infa.lt

Visi vampyrai bijo šviesos

Visi vampyrai bijo šviesos

rugpjūčio 31
01:05 2018

paveikslėlis

Linas V. Medelis

Gyvūnai dažnai elgiasi kaip žmonės. Ir šuo taip pat būna kai kuo panašus į mus. Kelis kartus sudraustas jis, atrodo, supranta, kaip nedera elgtis, bijo bausmės ar kitokios šeimininko nepasitenkinimo išraiškos. Maniškis, pamatęs kieme vaikštančią vištelę užsimerkia. Jeigu, gulinčiam ant tako, palei snukį krypuoja kokia pasipūtusi kvaiša, jis ne tik užsimerkia, jis letena prisidengia akis – tokia didelė pagunda suleisti iltis į spurdančio paukščio kaklą. Užsimerkus vištos nėra. Beje, kartais taip elgiasi ir žmonės: nepastebi, nenori matyti, ignoruoja akivaizdžius faktus, kurie yra nemalonūs, kenksmingi, pavojingi.

Kai užsimerkia ne šuo

Kai užsimerkia valstybės tarnautojas, vadovas, politikas – nejuokinga. Socialinės bausmės, atskirties, statuso praradimo, izoliacijos baimė yra tokia pat instinktyvi kaip gyvūno, tačiau žmogaus sugebėjimas „užsimerkti“, apeiti, ignoruoti asmenines, visuomenines, valstybines problemas yra išmoktas. Jis „atidirbtas“.

Kažkuri Rūta (dabar kiekvienas TV kanalas, atrodo, turi po Rūtą) G. Kirkilui vienoje laidoje yra išrėžusi: „Jūs vagis“! Ką į tai atsakė ekspremjeras? Nieko. Jis ir negalėjo nieko atsakyti, nes kitu atveju, būtų tekę gilintis į detales. Kodėl vagis? – sunkus tas klausimas. Įdomiausia, kad niekaip neatsiliepė ir laidoje dalyvavusi publika: atsieit, nieko čia nuostabaus, visi tai žino.

Tarkim, koks filosofas garsiai pareiškia: „Vienintelė išeitis – keisti politinę korupcinę sistemą“. Tai visiškai nėra baisu. Nemaža dalis dabarties politikų netgi pritartų, apgailestaudami, kad „Europos Sąjungos valstybėse niekur taip nedaroma, ir šiuo metu ne visos aplinkybės yra subrendusios“.

Tačiau paklaidžioję interneto platybėse, galėtume rasti ne vieną nepalyginamai griežtesnių kaltinimų, daug baisesnių kaltinimų-klausimų mūsų veikėjams. Baisesnių, nes klausiama asmeniškai. Štai keletas ausį rėžiančių pastarųjų mėnesių spaudos (įskaitant internetinę) pavadinimų pavyzdžių:

„Pasitvirtino blogiausios prognozės – S. Šedbaras niekšas“. Tekste rašoma: jis „visus metus melavo ir kvailino visą visuomenę patvirtindamas, kad jis yra stropus, paprastai liaudyje vadinamos – valstybinės mafijos narys“. „Šis įstatyminės valdžios parazitas uoliai saugo nusistovėjusios korumpuotos sistemos pagrindus, kuri leidžia panašiems parazitams vegetuoti“.

Priminsiu, kad „niekšas“ yra Seimo Teisės ir Teisėtvarkos komiteto pirmininkas.
„Generalinė prokuratūra – Drąsiaus Kedžio nužudymo bendrininkė“. Tekste rašoma: yra mačiusiųjų, kaip D.Kedys buvo suimtas/pagrobtas žudynių dieną; nuotraukos rodo, kad jis buvo smarkiai sumuštas, jam sulaužyta koja, nosis, galimas daiktas buvo kankinamas. Daroma išvada -nenuneigiamas faktas, kad nešvariuose pedofilijos ir žudymų bylos vingiuose vienaip ar kitaip dalyvavo Lietuvos teisėsaugos pareigūnai, „…kurpdami savo versiją apie nesmurtinę D.Kedžio mirtį, prokurorai painiojasi savo aiškinimuose, ir prieštarauja patys sau“.

