infa.lt

Masinio apnuodijimo žuvis: šokiruojantys faktai apie Norvegijos lašišas

Masinio apnuodijimo žuvis: šokiruojantys faktai apie Norvegijos lašišas

gegužės 27
17:122016

pardavimui supakuota lašiša

Keleto mėnesių eigoje prancūzų žurnalistai Nikolia Danielis (Nikolas Daniel – ieškoti redakcijos sudėtyje, red.past) ir Lui de Barbeirakas tyrė žuvies industriją iš vidaus. Jie keliavo nuo Norvegijos iki Vietnamo, pabuvojo Švedijoje ir Danijoje. Jų tyrimo medžiagą vainikavo filmas, parodantis tiesą, kurią bando nuslėpti „žuvies lobistai“.

Savo tyrimą jie pradėjo nuo Norvegijos vakarų, kur kaimiškose vietovėse yra daug žuvies fermų, dirbtiniu būdu veisiančių lašišas. Žurnalistai susitiko su norvegų aktyvistu, ekologu ir gamtos apsaugos Sąjungos įkūrėju Kurtu Oddekalvu, kuris laiko neleistinu faktą, slepiamą po fiordų vandenimis nuo visuomenės.

Kurtas Oddekalvas (Kurt Oddekalv) seniai kovoja su ūkiais, kuriuose dirbtinai veisiamos lašišos Norvegijoje. Jis papasakojo šokiruojančių detalių apie jų darbą.

„Norvegijoje situacija su žuvimis katastrofiška. Žuvų per daug: tokioje mažoje fermoje jie augina po 2 milijonus vienetų lašišų! Žuvys serga, dabar jau galima kalbėti apie pandemiją: lašišinių žuvų kasos nekrozė ir infekcinė anemija apėmė visą Norvegiją. Tačiau tai slepiama nuo vartotojų (valgytojų)“, – sako Kurtas.

Reklama


Aktyvistas pastaruosius 10 metų stebi stambius žuvų ūkius ir kontroliuoja, rinkdamas įrodymus. Jis turi įrašus, kuriuose matyti, kaip minimų žuvų fermų darbuotojai pila į vandenį stiprius, turinčius neurotoksinį poveikį pesticidus.

„Jiems patiems tenka dėvėti dujokaukes ir apsauginius kostiumus, kad nenukentėtų nuo chemikalų skirtų apdoroti vandens telkiniams nuo parazitų, o tokiose fermose tai ne retenybė. Tokiose lašišose galima surasti pačių įvairiausių cheminių medžiagų. Tai gresia apsinuodijimų, ir žmogui tokios žuvies valgyti negalima“, – pasakė jis.

Kurtas pareiškia tiesiai: „Norvegiška lašiša – pats toksiškiausias maistas visame pasaulyje“. Žvejyba Norvegijoje duoda 4 mlrd dolerių į metus ir užima antrą vietą po naftos.

Kad įspėtų šių fermų paslaptis, Kurtas Oddekalvas naudojasi laivu su tam tikra žvalgybine įranga. „Dugnas po fermomis padengtas 15 metrų storio nuosėdų sluoksniu, jame knibžda bakterijos – visa tai likučiai nuo pašarų ir chemikalų atliekos, pridedamų parazitų naikinimui.

Supjaustyta šaldyta žuvies masė

Užterštumo lygis labai aukštas. Toksinės medžiagos, žuvų ekskrementai… Jūros dugnas pilnai sunaikintas, jis kaip dujų fabrikas, iš kur kyla metano burbuliukai ir taip toliau, o pesticidai identiški medžiagoms, kurios per Pirmąjį pasaulinį karą buvo naudojamos dujų atakose“.

Pagrindinė Norvegijos žvejų problema – taip vadinamos jūrinės žuvų utėlės, kurios parazituodamos ant žuvies kūno, gali ją nužudyti. Jūrų utėlė tampa atspari bet kurioms rūšims vaistų, todėl žvejai naudoja pesticidus, kurių efektyvumas kur kas didesnis.

