infa.lt

Aukščiausias Lenkijos teismas atsidūrė pusiau nelegalioje būklėje

Aukščiausias Lenkijos teismas atsidūrė pusiau nelegalioje būklėje

04 liepos
21:56 2018

Lenkijoje įsigaliojo įstatymas apie teismų reformą, kurią Aukščiausias teismas paskelbė prieštaraujančia konstitucijai. Pagal įstatymo nuostatas, daugiau kaip trečdalis aukščiausios teismų instancijos teisėjų turėjo iki vidurnakčio atsistatydinti kaip pasiekę pensijinį amžių. Tame sąraše atsidūrė ir Aukščiausiojo teismo pirmininkė Malgorzata Gersdorf. Ji ir dar dešimt žmonių atsisakė paklusti įstatymui ir atsistatydinti, praneša euronews.

M. Gersdorf trečiadienį išėjo į darbą, o Generalinė Aukščiausiojo teismo asamblėja patvirtino: jos įgaliojimui turi pasibaigti laiku, tai yra 2020 metais. Reformą M. Gersdorf vadina „valymu“: „Man, Aukščiausiojo teismo pirmininkei tai liūdna diena. Teisės, organizuotos Aukščiausiojo teismo nepriklausomybės ir jo kompetencijos pilnatvės era eina į pabaigą“.

Reforma leidžia naujai paskirti 2/3 Aukščiausio teismo teisėjų ir perduoda prokuratūros kontrolę teisingumo Ministerijai. Prieš reformą protestuoja eilė lenkiškų juristų ir advokatų asociacijų. Europos Komisija kaltina Varšuvą griaunant teismų nepriklausomybę ir grasina jai naujomis sankcijomis ES viduje. Lenkijos vyriausybė tvirtina turinti teisę savarankiškai spręsti šalies vidaus klausimus.

Valdančiojoje partijoje „Teisė ir teisingumas“ kalbama apie teismų nešališkumo siekį. Parlamentinio teisės komiteto vadovas Stanisław Piotrowicz pavadino Aukščiausiojo teismo protestus dar vienu reformos būtinybės įrodymu: „Kai kurie teisėjai stato save aukščiau įstatymo, aukščiau piliečių, aukščiau kitų valdžios atšakų“.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Aukščiausias Lenkijos teismas atsidūrė pusiau nelegalioje būklėje* - nuoroda: https://infa.lt/23789/auksciausias-lenkijos-teismas-atsidure-pusiau-nelegalioje-bukleje/