infa.lt

Windows 10. Ką būtent daro ši programinė įranga naudotojų kompiuteriuose

Windows 10. Ką būtent daro ši programinė įranga naudotojų kompiuteriuose

24 rugpjūčio
01:03 2015

windows 10Kai kurie ekspertai įsitikinę jog ateina nauja IT era, kai laisvas naudotojas išnyks kaip klasė. Kiekvienam žmogui bus priskirtas inventorizacinis numeris, kiekvienam bus sukurtas dosje, jo asmeninio susirašinėjimo duomenų, judėjimo, SMS ir t.t. pagrindu.

Nors paveikslas visumoje jau lyg ir suprantamas, pirmų bandymų įvykdyti bent kažkokią analizę rezultatai buvo paskelbti tik prieš keletą dienų. Tyrinėtojai apsiginklavo tinklo monitoriais, derinimo priemonėmis ir kitais jiems reikalingais profesionaliais instrumentais, ir žvilgtelėjo į Windows 10 vidų, norėdami susigaudyti: ką būtent Windows 10 vagia pas kompiuterio naudotoją.

Ir taip, išankstiniai analizės duomenys. Microsoft ima iš jūsų kompiuterio:

1. Visą spausdinamą tekstą. Nesvarbu kokiais papildiniais ar programomis jūs naudojatės. Klavišo paspaudimas perimamas operacinės sistemos lygmeniu. Duomenys renkami į paketus ir siunčiami periodiškumu, 1 kartą per 30 minučių į sekančius serverius:

oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
pre.footprintpredict.com
reports.wes.df.telemetry.microsoft.com

Pavyzdžiui, naudotojas rašo laišką Gmail paslaugos pagalba, veikiančios Chrome arba Firefox naršyklėje. Tačiau laiško tekstas vis tiek bus perimtas žemutiniame OS lygmenyje ir iškeliaus į Microsoft serverius. Kam? Tam, kad veiktų ši paslauga. Formalus paaiškinimas iš Microsoft: reikalinga išankstinio įvedimo sistemos darbo gerinimui (pagreitintam teksto rinkimui).

2. Geolokaciniai duomenys. Ir Wi-Fi tinklų netoliese pavadinimai. Renkami ir perduodami tais pačiais laiko tarpais – kartą per 30 minučių. Leidžia atsekti fizinį naudotojo judėjimą kelių metrų tikslumu. Microsoft paaiškinimas: duomenys reikalingi paieškos sistemai Bing, kad ji galėtų suteikti labiau apibrėžtus atsakymus. Ką tai reiškia naudotojui: Microsoft žino jūsų namų adresą (kam jis reikalingas žr.ps. 5). Jeigu turite mobilų su Windows 10, Microsoft žino apie visas vietas kur jūs pabuvojote.

3. Įrašas iš mikrofono. Mikrofonas Windows 10 sistemoje įjungtas pastoviai. Pradžioj buvo išsakomos prielaidos, kad tai reikalinga servisi Cortana darbui (balso pagalbininkas), bet truputį vėliau tapo žinoma, jog Cortana atjungimas problemos neišsprendžia. Balso įrašai gali kauptis, kažkokia jų dalis nukreipiama į Microsoft serverius. З

Kompiuterinio saugumo ekspertai įspėja: jeigu jūs naudojatės šifruotomis ryšio priemonėmis (pavyzdžiui naudojatės SIP telefoniją su šifruotu srautu), toks nesankcionuotas garso įrašas iš mikrofono gali sukelti grėsmę jūsų saugumui. Pasinaudoti patikimu VoIP kanalu tuo pat metu su Windows 10 – visiškai beprasmis užsiėmimas. Geriau iš karto išeiti į gatvę ir garsiai viską išrėkti.

