infa.lt

Sujunkime Lietuvą

Sujunkime Lietuvą

birželio 27
12:432018

Liepos 1 d. Vilniaus rotušės aikštėje Pasaulio Lietuvių Bendruomenė, bendradarbiaudama su Tautinių mažumų departamentu, rengia šventę „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą“. Jurga Gailiūtė yra viena iš šio renginio vedėjų ir projekto vadovė. Su Jurga  kalbėjome ne tik apie artėjantį renginį, jo prasmę, bet ir apie kūrybinį duetą „Teatras Arti“, apie teatrines keliones po pasaulio lietuvių bendruomenes.

„Šimtas Lietuvos veidų – Sujunkime Lietuvą“. Koks tai bus renginys?

Tai yra unikalus renginys. Unikalus jau vien todėl, kad pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje vienoje vietoje vienu metu susirinks Lietuvos tautinės bendrijos ir pasaulio Lietuva. Aš drąsiai sakau „pasaulio Lietuva“, nes  kiekvienas iš  mūsų yra pasaulio lietuvis, nes jeigu Lietuva yra pasaulio dalis, tai visi gyvenantys joje ir visi, kurie jaučiasi esą lietuviai, yra to pasaulio ir Lietuvos dalis. Taigi susirinks pasaulio lietuviai ir Lietuvos tautinės bendrijos. Susirinks, stebins, dalinsis, džiaugsis, diskutuos, atskleis, kuo gyvena. Pasaulio lietuviai pasakos apie tai, kokia veikla vyksta jų bendruomenėse, kokie įdomūs projektai, garsinantys Lietuvą. Juk kiekvienas iš mūsų yra Lietuvos ambasadorius kažkur… Lietuvos ambasadorius Brazilijoje, ar Prancūzijoje, neoficialus, neinauguruotas, bet juk pagal mus, paprastus lietuvius, ir kitos šalys sprendžia, kas mes esame.  Renginio dalyviai pasakos apie savo veiklą lietuvybės labui, dalyvaus lituanistinės mokyklos, kurios pristatys savo veiklą. Paviljonų miestelis Vilniaus Rotušės aikštėje bus įdomus dar ir tuo, kad pirmą kartą bus paviljonai senamiestyje Vilniuje ir paviljonuose niekas niekuo neprekiaus. Tai yra didelis iššūkis, tai yra kitaip. Iššūkis mums, nes mes turime sudominti Lietuvos gyventojus ir  svečius, kurie tuo metu lankysis Lietuvoje. Sudominti renginiu, kad jie norėtų ateiti, pamatyti, bendrauti ir pasmalsauti, susipažinti.

Šiuo renginiu Pasaulio Lietuvių Bendruomenė pradeda akciją šūkiu „Sujunkime Lietuvą“.  Lietuva yra visame pasaulyje ir kaip mes galime ją sujungti? Sujungti savo istorijomis, savo darbais, savo pasiekimais. Pasaulio Lietuvių Bendruomenė savo socialinio tinklo facebook paskyroje kiekvieną savaitę skelbs po vieną įdomią istoriją apie pasaulio lietuvius, kur jie bebūtų, kas jie bebūtų, pasakos, kokie jų pasiekimai, ką jie veikia, kas jiems yra Lietuva. Labai kviečiame žmones rašyti, siųsti savo istorijas adresu: sujunkimelietuva@gmail.com

Kaip gimė šio renginio idėja?

Idėja yra Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkės Dalios Henke, ji labai ilgai ją puoselėjo, galvojo, kaip, kokiu būdu įgyvendinti, nes tai atrodė neįgyvendinama idėja – kas suvažiuos, tokiai šventei reikia lėšų, ir iš viso, ar tai bus kam įdomu, nes vis dar vyrauja požiūris, kad išvažiavote iš Lietuvos ir taip jums ir reikia. O šiuo renginiu norime pasiekti, kad būtų ištrinta riba tarp jų, t. y. tų, kurie išvažiavo, ir mūsų – tų, kurie liko Lietuvoje. Nėra „jie ir mes“, esame tik „mes“. Mes, lietuviai, kurie širdyje yra lietuviai ir dirba vardan Lietuvos, kuria Lietuvą. Tai ir yra pagrindinė renginioidėja.

