infa.lt

Šeima prieš „Vaikų teisių“ įstatymą – arba – įstatymas prieš šeimą

Šeima prieš „Vaikų teisių“ įstatymą – arba – įstatymas prieš šeimą

lapkričio 16
14:362018

Arvydas Daunys

Arvydas Daunys

Vaikų teisių įstatymą, kaip pažeidžiantį šeimos teisę gyventi saugiai valstybėje, kurią pati šeima kuria, išlaiko ir gina, – būtina atšaukti be jokių ilgų abejonių ar išlygų. Visą ir pilnai.

Ne daryti kažkokius kosmetinius pataisymus, kaip kad siūlo E, Žiobienė ir Ko, teikdama pasvarstymui 4 grėsmės lygių priėmimą, vietoje dabar esamų 2 lygių, ar suinteresuota pusė, ginanti blogo finansavimo poziciją, – esą, jeigu finansavimas būtų 300 mln eurų – tai viskas būtų gerai, – o visiškai atšaukti, kaip grėsmę nacionaliniam saugumui Nr1.

Jeigu valstybingumo šaltinis – šeima, nesijaučia saugi savo valstybėje, o būtent taip dabar ir yra (tą tvirtina kiekviena mama ir tėvas), – reiškia bet kokie valstybės gynybos, vaikų teisių įstatymo ar kažkokie kiti finansavimai yra beprasmiai – pinigai negins ir nekurs valstybės. Ją gina ir kuria gyvi žmonės, tikintys ta valstybe ir jos vizija-idėja. Kad šiandien neturime savo valstybės vizijos – tai atskiras klausimas, apie jį kitą kartą.

O dabar apie tai, kad šiandien tautinės valstybės idėja visiškai iškrypo, – tenka tą pripažinti, dėka užsienio institucijų bei, būkim atviri, pinigų srautų įtakos kai kuriems Lietuvos politiniams ir Nevyriausybinių organizacijų veikėjams. Juos visi žinome – TV laidose jie atsiskleidžia pilnai.

Todėl, šiuo metu įstatymų leidėjai bando daryti kosmetinius įstatymo pataisų pataisymus (pataisų pataisymus!), kurie iš esmės vis tiek nepanaikina pagrindinės šio įstatymo minties – šeima yra grėsmė vaikui. Todėl šeimą reikia sekti per gydymo, mokymo ir ikimokyklines įstaigas, ir, žinoma, – „gerų“ kaimynų pagalba.

Ir tas sekimas šeimos gyvenimą paverčia nuolatinės įtampos pragaru, nes vaiką, nežiūrint į desperatiškus valdžios atstovų bandymus tą paneigti, galima atimti praktiškai pas kiekvieną šeimą. Jei ji nėra valdžios atstovo šeima. Tai yra, jei ji neturi galios. Tą puikiai pademonstravo prieš porą dienų įvykusi vienos Seimo narės namuose vykusi smurto scena, kurios metu vyras buvo išvežtas policijos, tačiau nepilnamečiai vaikai palikti namie, nebandant išsiaiškinti ar jiems buvo kilusios kokios nors grėsmės. Bet vaikų teisių tarnyba buvo. Buvo ir nieko nedarė, nes nerado grėsmės tiesiog vietoje. Iškart nerado, nors kitiems net neieško iškart. Čia apie įstatymo taikymo subtilybes.Įstatyme nenagrinėjama, kaip šeima reikia padėti jeigu jai trūksta lėšų išgyvenimui – įstatyme sakoma, jeigu vaikas neprižiūrėtas, nepamaitintas, blogai aprengtas – tai grėsmė vaikui (ne šeimai, kuri gal neturi tam pinigų).

Šis įstatymas – tai laiptelis į vaikų pardavimą (jeigu jie dar neparduodami, apie ką irgi sklando pikti gandai), nes tokio skaičiaus vaikų, koks yra šiandien atimamas, valstybė nepajėgi pati tinkamai prižiūrėti. Tinkamai – tai geriau, nei jie buvo prižiūrimi šeimose, iš kurių buvo atimti.