4. Telemetrija. Fantastiška savo potencialiu nesaugumu funkcija, kuri kompanijos kūrėjos net neslepiama. Telemetrija – tai duomenų perdavimas į Microsoft apie jūsų kompiuterio būseną ir jūsų aktyvumą. Renkama absoliučiai viskas: kokios įdiegtos programos, kokios paleistos, užimtos atminties apimtis, papildinių įrašai, operatyvinės atminties fragmentai ir t.t. Turint omenyje, kad operatyvinėje atmintyje gali atsirasti bet kas – nuo duomenų tarnybiniam naudojimui iki kreditinių kortelių numerių – toks perdavimas į svetimus serverius automatiškai laikomas potencialiu pažeidžiamumu.

Nors Microsoft tvirtina, kad duomenys patikimai šifruojami, kas gali garantuoti, kad šifras nebus patyliukais nulaužtas suinteresuotų asmenų ar organizacijų? Juk visi žino, kad Microsoft per visą savo egzistavimo laikotarpį garsėjo savo saugumo problemomis. Tiksliau, stabiliu nesugebėjimu garantuoti tą saugumą.

Telemetrijos duomenys perduodami į šiuos serverius:

telecommand.telemetry.microsoft.com
telecommand.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
oca.telemetry.microsoft.com
oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
sqm.telemetry.microsoft.com
sqm.telemetry.microsoft.com.nsatc.net

5. Kova su piratavimu. Windows 10 peržiūri naudotojo rinkmenų pavadinimus ir sutikrina su pastoviai atnaujinamu piratinių naujienų sąrašu. Jeigu randami atitikimai, naudotojo katalogų įrašai siunčiami į Microsoft Faktiškai, kompiuteris skundžia savo šeimininką.

Priminsime, Windows 10 antipiratinės veikos duomenys buvo žinomi jau seniai. Tačiau buvo daroma prielaida, kad akcentas bus daromas kovoje su suklastotais žaidimais. Dabar tampa aišku, kad pagrindinis tikslas – atimti iš žmonių galimybę siųstis per torrentus piratines amerikietiškų filmų ir serialų kopijas.

Ypač reikėtų pažymėti, kad sudėjus duomenis apie nelicenzijuoto video filmo, turimo naudotojo kompiuteryje su turimais geolokaciniais duomenimis MPAA (Amerikiečių kino asociacijai) ir RIAA (Amerikiečių garso įrašų asociacijai) atsiveria puikios galimybės iš kažkokios amerikiečių (arba lietuvių) namų šeimininkės prisiteisti eilinę poros milijonų dolerių porciją. Reikėtu paminėti, jog sistema suveikdavo tik aptikusi amerikietiškus filmus.

6. Portretas atminčiai. Kai kurie naudotojai pastebėjo, jog po pirmosios Windows 10 aktyvacijos trumpam įsijungdavo tinklo kamera. Tyrimai tai patvirtina – į Microsoft perduodami 35 MB duomenų iškart po aktyvacijos ir įtaisytos kameros įjungimo. Daroma prielaida, jog duomenys susiejami su naudotojo paskyra Microsoft.

i1.services.social.microsoft.com
i1.services.social.microsoft.com.nsatc.net

susijusi tema:
Nemokama „Windows 10“ OS seka savo naudotojus pagal numatytus nustatymus

komentarai 2

 1. elija    -  2015-08-24, 17:42

  Na jau ne…
  Turiu sita 10 ir tikiuosi daugiau neturet. Siaip ramiai ziuriu i siuos dalykus, bet to jau tiesiog per daug. Cia ryskiai musu rami reakcija suteikia jiems izulumo lipt dar labiau ant galvos!

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Aleksas    -  2018-04-27, 15:37

  Dar blogiau…. Nusipirkau naują Asus su vin 10. Neleidžia instaliuoti vin 7. Ir geležies draiveriai pririšti prie vin 10.
  Reikia kompą parduoti.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


 • Nereikia (64%, 86 balsavo)
 • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
 • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Windows 10. Ką būtent daro ši programinė įranga naudotojų kompiuteriuose* - nuoroda: https://infa.lt/2877/windows-10-ka-butent-daro-si-programine-iranga-naudotoju-kompiuteriuose/