„Prezidentės deklaruojamas kursas į Lietuvos energetinę nepriklausomybę yra blefas“. Kreipimosi autoriai rašo: „Gerb. Prezidente, Jūsų deklaruojamas kursas į Lietuvos energetinę nepriklausomybę yra blefas“. … „numatoma pradėti statyti nauja atominė elektrinė ne tik neužtikrins Lietuvos energetinio saugumo, bet atvirkščiai padidins priklausomybę nuo Rusijos ir Baltarusijos, nes yra neekologiška, neekonomiška, labai pavojinga ir morališkai pasenusi“.

Pažvelkime atidžiau. Gal čia kalbama ne apie Lietuvą, o apie kokią mafijos valdomą valstybę Lotynų Amerikos ar Afrikos džiunglėse (autorius neketina jokios šalies įžeisti)? Toje valstybėje pareigūnai kraunasi turtus, prokurorai gina ir juos, ir žmogžudžius, parlamente korumpuoti niekšai tvarkosi kaip namie, o aukščiausia šalies vadovybė pro pirštus žiūri į valstybės saugumą išorės ir vidaus grėsmių akivaizdoje.Klauskite, neatsakysime

Žinoma, Lietuva nėra tik tai, kas sudėta šiuose pavadinimuose (nors tokių pavyzdžių galima parinkti daug). Vis dėlto, būtų natūralu tikėtis, kad į šiuos ir panašius klausimus būtų pateikiami atsakymai. Arba, jeigu tai melas, grubiai užsipulti asmenys pareikalautų šmeižikų atsakomybės). Bet… po to, kai panašūs klausimai iškelti į viešumą, niekas nieko niekada niekur viešoje erdvėje oficialių valstybės tarnautojų lūpomis nėra atsiliepęs ir kaltinimų paneigęs. Vadinasi, tai tiesa?

O tai, kad A. Kubiliaus ir jo ministrų darbą teigiamai vertina (lapkričio mėnesio tyrimai) tik 0,7 proc. žmonių, t.y. kad praktiškai šios vyriausybės nemyli, negerbia niekas, o nemėgsta dauguma jos valdinių irgi tiesa?

Taip, viskas tiesa. Ir tai vienintelis logiškas atsakymas. Pasirodo, kai kam vienintelė viltis, vienintelis išsigelbėjimas, būdas išvengti atsakomybės – negirdėti klausimo „kodėl“. Viskas „praeis“, „pasimirš“, o įkalčiai pražus ugnyje, vandenyje ar laike.

Tęsiant alegoriją, mūsų šuva tebeguli ant tako letena prisidengęs akis. Tik vištelės nebėra su visais kauleliais.
Susirūpinusiems tiesa, teisingumu, valstybės ateitimi, ieškantiems jos santykio su šiandiena paaiškinimo pasiūlyčiau XIX amžiaus airių (anglų) rašytojo Čarlzo Metjurino (Maturin) palyginimą:

Taranai savo kelyje sutinka vilnos prikimštus maišus; žaibai atsitrenkia į ledą ir šnypšdami užgesta. Juo daugiau mes eikvojame jėgų, tuo ryžtingiau mus nuginkluoja mūsų priešininkų silpnumas, ir pačiu didžiausiu mūsų priešu tampa ne kas kita, o mūsų pačių jėga, nes ji beprasmiškai bando įveikti neįveikiamą tvirtovę, kurios vardas tuštuma! Koks gi beviltiškas dalykas – siekti įveikti priešą, kuris nekalba mūsų kalba ir nevaldo mūsų ginklų!