Kaip lietuvių bendruomenės prisistatys, ką rasime užsukę į vienos ar kitos šalies lietuvių bendruomenės paviljoną?

Visos bendruomenės nustebino savo kūrybingumu – sugalvojo labai įdomų paviljonų turinį, kuris yra interaktyvus. Bus galima ne tik pabendrauti su lietuvių bendruomenių atstovais, ne tik pasižiūrėti jų įdomių projektų, bet ir sužinoti, ko jie išmoko gyvendami kitose šalyse ir kokią įtaką kitose šalyse įgyta patirtis daro jų veiklai. Štai, pavyzdžiui, Vokietijos Lietuvių Bendruomenė kartu su viena lietuve menininke rengia instaliaciją apie tai, kaip Vokietija po Antrojo pasaulinio karo buvo vartais lietuviams pasiekti saugų užutėkį. Turkijos Lietuvių Bendruomenė kvies piešti ant vandens. Na, o kas norėtų ramiai intelektualiai pabendrauti prie puodelio kavos – Estijos lietuviai laukia jūsų.

Kiek šalių lietuvių bendruomenių dalyvaus renginyje?

Paviljonų miestelyje dalyvaus 23 šalių lietuvių bendruomenės, tačiau renginyje – lietuviai net iš 30 pasaulio šalių. Paviljonų miestelyje, be didžiųjų pasaulio lietuvių bendruomenių, prisistatys, sakyčiau, tokios mažiau girdimos ar pažįstamos bendruomenės, kaip Turkijos, Izraelio, Nyderlandų. Rusijos lietuviams atstovaus net kelios bendruomenės: Krasnojarsko, Irkutsko, Maskvos ir Peterburgo lietuvių bendruomenės.

Koks yra renginio  formatas?

Renginys yra trijų dalių. Pirma dalis – paviljonų miestelis, kuriame įsikurs šalių lietuvių bendruomenės, kita dalis yra koncertinė. Koncertai vyks visą dieną. Rotušės aikštėje stovės didelė scena ir joje visą dieną nepertraukiamai koncertuos pasaulio lietuvių ir Lietuvos tautinių bendrijų kolektyvai. Koncerte dalyvaus net 10 Lietuvos tautinių bendrijų meno kolektyvų ir tikrai visi turės kuo pasidžiaugti ir pasidalinti, pavyzdžiui, Lietuvos graikai mokys šokti sirtakį. Pasaulio lietuvių kolektyvų pasirodymai taip pat bus interaktyvūs, įtraukiantys čia pat aikštėje į šokių ar dainų sūkurį. Šveicarijos lietuviai atveža šveicariškus ragus, jais gros šveicarė ir Šveicarijos lietuvė, tai labai įdomus duetas. Norintys galės pasimokyti, kaip gi groti šveicariškais ragais. Ir trečioji dalis – paroda rotušėje, ji bus atidaryta liepos 1 d. ir eksponuojama iki liepos 11 dienos. Parodoje – grafikos, tapybos darbai, nedideli skulptūros darbai ir juvelyrika. Parodoje matysime darbus, sukurtus lietuvių menininkų iš 19 pasaulio šalių. Labai norime, kad menininkai atvyktų į parodos atidarymą. Gal ne visi galės, tačiau dalis tikrai atvyks, pristatys savo darbus.

Labai džiaugiamės, kad renginį atidarys Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos  himną giedos operos solistė Nomeda Kazlaus. Oficialus renginio atidarymas numatomas 13 val. Rotušės aikštėje, tačiau paviljonų miestelis pradės veikti nuo 10 val. ryto. Renginio ambasadorius yra Andrius Mamontovas, kurio daina uždarys renginį. Koncerte taip pat pasirodys ir Jurgis Didžiulis, kuris į savo interaktyvią veiklą įtrauks visus esančius aikštėje.