„Tai daro neigiamą poveikį pačiai žuviai. Apie 50 % menkių mailiaus fermose gimsta su mutacija. Žuvys negali uždaryti burnos. Tai genų mutacija, ir kad ji pilnai išnyktų, jūroje turi išgyventi 8 kartos. Jei žmogus pamatys tokią žuvį, jis jos valgyti tikrai nenorės, tačiau nupjovus jai galvą, niekas nieko nepamatys“, – sako aktyvistas.

Lašiša irgi paveikta mutacijos. Jis parodė, jog šviežios norvegiškos lašišos mėsa ją prapjovus suyra gabalais.

lūžinėjanti šviežia lašiša

lūžinėjanti šviežia lašiša

„Taip neturi būti, mėsa turi būti elastinga. Kaip jūs turbūt žinote, laukinės lašišos mėsa siekia 5-7% riebumo, o pas dirbtinai išaugintą šis rodiklis kur kas didesnis – 15-34% riebalų. O riebaliniame audinyje kaupiasi visi toksinai (kaip beje ir pas žmogų). Atitinkamai, tokia žuvis tampa pačia toksiškiausia pasaulyje“, – pabrėžė jis.

Savo ruožtu, prancūzų toksikologas Žeromas Rozenas (Jo pateikta medžiaga) pastebėjo, jog jo paties vykdyto tyrimo eigoje, ekologo žodžiai pasitvirtino.

„Iš tiesų, išaugintos Norvegijos lašišos užterštumo lygis labai aukštas. Ji kelis kartus kenksmingesnė ir toksiškesnė, nei bet kurie kiti produktai. Šių toksinų būtina vengti, o vartodami juos kaip maistą mes rizikuojame pajusti jų poveikį ant savęs“, – reziumavo jis.

Čia yra plačiau anglų kalba: Norwegian farmed salmon: a serious health hazard through Ethoxyquin and other pesticides

Dalyvavusių reportaže ir filmą kūrusių asmenų pavardžių (jei kyla kažkokių klausimų) siūlome vokiečių išversto filmo pabaigoje (titruose).

Žemiau parodytą reportažą reikėtų pažiūrėti visiems – tai tikrai aktualu.

Originalus reportažas apie Norvegijos lašišų fermas ir specialistų vertinimą tų lašišų atžvilgiu prancūzų kalba:

Išverstas į vokiečių kalbą

Išverstas į anglų kalbą

Išverstas į rusų kalbą:

 

Mieli skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, teikiama „infa.lt“ buvo jums nors truputį naudinga, – jūs galite prisidėti ir paremti jos rengimą SMS ar kitu Jums patogiu būdu

Atsiliepimų 21

 1. infas lt  ip: 92.220.195.8 -  2016-05-28, 14:44

  Kai toks berastis pradeda zaisti zurnalistika tai ir rimta medziaga butu sunku patiketi. Su lasisa tikrai neraviskas gerai, bettiket tokiais infa lt.. 🙂

 2. eglė  ip: 149.202.110.188 -  2016-05-28, 17:11

  >>infui, o kas blogai? Juk tai prancūzų medžiaga, kurią žmonės pateikė lietuvių publikai. Kad atsargiai žiūrėtų į tai ką valgo. Gal matote kokių klaidų – tai pasidalinkite ?

 3. Cool man  ip: 82.46.165.210 -  2016-05-28, 17:25

  Tai čia tik lašiša, o jai dar apie mėsa , pieną , daržoves pasidomesim nekalbant apie konservuota maistą , tai galima visai nebevalgyti 🙂

 4. Ghj  ip: 78.56.74.210 -  2016-05-28, 17:55

  Debilu rašliava debilams

 5. tas pats  ip: 92.220.195.8 -  2016-05-28, 19:54

  tiesa, lsisa is meniu isbrauksim. aciu ir infa tau 🙂

 6. tas pats nr 1  ip: 92.220.195.8 -  2016-05-28, 19:57

  egle, paziurek kiek klaidu tekste. Kaip koks 10kas butu rases. Merginostiek daugnedaro dazniausia, todel speju, kad vaikinukas 🙂 Ir panaikinkit el pasto reikalavima. Paskui spamo nespesi valyt palikes tikra.