Taranas atsitrenkia į tylą, į dirbtinai organizuotą tuštumą, nes tyla kai kam naudinga. Vagis, prisitaikėlis, išdavikas, okupantas nekalba mūsų kalba. Tauta, Tėvynė, Patriotizmas, Valstybė yra jiems svetimi, ne jų kalbos žodžiai, ir jų santykis su tomis pamatinę reikšmę turinčiomis sąvokomis – veikiau ne santykis, o „atstūmimo“ reakcija.

Pabandykite į „Google“ paieškos sistemą įvesti žodžius „Kubilius“ ir „tauta“. Šis tyrimas negali pretenduoti į moksliškumą, tačiau iškart gausite šviežiausių straipsnių pavadinimų pasirinkimą (štai tik keli, bet labai simptomiški pavyzdžiai): 1)„Kubilius dėl visko kaltas“, arba kodėl esame niurzgų tauta“; „Nušvilptas“ A. Kubilius. Pilietiškumo proveržis arba tautos gėda“; 2)„Kubiliui nusišvilpti ant tautos“; „Premjeras A. Kubilius – talentingas tautos mulkintojas“. Pirmu atveju dėl nemeilės Kubiliui daugiau, atrodo, kalta niurzgli tauta ir gėdingas jos pilietiškumo proveržis, antru – matyt, galima įžvelgti tautos santykį su savo vedliu. Pirmu atveju rašo stambus interneto portalas, antru – smulkūs internetiniai leidiniai. Tai irgi labai simptomiška, nes kaip tik jie, vandenį drumsčiantys smulkieji – mažatiražė spauda, interneto portalai, internetiniai dienoraščiai – perima tematiką apie nepasotinamo godulio, egoizmo, kvailumo ir melo prievartaujamą mūsų tėvynę. Ne visada jie gali pasigirti redagavimo ar stiliaus meistriškumu, bet jų sparčiai gausėja, jie neretai vos gyvi, dažnai sunkiai suduria galą su galu, bet entuziazmas bei pasišventimas atstoja viską. Daugumas jų keičiasi nuorodomis ir, užkliuvus už vieno leidinio, galima pereiti į kitą ir trečią… Universalią tematiką galima nusakyti taip: valstybės nacionalinis saugumas.

Užmušei, niekas nė nepastebės

Jų taip pat stengiamasi nepastebėti. „Mažiukus“ ir skriausti, pagąsdinti patogiau. Galima tai daryti pasirinktinai, ir visiškai iškreipiant esmę. Prieš kurį laiką 4000 litų bauda buvo nuteistas laikraščio redaktorius. Jis, kaip savo sprendimą grindė žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė, nubaustas už tai, kad „šio laikraščio numeryje paskelbta publikacija „Neištirta nė viena užsakyta arba politinė žmogžudystė Lietuvoje“ („Laisvas laikraštis“ 2011 m. liepos 16-22), iliustruota mirusio žmogaus nuotraukomis“. Straipsnio pavadinimas, matyt, vertas tokių pinigų, o nuotrauka, kurioje aiškiai matomos veido mėlynės ir sužeidimai – įkaltis, rodantis, kad žmogus buvo mušamas dar gyvas. Ir dėl jos prokuratūra dabar negali apsimesti nežinanti ir nematanti. Nebent neetiškas nuotraukos publikavimas gali paversti ją niekiniu įkalčiu…

Žurnalistei nenorėjęs savo tapatybės atskleisti asmuo papasakojo, kaip Lietuvoje papirkinėjami teisėjai, kaip prokurorai, teisėjai ir advokatai derina bylų nuosprendžius… Šie kaltinimai pasirodė, didelį tiražą turinčiame leidinyje. Tačiau niekam – nei teisingumo ministrui, nei teismų valdžiai ir savivaldai, nei premjerui, nei prezidentei – nerūpi tokia bjaurastis, sprogdinanti demokratiška save vadinančios valstybės pamatus. Prokuratūrai labiausiai rūpi, kad žurnalistė atskleistų informacijos šaltinį. Jeigu ji to nepadarys, „nebeliks“ ir problemos…

