infa.lt

Medicina Anglijoje: atsisakoma prižiūrėti besilaukiančias imigrantes

01 balandžio
04:01 2015

paveikslėlisJungtinės Karalystės Nacionalinė Sveikatos Tarnyba (NHS) atsisakė suteikti būtiną medicininę priežiūrą besilaukiančioms imigrantėms. Sveikatos labdaros organizacija teigė, kad dėl to kalta yra Jungtinės Karalystės (JK) pasienio agentūra (angl. UK Border Agency), verčianti sveikatos priežiūros darbuotojus imtis migracijos pareigūnų vaidmens, – panešė portalas mirror.co.uk

Labdaros organizacija „Pasaulio daktarai JK” (angl. Doctors of the World UK) teigė, kad NHS nesuteikia būtinos medicininės priežiūros besilaukiančioms imigrantėms.

Kai kurios sveikatos priežiūros įstaigos atsisakė gydyti imigrantes, kurioms pagalba buvo būtina ir būtų padėjusi išvengti gimdymo komplikacijų. Pasak organizacijos, taip atsitikti galėjo dėl to, kad imigrantės buvo sumaišytos su vadinamaisiais sveikatos turistais, kuomet užsienio piliečiai keliauja į JK tam, kad jiems būtų suteiktos nemokamos geresnės kokybės medicininės paslaugos.

Praėjusį mėnesį Sveikatos departamentas (angl. Department of Health) pristatė naują bandomąją schemą, pagal kurią bendrosios praktikos gydytojai savo pacientų prašo pateikti dokumentus, įrodančius, kad jiems priklauso nemokamas gydymas.

Tuo tarpu ataskaitos autorė, daktarė Clare Shortall teigė, kad moterys, kurios buvo priverstos pagalbos kreiptis į labdaros organizaciją, tikrai neatitiko „sveikatos turisto” apibrėžimo ir JK gyveno vidutiniškai apie ketverius metus.

„Jokia išsivysčiusi ir gailestinga visuomenė nepateiktų milžiniškų sąskaitų moteriai, kuri ką tik prarado kūdikį. Sveikatos paslaugas teikiančios įmonės yra vis dažniau prašomos imtis JK Pasienio agentūros vaidmens ir dėmesį sutelkti ne į sveikatos priežiūrą, o į dokumentų tikrinimą. Tai turi nedelsiant liautis”, – sakė daktarė C. Shortall.

Ataskaitoje pateikti duomenys buvo surikti iš moterų, kurioms prireikė labdaros organizacijos pagalbos. Du trečdaliai moterų nesulaukė nėščiųjų priežiūros pirmuosius 3 mėnesius, o daugiau nei pusei iš jų sveikata patikrinta buvo tik po 20-tos nėštumo savaitės. Dvi moterys gavo keturženkles sąskaitas po to, kai prarado savo kūdikius.

Pagal 2013-iais atliktą tyrimą, NHS kiekvienais metais išleidžia apie £388 milijonus svarų pacientams, kurie turėtų patys mokėti už gydymą. Spėjama, kad į JK atvykstantys „sveikatos turistai” šaliai gali kainuoti nuo 70 iki 300 milijonų svarų per metus.

tiesa.com

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

1 Atsiliepimas

  1. nesciuju kursai    -  2016-03-23, 14:26

    O tai ką daryti tokiu atveju, jei koks incidentas ar sužalojimas, persileidimas? Skristi į Lietuvą? Jau jokio žmogiškumo nebelikę…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Tai jei derėsis dėl skolų grąžinimo - Europoje turėsim dar vieną Ameriką, nes ukrainiečiai turės...

Taikliai.aciu....

Briuselio politikos veidmainystė akivaizdi....

Melas ir dezinformacija buvo tada, kai mums buvo bandoma įteigti, kad vakcinos apsaugo nuo ligos...

Teisę kontroliuoti turės lygiai tiek, kiek ir balsuoti. Bet pareikš savo nepasitenkinimą kuriuo nors valdžios...

jau pasimate daugumai,kur veda ta "Vakaru ideologija"!? Idomu tik,ar besugebesime ta mesla nusiplauti ir kiek...

BRICS padarys savo darbą...