 7. eglė  ip: 51.254.83.199 -  2016-05-28, 20:11

  >tam pats, keista, kad nurodydamas kitų klaidas pats rašote kaip tikras beraštis 😀 Juokėsi puodas… Maniau apie informaciją netikslią rašote, o čia…

 8. ...  ip: 78.56.2.47 -  2016-05-28, 23:40

  92.220.195.8 Ne tik gramatinių klaidų apstu pas jus, tamsta, bet net ir skyryba ne ką geresnė, o ir struktūra keistoka. Beje, kas su tuo „spamu,“ yra lietuviškas išsireikšimas: brukalas.

 9. Elfai  ip: 78.60.170.217 -  2016-05-29, 09:43

  Vatinukai, kuri tiki sitais straipsniais pasiskaitytki…

  Net nežinau, nuo ko pradėti. Durnumo, naivumo ar tingumo testas?
  Prieš kelis mėnesius teko „į miltus sudirbti“ šito straipsnio rusiškąjį originalą, kuriuo anuomet pasidalino viena iš mano bičiulių (žemiau parašysiu, kaip pažinti, kad šitas straipsnis – visiškas, 100% propagandinis mėšlas, skirtas išskirtinai vatiniams rusams, neturintiems ką ėsti, todėl iš bado piktiems ant viso pasaulio, įskaitant ir niekuo dėtą jiems nematytą norvegišką lašišą). Šiandien net prie kėdės prišalau pamatęs, kad jo lietuviškuoju klonu masiškai dalinasi mano bičiuliai. Ar išdurnėjot?????!!!!! Dalinatės nepatikrinę nė vieno faktelio?????!!!!

  Esmė ta, kad solidi, reputaciją sauganti žiniasklaida (tokia, kaip „The Guardian“, „BBC“, „The Times“, pan.) apie tą pačią norvegiškos lašišos problemą atsiliepia visiškai švelniai, kelia maždaug tokį klausimą: ar verta investuoti į priekabesnes tvenkinių užterštumo patikras, ar ne? Tik tiek. Nė žodžio apie jokius „šokiruojančius faktus“!

  Skirtingai nuo Rusijos parduotuvių, norvegiška lašiša oriai puikuojasi ant Jungtinės Karalystės parduotuvių prekystalių. Kam nepatinka minkšta, išsisluoksniuojanti Norvegijos tvenkinių lašišos mėsytė – gali pirkti standesnę ir brangesnę iš Šiaurės Atlanto ar net Aliaskos. Nepatinka importas – imti analogišką škotišką, arba kompromisinę Šiaurės jūros laukinę lašišą. Jokių problemų!

  Na, o dabar – apie patiklumą kremliniams skiedalams. Nesuprantu žmonių, kurie platina tokias „sensacijas“ net nepasinaudoję Google. Tikrai nesuprantu! Juk taip paprasta rasti, kad:
  1. Google nežino tokių „prancūzų žurnalistų“, kaip Nikolia Danielis ir Lui de Barbeirakas (ieškojau pagal prancūziškas transkripcijas). Jei tokie egzistuotų, būtų jų pavardėmis pasirašyti straipsniai (ypač – lašišų tema), bet jų – nėra! NĖ VIENO!
  2. Kurtas Oddekalvas (Kurt Oddekalv – realus, ganėtinai garsus asmuo) niekur nėra paskelbęs tokio teiginio, esą „Norvegiška lašiša – pats toksiškiausias maistas visame pasaulyje“. Ieškojau ir anglų ir norvegų kalbomis. Nėra! Greičiausiai, tas teiginys – klastotė iš „Fabrika Troleij“.
  3. Šiame sakinyje „Savo ruožtu, prancūzų toksikologas Žeromas Rozenas pastebėjo, jog jo paties vykdyto tyrimo eigoje, ekologo žodžiai pasitvirtino.“ įdėta nuoroda veda į tokį patį įtartiną tinklalapį serbų kalba, kurieme jokio „patvirtinimo“ nėra. Prancūzų toksikologo tokia pavarde taip pat nepavyksta rasti.
  4. Filmuko diktoriaus tonas ir psichologinis spaudimas rėkte rėkia, kad filmas – ne mokslinis dokumentinis, o grynai PROPAGANDINIS, skirtas „smegenims praplauti“.
  ir t.t. ir pan.