Jurga, pati daug keliauji, gyveni tarp Vengrijos ir Lietuvos. Ar galima sakyti, kad esi Vengrijos lietuvė? O gal Lietuvos lietuvė?

Aš esu pasaulio lietuvė ir labai myliu Lietuvą. Lietuva yra tai, kas mano, kas yra mano širdyje: tai mano tėvai, mano žemė, mano kalba. Ir manau, kad visoms lietuvių bendruomenėms, kurios dalyvauja šiame renginyje, yra svarbi Lietuva. Taip, pasaulis traukiasi, sienos atsidaro ir mes galime daugiau keliauti. Galime gyventi vienoje šalyje, o dirbti kitoje, tačiau tai nereiškia, kad žmonės, kurie taip gyvena, išsižada Lietuvos. Lietuva yra širdyje, ir Lietuvos labui mes galime dirbti gyvendami kitur. Bendruomenių paviljonų miestelyje mes  pamatysime, ką gi lietuviai yra nuveikę Lietuvos labui, garsindami Lietuvą, puoselėdami lietuvybę.

Pati daug keliauji su „Teatras Arti“. Papasakok, kas yra tas „Teatras Arti“?

„Teatras Arti“ yra kūrybinis duetas – Dainius Vengelis ir Jurga Gailiūtė. Dažnai mūsų klausia, ką reiškia pavadinimas. Arti tai atspindi nuotolį. Mes teatrą atvežame žmonėms. Ne žmonės eina į teatrą, o mes atvežame teatrą žmonėms. Ir žmonės turi unikalią galimybę pasibandyti, pabūti aktoriais. Visa, ką mes rodome, yra mūsų sukurta interaktyvi programa, ir joje dalyvauja šventės svečiai. Jie tampa aktoriais, gauna scenos kostiumus ir dalyvauja, o ne tik stebi spektaklį. Mes juokaudami sakome, kad kita žodžio arti reikšmė yra „labai sunkiai dirbti“ – árti.  O kadangi mes dirbame šventėse ir labai norime, kad tos šventės būtų gražios, prasmingos, pakylėtos, tam reikia labai daug dirbti. Dirbti šventės metu, ruoštis šventei.

Na, o po pasaulio lietuvių bendruomenes pradėjome keliauti, kai pati su šeima išvykau i Vengriją ir tapau Vengrijos Lietuvių Bendruomenės dalimi. Tuomet iš arti pamačiau, kuo, kaip gyvena lietuvių bendruomenės svetur. Pradėjome keliauti su tokia gražia misija – dovanoti, jeigu taip galima pasakyti, lietuvybės jausmą. Mes keliaujame neatlygintinai, t. y. mums padengia tik kelionės išlaidas, tačiau neimame honoraro. Keliaujame parodyti interaktyvaus spektaklio vaikams. Šis spektakliukas unikalus tuo, kad vaikai per labai trumpą laiką kartu su savo tėveliais tampa šio spektaklio aktoriais. Yra garso takelis, yra pasakos naratyvas, pasakotojas, ir visa tai pasakojama lietuviškai. Ir taip keliaudami po lietuvių bendruomenes mes patiriame, kaip ir kuo lietuvių bendruomenės gyvena. Vienos gyvena geriau, kitos prasčiau, sunkiau, tačiau visos nori to „lietuviško gūsio“, išgirsti lietuvių kalbą. Pavyzdžiui, Prahoje, pas Čekijos lietuvius, buvo labai įdomu, vyko kalėdinis renginys, kuriame dalyvavo daug vaikų. Dalis Čekijos lietuvių vaikučių jau nekalba lietuviškai, todėl vaikai negalėjo dalyvauti spektaklyje savarankiškai, mes turėjome prašyti tėčių ar mamų, kad jie pabūtų vertėjais. Vaikams tai buvo smagus paskatinimas, kad yra prasmė mokytis lietuvių kalbos. Taip pat mes buvome Osle, lituanistinės mokyklos 15 metų jubiliejuje. Labai gražiai pasakė jau baigę šią mokyklą vaikai, kad mokykla ir mokytojų požiūris, jų gebėjimas atverti lietuvių kalbos grožį motyvavo vaikus mokytis lietuvių kalbos. Teko lankytis Rugalande, kur susipažinome su lietuvių bendruomenės pirmininku Sauliumi Trepekūnu. Jis yra subūręs norvegų chorą, kuris dainuoja ir lietuvišką repertuarą. Ant jūros kranto nedidelėje koplytėlėje norvegų vyrų choras dainavo „Negiedokit gaideliai“.  Tai buvo fenomenalu – norvegai gražia lietuvių kalba dainavo visiems lietuviams brangią dainą. Stebuklai arti, tereikia atmerkti akis…