Nuolatos dėl atimtų vaikų skaičiaus skleidžiama tarnybų dezinformacija šiandien tai jau atimta esą, vos keletas šimtų vaikų – tai melas. Man asmeniškai atsakė vaikų teisių tarnybos darbuotoja į klausimus, kur atimtų vaikų skaičius vien per liepą ir rugpjūtį siekia apie 500 vaikų, o kur dar rugsėjis, spalis?:

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Tarnybos šiandien slepia savo veiklos rezultatus nuo visuomenės, nes supranta, jog skirtingai nei prieš porą mėnesių, kai Dovilė Šakalienė savo Facebook paskyroje džiūgavo, kad iš „vaikams nesaugios aplinkos“ buvo atimta per 600 vaikų, kad šiandien tie „rezultatai “ gali atsigręžt joms priešinga puse, prarandant darbo vietas ir finansavimo šaltinį.

Galiu prognozuoti:

Jeigu šiandien visuomenė sutiks su tais kosmetiniais, o gal pradžioje net ir nekosmetiniais šio įstatymo pataisų pakeitimais – tai neužilgo, kai atlėgs triukšmas, visa tai, kas dabar bus išbraukta, patyliukais vėl bus atgaivinta (kaip ir šios patyliukais prastumtos pataisos), nes vaikų atėmimo interesas niekur nedings – jis tik taps labiau užmaskuotas pagalbos šeimai šūkiais.

Kas gali būti patogiau, nei prisidengus „Pagalba šeimai“ šūkiu atimti jos vaiką?

Jūs už smurtą šeimoje? Jūs už tai, kad vaikai būtų mušami? Jūs mušate savo vaiką ar smurtaujate prieš jį psichologiškai ar dar kaip nors?

Šie klausimai daugelį priverčia pasimesti, bet atsakymas į tai tik vienas.

Jūs neprivalote pasiduoti provokacijoms ar leistis įtraukiami į diskusiją, kurioje jūsų oponentai-demagogai geriau pasikaustę.

Jūs nesate už smurtą prieš vaiką, jūs savo vaiko nemušate, tačiau nežiūrint į tai, smurtas šiame įstatyme išvartomas į visas įmanomas fizinio-psichologinio-ar neveikimo poveikio veikas ar net neveikas, ir tokiu atveju gaunasi, kad smurtu galima pavadinti viską su kuo susiję mūsų tarpusavio santykiai šeimoje. Absoliučiai viską. Nes negali išauklėti-išauginti vaiko nedarydamas jam jokio poveikio ar nesudrausmindamas, kai jis negerai elgiasi. Mūsų tarpusavio santykiai nuolatinis tarpusavio poveikis vieni kitiems. Ir kai tas poveikis, su mažomis išimtimis, paverčiamas smurtu prieš vaiką – tai yra aiškus įstatymu įteisintas smurtas prieš šeimą. Prieš jos egzistenciją

O tai yra visiškas netoleruotinas absurdas.

Šioje vietoje norėčiau atkreipti jūsų dėmesį į tai, kas iš tiesų yra smurtas pagal sąvoką – tai prievartinis asmens laisvės (laisvo pasirinkimo) suvaržymas, panaudojant fizinę ar psichologinę prievartą.

Tačiau kalbant apie vaiką, ši sąvoka tinka ne visose situacijose, kadangi vaikas, kaip nebrandi asmenybė, ne visada gali suvokti, kad, pavyzdžiui, saldainių negalima valgyti be saiko kaip ir turėti visų žaislų, kurie rodomi per televizorių. Kad miegoti reikia eiti laiku, o ne tada, kai eina tėvai. Kad reikia prieš einant su draugais į kiną padaryti mokyklines užduotis ir t.t. ir pan. Tada reikalinga tėvų valia, kurios jokių būdu negalima vadinti smurtu.Kalbant apie smurtą prieš vaiką – nė viena normali šeima tikro smurto prieš savo vaiką netaiko ir nenaudoja. Aš nekalbu apie asocialias, kurių nariai prisigėrę lupa savo vaikus išliedami įtūžį. Normaliose šeimose to nėra. Tačiau baimę šiandien išgyvena būtent jos, nes asocialios net nežino apie tokius įstatymus, kol į jų duris nepasibeldžia atitinkamos tarnybos.