Štai šitaip informacijos pati esmė, turinys, paverčiami ne itin didelio dėmesio vertais niekais. Beje, pastarasis pavyzdys nėra tipiškas. Paskiri straipsniai nacionaline vadinamoje spaudoje, labiausiai skaitomuose interneto tinklalapiuose, viena kita laida TV ar radijuje, kur keliami tautai ir valstybei gyvybiškai svarbūs klausimai, galima sakyti tėra atsitiktinumas. „Didžioji žiniasklaida“ paprastai yra tų, kurie užmoka pusėje.
Metjurinas tuštuma pavadintų mūsų „elito“, mūsų „valdančiųjų“, santykį su visa tikrovės realybe ir didžiosios visuomenės dalies lūkesčiais. Ta tuštuma yra nuolatinis bandymas nutylėti. Tačiau apsimesti, kad niekas nevyksta jau nebeįmanoma.

Peliukai prieš dinozaurus

Ne taranais ta tvirtovė bus įveikta. Veikiausiai ją įveiks minėtieji maži ir smulkūs, tarytum įnirtusių bičių spiečius ar kovinių strėlių debesis. Štai kodėl prognozuojama, jog socialiniai tinklai ir toliau vis labiau plėsis ir stiprins savo padėtį. Tai ir bus tie upeliai, tas debesis, kurie įveiks melo, mulkinimo ir kvailybės užtvankas bei tvirtoves. Spėju, kad juo labiau taip turi būti Lietuvoje. Prisiminkim, kad vienam tokiam Suomijos piliečiui, privatizuoto „Lietuvos telekomo“, vadovui T. Parmai turime labiausiai dėkoti už tai, kad kai laidinis telefono ryšys jo pastangomis pabrango beveik iki mobiliojo ryšio lygio, tapome viena labiausiai tokiu ryšiu telefonizuotų šalių. O pastaraisiais metais Lietuvos vyriausybės (-ių) pastangos kuo stipriau prispausti mokesčiais spaudą, atsainus požiūris į nacionalinio transliuotojo poreikius ir informacijos kokybę, žurnalistų kultūrinio ir etinio lygmens nuopuolis bei savikontrolės neįgalumas leidžia tikėtis, kad socialinių tinklų plėtra vis labiau atitiks bendrus visuomenės poreikius.

Tiesa, futurologai jau prognozuoja, kad 2012-ieji bus interneto laisvės pabaigos metai, prasidės dar viena kova tarp vyriausybių ir žmonių. Esą vyriausybės pasiūlys įstatymų pataisas, kuriomis vartotojai, kad galėtų naudotis internetu, bus įpareigojami pateikti asmenį identifikuojančius duomenis. Daugumai tai bus dar vienas laisvės apribojimas ir nauja valstybės kontrolės pakopa.

Kol kas socialiniais tinklais dar sklinda ir sklis permainų šviesa (prašom atleisti už šiems laikams įtartiną patosą). Manykim, kad mūsų himno autorius Vincas Kudirka buvo labai toliaregiškas, sakydamas: „Ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi.“ Šviesa ir tiesa – tokios neatskiriamos sąvokos…

Beje, tikriausiai jums žinoma, kad vampyrai bijo saulės šviesos. Tai jums paaiškintų pirmas sutiktas pradinukas. Taip ir yra. Žinoma, gali pasitaikyti ir vienas kitas drąsesnis padaras. Et, tada tokiam dar rūkstantį laužo kuolą krūtinėn ir… einam toliau.

2011 12 26

sarmatas.lt


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Rasa    -  2018-09-01, 12:26

    landsbergi,kas nuzude gerb.Sliuza Prancisku a ?

Rašyti Atsiliepimą

Portalą nuo spamo saugo Akismet. Plačiau, kaip apdorojami komentarų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Ar pritariate, kad homoseksualai galėtų tuoktis Lietuvoje?

Ar pritartumėte tam, kad homoseksualai galėtų tuoktis Lietuvoje?

Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    A. Maldeikienė: Lietuvos prezidentė, Europos ir Azijos lyderiai lenkėsi Kinijos komunistų partijos sekretoriui

A. Maldeikienė: Lietuvos prezidentė, Europos ir Azijos lyderiai lenkėsi Kinijos komunistų partijos sekretoriui

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Seimo narys Rimantas Dagys: „Valstybė privalo pasitikėti savo šeimomis“

Seimo narys Rimantas Dagys: „Valstybė privalo pasitikėti savo šeimomis“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Dovilė Šakalienė praneša apie „pagalbos sau gidą, seksualinę prievartą patyrusiems vyrams“

Dovilė Šakalienė praneša apie „pagalbos sau gidą, seksualinę prievartą patyrusiems vyrams“

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. V. Landsbergio mirtinas bučinys

Rolandas Paksas. V. Landsbergio mirtinas bučinys

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Parazitinė ekonomika vs naudingumo ekonomika

Lidžita Kolosauskaitė. Parazitinė ekonomika vs naudingumo ekonomika

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Jurga Lago: Nebalsuosiu už bevaikį prezidentą – tokie šiandien valdo ir ES

Jurga Lago: Nebalsuosiu už bevaikį prezidentą – tokie šiandien valdo ir ES

atsiliepimų 31 Skaityti visą įrašą
    Seimo konservatoriai prašo S. Skvernelio paaiškinti vyriausybės poziciją vienalyčių santuokų įteisinimo klausimu

Seimo konservatoriai prašo S. Skvernelio paaiškinti vyriausybės poziciją vienalyčių santuokų įteisinimo klausimu

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Populizmas: Seimo LVŽS frakcija registruoja Seimo narių skaičių mažinančią pataisą

Populizmas: Seimo LVŽS frakcija registruoja Seimo narių skaičių mažinančią pataisą

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Naglis Puteikis. Būtina apsaugoti piliečius ginančius viešąjį interesą nuo nepagrįsto teisinio persekiojimo

Naglis Puteikis. Būtina apsaugoti piliečius ginančius viešąjį interesą nuo nepagrįsto teisinio persekiojimo

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    M. Puidokas: užkirsti kelią nepagrįstų skundų, šeimų gyvenimo baimėje bei pareigūnų nebaudžiamumo kultūrai

M. Puidokas: užkirsti kelią nepagrįstų skundų, šeimų gyvenimo baimėje bei pareigūnų nebaudžiamumo kultūrai

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Mūsų šeimos instituto pamatai griaunami jau skyla, – jei nesusiimsime – griūtis bus baisi

Arvydas Daunys. Mūsų šeimos instituto pamatai griaunami jau skyla, – jei nesusiimsime – griūtis bus baisi

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Konservatoriai apkaltino „Agrokoncerną“ pažeidinėjant tarptautines sankcijas Rusijos oligarchams

Konservatoriai apkaltino „Agrokoncerną“ pažeidinėjant tarptautines sankcijas Rusijos oligarchams

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Gelbėkime vaikus nuo gelbėtojų

Algimantas Rusteika. Gelbėkime vaikus nuo gelbėtojų

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Net vykdant vaikų teisių tarnybų reikalavimus, vaikų grąžinimo terminai didžiuliai, sako Mindaugas Puidokas [video]

Net vykdant vaikų teisių tarnybų reikalavimus, vaikų grąžinimo terminai didžiuliai, sako Mindaugas Puidokas [video]

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Seimo narės klausia kolegų, kodėl taikomi dvigubi standartai K. Pūko ir konservatoriaus M. Majausko atvejais

Seimo narės klausia kolegų, kodėl taikomi dvigubi standartai K. Pūko ir konservatoriaus M. Majausko atvejais

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Seimo narys Mindaugas Puidokas apie skubių permainų būtinybę vaiko teisių apsaugos sistemoje

Seimo narys Mindaugas Puidokas apie skubių permainų būtinybę vaiko teisių apsaugos sistemoje

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Seimo narys K. Masiulis siūlo nedarbo išmokas keisti didesnėmis pensijomis

