infa.lt

Atstatant sąnarius, kaulus, sausgysles, atjauninant odą ir plaukus – kolagenas ar/ir želatina?

Atstatant sąnarius, kaulus, sausgysles, atjauninant odą ir plaukus – kolagenas ar/ir želatina?

birželio 06
00:01 2018
Paslaptinga šypsena

nuotr: © Arvydas Daunys / infa.lt

Jautrus klausimas – kaip išsaugoti veido odos šviežumą, plaukų blizgesį ir sąnarių lankstumą? Kokiomis priemonėmis naudotis? Kaip nepasimesti tarp daugybės siūlomų priemonių ir būdų?

Straipsnio tema yra natūralios ir laisvai prieinamos medžiagos bei priemonės, kurių mūsų organizmui po 40 metų amžiaus ar, pavyzdžiui, sportuojant ima trūkti.

Apie kolageną ko gero yra girdėję visi, kas rūpinasi savo sąnarių, odos, plaukų, kaulų būkle. Su amžiumi kolageno gamyba organizme mažėja. Po 40 organizmo galimybė gamintis nuosavą kolageną sumažėja 25%, o link 60 metų amžiaus – 50%.

Ir tas labiausiai akivaizdu stebint odos būklę – prarandamas elastingumas ir tamprumas, atsiranda veido raukšlės, oda nukąra, ryškiau matomas celiulitas. Taip pat blogėja plaukų, nagų būklė, atsiranda raumenų, sąnarių, sausgyslių skausmai.

Kolagenas tiesiog būtinas visiems, kas nori turėti lygią, elastingą odą, sveikus blizgančius plaukus, lanksčius sąnarius ir tamprias sausgysles.

Jo efektyvumą straipsnio autorius atrado prieš keletą metų, kai prasidėjo sausgyslių problemos dėl ilgametės vegetarystės. Pagerėjus sausgyslių būklei labai pastebimas tapo tapo ir poveikis veido odai, sąnarių lankstumui, pranyko sausgyslių skausmai.

Karingiems vegetarams „aš jau du mėnesius vegetaras ir viskas gerai“, autorius prašo palaukti rezultatų keletą metų. Kai ir po to jiems viskas bus gerai – reiškia jiems tiesiog pasakiškai pasisekė ir vegetarystė išėjo į naudą.

Daugeliui vegetarų toks maitinimosi būdas padarė blogą paslaugą (per keletą metų), kaip ir straipsnio autoriaus atveju. Kai jis ėmė domėtis tuo klausimu, pasirodė, jog Toronte yra bumas geriant kolageną ir ruošiant kaulų buljonus. Išstatytos fotografijos „iki ir po“ daro įspūdį.

Trumpiau tariant, sprendimas paprastas – šaltiena. Produktuose, iš kurių gaminama šaltiena, kolageno yra daugiausia. Tam paskatino pažįstamo skambutis ir jo pasakojimas apie sulaužytą dilbį, kuris sugijo neįtikėtinai greitai, nežiūrint į vyresnį amžių.

Reklama


Papasakojo, jog pasinaudojo traumatologo patarimu ir ėmė valgyti šaltieną, pirko parduotuvėse pakuotėmis ir valgė kiekvieną dieną. Ir dar vištų kojytes, po lėkštę į dieną. Gydytojas pasakė, jog yra nustebintas atsistatymo greičio, kai tokio amžiaus žmonėms lūžiai gyja labai sunkiai.

Kaip atskirti – koks kolagenas kur ir kam?

Kolagenas (enhanced collagen powder) – natūralus baltymas, atrandamas kremzlėse, kauluose ir karvių odose (bovine collagen). Kolagenas iš šių vietų laikomas kolagenu N1 ir N3, kuris palaiko normalią odos, raumenų, kaulų, plaukų ir nagų būklę.

Kolagenas N2 išgaunamas iš skysčio, užpildančio kremzles ir rekomenduojamas esant sąnarių ir sausgyslių problemoms. Kremzlių, sąnarių ir netgi kaulų audiniai nuolat atsinaujina ir reikalauja pastovaus būtinų medžiagų tiekimo. Trūkstant kolageno atsiranda traškesys sąnariuose, prasideda sąnarių irimas, osteochondrozė, oda praranda tamprumą ir nukąra, raukšlės tampa ryškesnės.

90 % kolageno mūsų kūne – tai kolagenas N1 ir N3. Kolageno N2 kiekio organizme mažėjimas ne taip pastebimas išoriškai kaip N1 ir 3. Iš to sekant, paskutiniai vėjai grožio sferoje rekomenduoja vartoti kolageną N1 ir N3 siekiant mažinti raukšles, gerinti odos, raumenų, kaulų ir plaukų būklę.