Todėl smurtas turi būti vertinamas labai konkrečiai – tik kaip tyčinio fizinio poveikio ir tyčinės nepriežiūros veika, siekiant pakenkti vaikui ar priversti jį nusileisti siekiant savų, su auklėjimu ar pareigoms šeimai  nesusijusių tikslų, siekiant pažeminti ar išlieti įtūžį ar blogą nuotaiką, ar tiesiogiai nusispjaunant į jo poreikius (kas deja irgi pasitaiko), – visa kita turi būti vertinama tik atsižvelgiant į konkrečią situaciją ir tik teismo, o ne kažkokių prieš nieką neatsakingų tarnybų. Bet tai ką čia išvardinau tinka ir kalbant apie suaugusius, ne tik apie vaikus. Tai kodėl vaikai išskirti į atskirą kategoriją? Tam, kad galima būtų nubausti šeimą, o ne padėti vaikui atrasti saugumą. Vaikui prieraišumas prie jam brangių asmenų – centrinė jo gyvenimo ašis. Tie, kas ją nutraukia – tikrai nėra vaiko draugai.

Kadangi smurtas jau yra įvertintas mūsų įstatymuose – tereikia, kaip jau esu anksčiau minėjęs – vaiko teises prilyginti žmogaus teisėms, kas iš tiesų ir yra, ir šitą „Matuko reformą“ pasiųsti į užtarnautą poilsį, kaip visiškai diskreditavusią pačią save bei jos vykdytojus kartu su įgyvendintojais ir tarnybomis, o jai skirtas lėšas nukreipti tiesioginei pagalbai šeimoms.

Be jokių šiandien rankas prie tų lėšų besišildančių tarpininkų.

Kitu atveju, ši „Vaiko teisių reforma“ sunaikins (jau visu tempu naikina) visas šeimos teises gyventi saugiai pagal iš senovės paveldėtas Tautos tradicijas, o su tuo sunaikins ir valstybę, kaip vientisą-vieningą darinį.

Aš labai noriu tikėti (nors nelabai tikiu), kad įstatymų leidėjai atsipeikės ir patys supras, jog palikus galioti šį įstatymą, valstybė, kaip nacionalinis darinys ateities nebeturės, ir atšauks jį patys be spaudimo iš visuomenės, bet jei neatšauks – manau – mes dar turime valstybėje valstybiškai, o ne už Norvegijos pinigus mąstančių politikų, kuriuos visuomenė parems visa savo galia. Ir ne tik „Patinka“ facebooke.

Pabaigai – ar kas matėte bent kokią prezidentės reakciją į tai, kas vyksta? Aš ne. Tai labai daug ką pasako.

Sekite autorių Facebook

Atsiliepimų 7

 1. Jonė   -  2018-11-16, 16:14

  „Vaikui prieraišumas prie jam brangių asmenų – centrinė jo gyvenimo ašis. Tie, kas ją nutraukia – tikrai nėra vaiko draugai.“

  Tėvams belieka paduoti į teismą šio įstatymo leidėjus (tiek Seimo narius, tie Prezidentę), nes šis įstatymas nukreiptas prieš šeimas, naikina šeimą, o ateityje ir valstybę. Žiūrint kadrus kaip atimami iš šeimų vaikai, matosi, kad jie patiria didžiulį stresą, kur kas didesnį nei drausminami ar baudžiami tėvų.

 2. Pilietis   -  2018-11-16, 18:24

  Prezidentės irgi nagai ten prikisti pati pradžia dare siam versliukui senai juk jau karksejo jog vaiku namu turi nebebuti

 3. Darius   -  2018-11-16, 18:42

  ..kol „vaikų teisių gynimas“ bus verslo šaka, pagrindinis sistemos tikslas bus PAIMTI VAIKĄ iš šeimos.. paimti daug vaikų, gauti kuo didesnį valstybės finansavimą ir tada paimti dar daugiau vaikų iš visų šeimų… ir visai nesvarbu kiek grėsmės lygių būtų įstatimiškai reglamentuota.. ..tai yra nusikaltimas..