Ačiū už pokalbį.

Kalbino Virginija Grybaitė

Nuotraukos Jurgos Gailiūtės asmeninio archyvo.

„Lietuvybė pasaulyje“

šaltinis: pasauliolietuvis.lt


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Už kurį kandidatą balsuotumėte Lietuvos prezidento rinkimuose?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  VTAĮT tarnyba Seime faktais griovė mitą apie „vaikų grobimus“

VTAĮT tarnyba Seime faktais griovė mitą apie „vaikų grobimus“

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Turi kitokią nuomonę, nei šakalinių šutvė – esi durnius. O durnių vaikai – teisėtas jų grobis

Turi kitokią nuomonę, nei šakalinių šutvė – esi durnius. O durnių vaikai – teisėtas jų grobis

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Ar tikrai mes laisvi ir turime savo prigimtines teises?

Ar tikrai mes laisvi ir turime savo prigimtines teises?

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Valstybių nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas

Rolandas Paksas. Valstybių nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ramūnas Karbauskis: Mes dar kartą įrodėme, kad vykdome Seimo rinkimuose duotus pažadus!

Ramūnas Karbauskis: Mes dar kartą įrodėme, kad vykdome Seimo rinkimuose duotus pažadus!

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Kovai prieš smurtą artimoje aplinkoje liberalė kviečia šokiui

Kovai prieš smurtą artimoje aplinkoje liberalė kviečia šokiui

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Valstietis Raimundas Martinėlis pereina į opozicinę TS-LKD frakciją

Valstietis Raimundas Martinėlis pereina į opozicinę TS-LKD frakciją

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  G. Landsbergis ragina frakcijų vadovus susitarti, kad nebūtų susiaurintas pavojaus vaikui apibrėžimas

G. Landsbergis ragina frakcijų vadovus susitarti, kad nebūtų susiaurintas pavojaus vaikui apibrėžimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Naglis Puteikis: „Premjeras ir pagrindiniai du jo ministrai yra patys liberaliausi ministrai per pastarąjį dešimtmetį“

Naglis Puteikis: „Premjeras ir pagrindiniai du jo ministrai yra patys liberaliausi ministrai per pastarąjį dešimtmetį“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Nuo KT nutarimo priėmimo dienos žmonės nebegali remtis nuostata, jog šeimą sudaro skirtingų lyčių asmenys

Nuo KT nutarimo priėmimo dienos žmonės nebegali remtis nuostata, jog šeimą sudaro skirtingų lyčių asmenys

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  O kas, jei..?

O kas, jei..?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo politikų vertinimai vieni kitų atžvilgiu smuko iki „kolūkio lygmens sampratų“ išsireiškimų

Seimo politikų vertinimai vieni kitų atžvilgiu smuko iki „kolūkio lygmens sampratų“ išsireiškimų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mindaugas Puidokas paskelbė kandidatuosiąs į Lietuvos Respublikos prezidento postą

Mindaugas Puidokas paskelbė kandidatuosiąs į Lietuvos Respublikos prezidento postą

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

Dovilė Šakalienė ir Ko apie “Gender” socialinį lytiškumą, Stambulo konvenciją ir moterų teises

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Alkoholio vartojimas arba… viskas su saiku yra sveika

Lidžita Kolosauskaitė. Alkoholio vartojimas arba… viskas su saiku yra sveika

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų

Rolandas Paksas. Negeras kvapas iš Daukanto rūmų

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Kaip kalbėtis su žmogumi, kuris nori išsiųsti jus į GULAGą

