infa.lt

Nyderlandai pasakė „ne“ Ukrainos asociacijai su ES

Nyderlandai pasakė „ne“ Ukrainos asociacijai su ES

07 balandžio
10:36 2016
paveikslėlis

nuotrauka AFP

Nyderlandų kanalas NOS pranešė, jog paskaičiavus referendumo balsavimo rezultatus, 61.1% rinkimo teisę turinčių piliečių Nyderlanduose pasisakė prieš susitarimą dėl Ukrainos asociacijos su ES.

Tuo tarpo, 38,1% rinkėjų balsavo už asociaciją su Ukraina. 0,8 procento balsavimo biuletenių pripažinti negaliojančiais.

Kad referendumas būtų pripažintas įvykusiu aktyvumas turi būti ne mažesnis, nei 30 procentų. Kadangi aktyvumas siekė virš 30% – 32,1% – referendumas laikomas įvykusiu.

Nyderlandų valdžia jau pareiškė, kad įsiklausys į referendumo rezultatus, o Ukrainos URM išreiškė viltį, kad referendumo vaidmuo – tik patariamasis.

Bet kuriuo atveju, referendumas tėra tik patariamojo pobūdžio. Abeji Nyderlandų parlamento rūmai jau buvo ratifikavę susitarimą tarp ES ir Ukrainos.

Šalies vyriausybei tenka rinktis – arba ignoruoti referendumo rezultatus, kas nėra taip paprasta, arba tartis su kitomis ES šalimis, kad, mažiausiai, kai kurie susitarimo aspektai nebūtų taikomi Nyderlandams.

Primename, jog referendumas įvyko todėl, kad olandai euro-skeptikai surinko apie 450 tūkstančių parašų peticijai dėl referendumo organizavimo.

Ukrainos narystės priešininkai

nuotrauka Getty

Referendumas jau priimto įstatymo peržiūrėjimo atžvilgiu tapo pirmuoju Nyderlanduose, po specialaus 2015 metų liepos 1 dieną priimto įstatymo įsigaliojimo, kuris įteisino tokį mechanizmą.

Pasisakantis prieš Olandijos narystę ES, „Laisvės partijos“ lyderis Geert Wilders, neužilgo iki balsavimo pabaigos pasakė žurnalistams, jog šio referendumo rezultatai turi pasiųsti aiškų signalą Europos elitui.

Susistarimo šalininkai

Susitarimo su Ukraina šalininkai kvietė neklausyti „prorusiškos propagandos“ | nuotrauka AP

Būtent to ir bijojo susitarimo su Ukraina šalininkai. Jų plakatuose buvo pavaizduoti apsikabinę Geert Wilders ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Iš jų požiūrio taško, pabalsavę “ne” olandai suteiktų Putinui propagandinę pergalę.

Susitarimo priešininkai, savo ruožtu, pareiškė, jog toks faktas, kad referendumas įvyko, liudija apie tiesioginės demokratijos pergalę, kas, jų požiūriu, griauna ES.

 

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Nyderlandai pasakė „ne“ Ukrainos asociacijai su ES* - nuoroda: https://infa.lt/5667/nyderlandai-pasake-ne-ukrainos-asociacijai-su-es/