 4. as   -  2018-11-16, 19:35

  jei tokie istatymai liks galioti, rasim iseiti, vaziuosim gimdyt ir vaikus augyt i kuta sali

 5. Parduoti seima reikia   -  2018-11-16, 22:17

  Reikia patiems sukurti nauja Grupuote,kuri pravalytu „seima“.ir tokia grupuote remti dideliais pinigais..ar bebutu kazi tokiu debilisku istatymu?

 6. šungrybyno rojus   -  2018-11-16, 22:17

  gražių paveiksliukų galerija:

  liaudiesmenas.livejournal.com

 7. KUR DINGO GIMDYTOJAI IR TĖVYNĖ?   -  2018-11-18, 20:33

  kaži kodėl vaiko tėvai, seneliai, giminės, tėviškė, tėvynė, tautybė – NEBETENKA REIKŠMĖS. REIKŠMĘ ĮGYJA KLERKOS IR KLERKUČIAI BEI JŲ PRIEKIAI IR UŽPAKALIAI, ORGANAI BEI ORGANIZACIJOS, KOŠĖRŲ PASISMAGINIMO RITUALAI

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Už kurį kandidatą balsuotumėte Lietuvos prezidento rinkimuose?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Turi kitokią nuomonę, nei šakalinių šutvė – esi durnius. O durnių vaikai – teisėtas jų grobis

Turi kitokią nuomonę, nei šakalinių šutvė – esi durnius. O durnių vaikai – teisėtas jų grobis

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ar tikrai mes laisvi ir turime savo prigimtines teises?

Ar tikrai mes laisvi ir turime savo prigimtines teises?

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Valstybių nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas

Rolandas Paksas. Valstybių nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ramūnas Karbauskis: Mes dar kartą įrodėme, kad vykdome Seimo rinkimuose duotus pažadus!

Ramūnas Karbauskis: Mes dar kartą įrodėme, kad vykdome Seimo rinkimuose duotus pažadus!

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Kovai prieš smurtą artimoje aplinkoje liberalė kviečia šokiui

Kovai prieš smurtą artimoje aplinkoje liberalė kviečia šokiui

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Valstietis Raimundas Martinėlis pereina į opozicinę TS-LKD frakciją

Valstietis Raimundas Martinėlis pereina į opozicinę TS-LKD frakciją

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  G. Landsbergis ragina frakcijų vadovus susitarti, kad nebūtų susiaurintas pavojaus vaikui apibrėžimas

G. Landsbergis ragina frakcijų vadovus susitarti, kad nebūtų susiaurintas pavojaus vaikui apibrėžimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Naglis Puteikis: „Premjeras ir pagrindiniai du jo ministrai yra patys liberaliausi ministrai per pastarąjį dešimtmetį“

Naglis Puteikis: „Premjeras ir pagrindiniai du jo ministrai yra patys liberaliausi ministrai per pastarąjį dešimtmetį“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Nuo KT nutarimo priėmimo dienos žmonės nebegali remtis nuostata, jog šeimą sudaro skirtingų lyčių asmenys

Nuo KT nutarimo priėmimo dienos žmonės nebegali remtis nuostata, jog šeimą sudaro skirtingų lyčių asmenys

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  O kas, jei..?

O kas, jei..?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo politikų vertinimai vieni kitų atžvilgiu smuko iki „kolūkio lygmens sampratų“ išsireiškimų

Seimo politikų vertinimai vieni kitų atžvilgiu smuko iki „kolūkio lygmens sampratų“ išsireiškimų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mindaugas Puidokas paskelbė kandidatuosiąs į Lietuvos Respublikos prezidento postą

Mindaugas Puidokas paskelbė kandidatuosiąs į Lietuvos Respublikos prezidento postą

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Alkoholio vartojimas arba… viskas su saiku yra sveika

Lidžita Kolosauskaitė. Alkoholio vartojimas arba… viskas su saiku yra sveika

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų

Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Kaip kalbėtis su žmogumi, kuris nori išsiųsti jus į GULAGą