Kaip kalbėtis su žmogumi, kuris nori išsiųsti jus į GULAGą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Prof. Antanas Svirskis. Baltoji knyga. Pasiūlymai Lietuvos Žemės ūkiui

Prof. Antanas Svirskis. Baltoji knyga. Pasiūlymai Lietuvos Žemės ūkiui

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rusijos raganos atlieka užkeikimų ritualą palaikant Putiną (video)

Rusijos raganos atlieka užkeikimų ritualą palaikant Putiną (video)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Liberalas Simonas Gentvilas „valstiečiams“ siūlo iš partijos pavadinimo išbraukti žodį „žalieji“

Liberalas Simonas Gentvilas „valstiečiams“ siūlo iš partijos pavadinimo išbraukti žodį „žalieji“

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Arvydas Juozaitis: „Steikime Tautos iždą“

Arvydas Juozaitis: „Steikime Tautos iždą“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ebolos viruso ir kitos panašios grėsmės Lietuvoje yra niekas, palyginus su antivaxerių judėjimu

Ebolos viruso ir kitos panašios grėsmės Lietuvoje yra niekas, palyginus su antivaxerių judėjimu

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  G. Landsbergis piktinasi S. Skvernelio rinkiminiu šou vyriausybėje. Visuomenė šou Seime stebi jau 2 metus

G. Landsbergis piktinasi S. Skvernelio rinkiminiu šou vyriausybėje. Visuomenė šou Seime stebi jau 2 metus

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Apie smurtą mokymo įstaigose

Apie smurtą mokymo įstaigose

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorė siūlo uždrausti Rusijos muzikantų gastroles, nes jie palaiko Putino politiką

Seimo konservatorė siūlo uždrausti Rusijos muzikantų gastroles, nes jie palaiko Putino politiką

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Mindaugas Puidokas: „Ar nekyla nauji ,,auksiniai” projektai už kariams ir gynybai skirtus pinigus?“

Mindaugas Puidokas: „Ar nekyla nauji ,,auksiniai” projektai už kariams ir gynybai skirtus pinigus?“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  A. Maldeikienė: VSD galų gale pripažinus tai, ką kalbu jau pusę metų – būtina kalbėti apie Kinijos grėsmę

A. Maldeikienė: VSD galų gale pripažinus tai, ką kalbu jau pusę metų – būtina kalbėti apie Kinijos grėsmę

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

parašyta tam, kad parašyt...

neitikino nei skaidreas...

Puikiai koreliuojasi, kaip URODAI is VTAT siautejo rudeni, kol visuomene bent kiek nesukilo ir kaip...

Kas jis toks, kad galėtų teisti ar anuliuoti:)...

>Zitai balsavimo modulis, matomai, nustatytas fiksuoti IP adresą, ir sprendžiant pagal viską...

nesupratau cirku jusu. anketa uz ka balsuosiu parode kad balsavau. kodel rodo melaaaa...

panašu, kad vėl turime kovoti dėl laisvės, nes dabar tautai primetami įstatymai nei iš tolo...

ka jie svencia,idiotai.Kad nusiritome iki Absurdistano ir valstybes senai neber???...

labai teisingos gerb.Puteikio pastangos viešinant ir dabartinės valdžiukės juodus darbus.Nuo ankstesnių - skiriasi į...

nori, kad žmonės Skvernelį rinktų, todėl, atseit, gerinasi....

Argumentai išdėstyti nuostabiai.Tik ar nors vienas išrinktasis taip mąsto, va kur klausimas???...

Pritariu kiekvienam Jusu zodziui Ugniau....

viskas gerai, tik nesutinku del gimdymu namuose, nes ,esant komplikacijoms, pagalbos nebus....

Taip, Ugniau, artėja tikrai įdomūs laikai, jeigu šiais lemiamais tautai metais, kai mūsų laukia treji...

  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Sujunkime Lietuvą* - nuoroda: https://infa.lt/23618/sujunkime-lietuva/