  Perduokite, prašau, linkėjimus savo besidalinantiems draugams. Man jau rankos krenta, matant KIEK DAUG šito mėšlo kopijų pasklido. Neįtikėtina!

 10. :D  ip: 193.219.64.35 -  2016-05-29, 10:49

  Vata yra vata

 11. Elfams  ip: 78.157.66.38 -  2016-05-29, 11:28

  Mr. sinteponinke, prancūzų reportažas yra realus ir tarša yra. Rusų propaganda ne iš piršto laužta, tik maksimaliai pašiurpinta. Beja, lašišos auginamos ne tvenkiniuose.

 12. baba  ip: 71.190.162.11 -  2016-05-29, 15:41

  http://projectavalon.net/forum4/showthread.php?81078-Norwegian-farmed-salmon-a-serious-health-hazard-through-Ethoxyquin-and-other-pesticides
  The Baltic Sea is one of the most contamined bodies of water in the world, with 9 surrounding countries polluting it with industrial by-products and other wastes, which then accumulate rather than being diluted, due to not enough interchange of water between the Baltic Sea and the rest of the ocean. One third of the Baltic Sea is considered dead. Many of the fish „are contamined with mercury or radioactive substances from atomic power plants“. Fatty fish especially contain high levels of dioxins, which even in small amounts can affect hormones and have carciogenic effects.

Rašyti Atsiliepimą

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo FeedBurner

Jei norėtumėte paremti…

Mieli skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, teikiama „infa.lt“ buvo jums nors truputį naudinga, – jūs galite prisidėti ir paremti jos rengimą SMS ar kitu Jums patogiu būdu

  Algimantas Rusteika: Partokratija kaip demokratijos imitacija

Algimantas Rusteika: Partokratija kaip demokratijos imitacija

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas: Remiu signatarus

Rolandas Paksas: Remiu signatarus

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Konservatorė R. Juknevičienė: Suprantu, kiek purvo vėl papils p. Skardžius, pamatęs mane tribūnoje

Konservatorė R. Juknevičienė: Suprantu, kiek purvo vėl papils p. Skardžius, pamatęs mane tribūnoje

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Arminas Mockevičius. MMA – iššūkis ar visgi skurdas?

Arminas Mockevičius. MMA – iššūkis ar visgi skurdas?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Algimantas Rusteika. Partokratija kaip politikos imitacija

Algimantas Rusteika. Partokratija kaip politikos imitacija

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo narys Valerijus Simulik siūlo garbingą išeitį tiems, kas nebenori dirbti Seime

Seimo narys Valerijus Simulik siūlo garbingą išeitį tiems, kas nebenori dirbti Seime

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Dirbti Seimas nenori: konservatoriams parūpo P. Gražulio pinigų teisėtumas, – tiesioginis darbas palauks

Dirbti Seimas nenori: konservatoriams parūpo P. Gražulio pinigų teisėtumas, – tiesioginis darbas palauks

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Elitą atgal į valdžią!

Lidžita Kolosauskaitė. Elitą atgal į valdžią!

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Prof. Jonas Jasaitis. Valstybės strategija: darbas ir pragyvenimas

Prof. Jonas Jasaitis. Valstybės strategija: darbas ir pragyvenimas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Algimantas Rusteika. Sveiki atvykę į praeitį

Algimantas Rusteika. Sveiki atvykę į praeitį

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  A. Kubilius – „Kaip Karbauskis tampa valstiečių vijūnėlės dvaru“

A. Kubilius – „Kaip Karbauskis tampa valstiečių vijūnėlės dvaru“

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  „A. Skardžiaus apkalta grįsta tikrovės neatitinkančiais faktais ir interpretacijomis“, teigia LSDD frakcija

„A. Skardžiaus apkalta grįsta tikrovės neatitinkančiais faktais ir interpretacijomis“, teigia LSDD frakcija