Seimo narys K. Masiulis siūlo nedarbo išmokas keisti didesnėmis pensijomis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Sandra Bernotaitė. Būti ar nebūti Lietuvoje

Sandra Bernotaitė. Būti ar nebūti Lietuvoje

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Konservatorius prašo įvertinti galimai neteisėto „Facebook“ duomenų perdavimo poveikį Lietuvoje vyksiantiems rinkimams

Konservatorius prašo įvertinti galimai neteisėto „Facebook“ duomenų perdavimo poveikį Lietuvoje vyksiantiems rinkimams

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Seimo narys R. Šarknickas: „Praneškite, nebijokite, visi būkime socialiniais darbuotojais, padedančiais silpniesiems“

Seimo narys R. Šarknickas: „Praneškite, nebijokite, visi būkime socialiniais darbuotojais, padedančiais silpniesiems“

atsiliepimų 11 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Mažos kainos išnyko kaip dūmas, neblaškomas vėjo

Rolandas Paksas. Mažos kainos išnyko kaip dūmas, neblaškomas vėjo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ministras Linas Kukuraitis džiaugiasi sprendimu, ir sakosi esąs nusivylęs, kai nesugebama susikalbėti dėl vaikų

Ministras Linas Kukuraitis džiaugiasi sprendimu, ir sakosi esąs nusivylęs, kai nesugebama susikalbėti dėl vaikų

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kas yra zombiai ir kaip su jais kovoti

Algimantas Rusteika. Kas yra zombiai ir kaip su jais kovoti

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Dalia Leinartė: Lyčių lygybė keičia šeimos veidą

Dalia Leinartė: Lyčių lygybė keičia šeimos veidą

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Specialistas vaikui: „Su kuo tave mušė? – Neatsimenu. – Tai su rykštele, o per kur gaudavai?“

Specialistas vaikui: „Su kuo tave mušė? – Neatsimenu. – Tai su rykštele, o per kur gaudavai?“

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Kiek Jurgai metų?Prezidentas A. Brazauskas turėjo vaikų... Istorija?...

Nuostabios mintys. "Kai neskauda širdies, skauda subinę". Vaivorykštės spalvų nutviekstoje šviesoje tai netgi įgauna platesnę...

Išmušė jūsų šlovės valanda! Jeigu žmona siunčia jums kažkokius įtartinus signalus ar atvirai gnybteli, netylėkite!...

ir mūsų kai kurie buvę prezidentai turi vaikų...na, čia gryna nesamonė, pigi rašliava...

Šakaliene, vesk homikus ir lesbietes į doros kelią ir nelisk prie vaikų...

,,“ką daryti?“ yra vienintelis atsakymas – atšaukti ydingą ir antikonstitucinį, kenksmingą valstybei įstatymą,, ,o visa...

Rolando Paulausko lb.geri pastebejimai apie vaiku teises ,pareigas , bausmes ir daug daug kitu idomybiu...

Mirties bausmė už vaikų pardavinėjimą kalei....

dvieju iskrypeliu pora nera seima,o jei butu pavadinta Lietuvoje,tada tai jau butu kam grobiamus vaikucius...

sign.Rolandas Paulauskas apie juvenaline j. rolandaspaulauskas.lt/2018/10/juvenaline-justicija-2013-05-13-ii-naktigone-su-rolandu-paulausku/...

sign.Rolandas Paulauskas apie juvenaline smekla kai dar jos nebuvo rolandaspaulauskas.lt/2018/10/juvenaline-justicija-2013-05-13-ii-naktigone-su-rolandu-paulausku/...

davidicke.com/article/501248/guess-the-country Čia yra pavyzdys kaip rūpinamasi seksualinio išnaudojimo aukomis nuo gimimo iki... užtikrintai...

    Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 9 Skaityti visą įrašą
    Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 26 Skaityti visą įrašą
    Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 19 Skaityti visą įrašą
    Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Visi vampyrai bijo šviesos* - nuoroda: http://infa.lt/24986/visi-vampyrai-bijo-sviesos/