Kaip kalbėtis su žmogumi, kuris nori išsiųsti jus į GULAGą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Prof. Antanas Svirskis. Baltoji knyga. Pasiūlymai Lietuvos Žemės ūkiui

Prof. Antanas Svirskis. Baltoji knyga. Pasiūlymai Lietuvos Žemės ūkiui

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rusijos raganos atlieka užkeikimų ritualą palaikant Putiną (video)

Rusijos raganos atlieka užkeikimų ritualą palaikant Putiną (video)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Liberalas Simonas Gentvilas „valstiečiams“ siūlo iš partijos pavadinimo išbraukti žodį „žalieji“

Liberalas Simonas Gentvilas „valstiečiams“ siūlo iš partijos pavadinimo išbraukti žodį „žalieji“

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Arvydas Juozaitis: „Steikime Tautos iždą“

Arvydas Juozaitis: „Steikime Tautos iždą“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ebolos viruso ir kitos panašios grėsmės Lietuvoje yra niekas, palyginus su antivaxerių judėjimu

Ebolos viruso ir kitos panašios grėsmės Lietuvoje yra niekas, palyginus su antivaxerių judėjimu

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  G. Landsbergis piktinasi S. Skvernelio rinkiminiu šou vyriausybėje. Visuomenė šou Seime stebi jau 2 metus

G. Landsbergis piktinasi S. Skvernelio rinkiminiu šou vyriausybėje. Visuomenė šou Seime stebi jau 2 metus

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Apie smurtą mokymo įstaigose

Apie smurtą mokymo įstaigose

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorė siūlo uždrausti Rusijos muzikantų gastroles, nes jie palaiko Putino politiką

Seimo konservatorė siūlo uždrausti Rusijos muzikantų gastroles, nes jie palaiko Putino politiką

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Mindaugas Puidokas: „Ar nekyla nauji ,,auksiniai” projektai už kariams ir gynybai skirtus pinigus?“

Mindaugas Puidokas: „Ar nekyla nauji ,,auksiniai” projektai už kariams ir gynybai skirtus pinigus?“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  A. Maldeikienė: VSD galų gale pripažinus tai, ką kalbu jau pusę metų – būtina kalbėti apie Kinijos grėsmę

A. Maldeikienė: VSD galų gale pripažinus tai, ką kalbu jau pusę metų – būtina kalbėti apie Kinijos grėsmę

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

ka jie svencia,idiotai.Kad nusiritome iki Absurdistano ir valstybes senai neber???...

labai teisingos gerb.Puteikio pastangos viešinant ir dabartinės valdžiukės juodus darbus.Nuo ankstesnių - skiriasi į...

nori, kad žmonės Skvernelį rinktų, todėl, atseit, gerinasi....

Argumentai išdėstyti nuostabiai.Tik ar nors vienas išrinktasis taip mąsto, va kur klausimas???...

Pritariu kiekvienam Jusu zodziui Ugniau....

viskas gerai, tik nesutinku del gimdymu namuose, nes ,esant komplikacijoms, pagalbos nebus....

Taip, Ugniau, artėja tikrai įdomūs laikai, jeigu šiais lemiamais tautai metais, kai mūsų laukia treji...

Jo...chebrytė : du =ydai ir sergejus...

Viduje nesukaustyto, ne trafaretiškai, bet laisvai mąstančio ir drąsiai savo mintis išsakančio piliečio mintys. Pritariu!...

Rusijos pakalikai. Tokio nusivaziavimo ir naglumo jau senai nemate sita salis. Vagys....

Panašu, kad suliberastėją komunystai, norėtų, jog būtų viena tauta, viena valstybė - EU, viena lytis,...

Manau, kad abiejų referendumų biuletenių neimsiu. NEATVYKAU, reiškia....

Konservatoriai valdžioje yra didžiausia nesąmonė ir pataikavimas savam klanui.....

  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Šeima prieš "Vaikų teisių" įstatymą - arba - įstatymas prieš šeimą* - nuoroda: https://infa.lt/26876/seima-pries-vaiku-teisiu-istatyma-arba-istatymas-pries-seima/