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Algimantas Rusteika: Krizė

Algimantas Rusteika: Krizė

atsiliepimų 13Skaityti visą įrašą
  R. Šarknickas: žinome, kad pulsite mus ir kursite nebūtas istorijas. Mes nesustosime, bet kviečiame ir Jus, konservatoriai, kartu kurti valstybę

R. Šarknickas: žinome, kad pulsite mus ir kursite nebūtas istorijas. Mes nesustosime, bet kviečiame ir Jus, konservatoriai, kartu kurti valstybę

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Nepavykusią apkaltą M. Basčiui Seime, G Landsbergis įvertino kaip Tėvynės išdavystę

Nepavykusią apkaltą M. Basčiui Seime, G Landsbergis įvertino kaip Tėvynės išdavystę

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Neįvertinau, kad neklusniuosius siekiama žūt būt pašalinti

Rolandas Paksas. Neįvertinau, kad neklusniuosius siekiama žūt būt pašalinti

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimas nepritarė Mindaugo Basčio apkaltai, kas sukėlė konservatorių pasipiktinimo audrą

Seimas nepritarė Mindaugo Basčio apkaltai, kas sukėlė konservatorių pasipiktinimo audrą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Už tokį namuką ir aš galiu vargšu pabūt :D...

Bėda ta, kad Valstybė (valstybingumas) statoma be PAMATO. Tad nėra ko ardyti, o reikia kapitaliai...

Puikios estetinio plano nuotraukos - Romo Juškelio kaip fotomenininko stiprioji pusė!Labai geras tekstas -...

čia ir "špakliuota" ir "fotošopinta" ir foto 20 metų senumo ......

Nebent korumpuotos valstybės pamatų griovimas...

Ar skaitėt kas nors tą signatarų pareiškimą? Tas pareiškimas pats savaime jau yra valstybės pagrindų...

Kas, kodėl ir kokiu pagrindu aplinkos tvarkymą Širvintose perdavė UAB Ecoservis? Kodėl neįvyko viešasis pirkimas....

Kažin neužspringo netyčia skrandžio turiniu?...

Kažin ar nebeliks ir Lauryno Šeškaus žmonelės prie naujos įstaigos projektėlių ir viešųjų konkursėlių?...

propatria.lt/2018/03/algimantas-rusteika-partokratija-kaip.html tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/algimantas-rusteika.-partokratija-kaip-politikos-imitacija alkas.lt/2018/03/21/a-rusteika-partokratija-kaip-politikos-imitacija/ http://infa.lt/21306/algimantas-rusteika-partokratija-kaip-politikos-imitacija/ ...
Už tokį namuką ir aš galiu vargšu pabūt :D...

Bėda ta, kad Valstybė (valstybingumas) statoma be PAMATO. Tad nėra ko ardyti, o reikia kapitaliai...

Puikios estetinio plano nuotraukos - Romo Juškelio kaip fotomenininko stiprioji pusė!Labai geras tekstas -...

čia ir "špakliuota" ir "fotošopinta" ir foto 20 metų senumo ......

Nebent korumpuotos valstybės pamatų griovimas...

Ar skaitėt kas nors tą signatarų pareiškimą? Tas pareiškimas pats savaime jau yra valstybės pagrindų...

Kas, kodėl ir kokiu pagrindu aplinkos tvarkymą Širvintose perdavė UAB Ecoservis? Kodėl neįvyko viešasis pirkimas....

Kažin neužspringo netyčia skrandžio turiniu?...

Kažin ar nebeliks ir Lauryno Šeškaus žmonelės prie naujos įstaigos projektėlių ir viešųjų konkursėlių?...

propatria.lt/2018/03/algimantas-rusteika-partokratija-kaip.html tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/algimantas-rusteika.-partokratija-kaip-politikos-imitacija alkas.lt/2018/03/21/a-rusteika-partokratija-kaip-politikos-imitacija/ http://infa.lt/21306/algimantas-rusteika-partokratija-kaip-politikos-imitacija/ ...

Pasidalinkite tuo su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Masinio apnuodijimo žuvis: šokiruojantys faktai apie Norvegijos lašišas* - nuoroda: http://infa.lt/6465/masinio-apnuodijimo-zuvis-sokiruojantys-faktai-apie-norvegijos-lasisas/