Siekiant gerinti kremzlių, sąnarių, raiščių, sausgyslių, celiulito, artrito būklę, rekomenduojama vartoti kolageną N2. (jį reikia vartoti atskirai nuo kolageno N1 ir N3, dėl skirtingo įsisavinimo, prieš miegą ir ant tuščio skrandžio). Pažymėtina, jog kolageno vartojimas nepadės atsikratyti artrito, kadangi artritas nurodo į didelį organizmo užterštumą ir būtina atlikti tam tikrus valymus, po kurių būtų tikslingas kolageno vartojimas. Kitu atveju, kai ant kaulų susiformavusios išaugos, kolageno/želatinos vartojimas naudos neduos.

O štai esant pradinei stadijai ar polinkiui į tai, kolagenas/želatina rekomenduojamas.

Kada vartoti kolagena, o kada želatiną?

Želatina – tai kolagenas, kuris buvo suardytas vandeniu (hidrolizacija). Želatina priskiriama prie nepilnų baltymų (incomplete protein), jis gaunamas dalinai suardant gyvulinį kolageną terminio apdorojimo būdu (verdant). Savo biologinėmis savybėmis želatina ir kolagenas praktiškai beveik nesiskiria, kadangi pastarasis suyra iki oligopeptidų virškinimo trakte.

Perkant kolageną/želatiną reikėtų apsispręsti kokiam tikslui jūs norite juos vartoti ir jau remiantis tuo rinksitės aiškiai įvardintą produktą parduotuvių prekystaliuose.

Daugumoje buteliukų iš įprastų vaistinių, interneto parduotuvių, parašyta paprastai „Collagen“, be jokių numerių.

Amazon interneto parduotuvėje ant kolageno N2 pakuotės nurodyta, jog jis išgaunamas iš vištų kojyčių.

Tad, kam rūpės graži oda, raumenys, kaulai, sausgyslės, raiščiai, plaukai ir nagai – tie naudos klasikinę šaltieną.

Vegetarams, beje, reklamuojamas augalinis kolagenas. Tačiau, kadangi kolagenas – tai gyvulinis baltymas, – iš augalų jo išgauti niekaip nepavyks. Agar-agar, kuriuo vegetarai bando pakeisti kolageną/želatiną, neturi kolageno skaidulų ir niekaip negali įtakoti plaukų, odos ir sąnarių audinių būklės.

Ar galima sakyti, jog kolagenas/želatina yra panacėja nuo aukščiau išvardintų problemų?

Ne. daugelis laukia greitų rezultatų, o juk kremzlinių ir sąnarių audinių atstatymas – tai ilgas procesas, jis gali nusitęsti iki 2-3 metų.

Maždaug po tiek laiko autorius pajautė vidinį pagerėjimą, nors išoriškai poveikis pastebimas pakankamai greitai. Problemos gali turėti įvairias priežastis ir gali būti, jog vien želatinos/kolageno vartojimas jų nepašalins. Tačiau, kad būklė žymiai pagerės – tas tikrai. Ir visiškai tikslu tai, jog pagerės jūsų išvaizda. Veido odos pagerinimui, papildomai prie kolageno vartojimo, gerai tinka želatinos kaukės – tiesiog užtepti išbrinkusią želatiną. Tačiau yra ir išvirkščioji kolageno/želatinos vartojimo pusė – maistinės želatinos kaloringumas sudaro 355 KCal 100 g.

Autorius tą išbandė savo pavyzdžiu atstatęs sveikatos būklę, tačiau priauginęs keletą kilogramų, kuriuos po to numetinėjo ilgai ir prisilaikydamas griežtos dietos bei intensyvių fizinių pratimų programos.

Jis atsisakė kolageno milteliais ir vartoja tik natūralius produktus.

Rekomenduojamos kolageno/želatinos dozės – nuo vieno arbatiniu iki vieno valgomojo šaukšto į dieną, praskiestų bet kokiame skystyje. Tai dėl grožio ir bendros geros būklės palaikymo.

Kultūrizme ir intensyvioms treniruotėms kolagenas/želatina rekomenduojami vartoti stiprinant kaulus, raiščius, sausgysles ir sąnarius, dozė 10 g į parą, suvartojant per vieną-du kartus sausai, užsigeriant vandeniu, ištirpinant vandenyje arba darant žele. (1 arbatinis šaukštelis be kaupo = 5 g granuliuotos želatinos, vienas valgomasis šaukštas be kaupo = 15g)

Rekomenduojama vartoti 1-1,5 mėnesio, sunkiais atvejais iki 3 mėnesių, po to daryti pertrauką. Dar viena vartojimo schema – gerti 10 dienų paeiliui, lėtai, mažais gurkšneliais prieš pusryčius. Kartoti tokį kursą kartą į mėnesį , ne mažiau 3-4 mėnesių.

Įspėjimas: kolageną/želatiną reikia vartoti atsargiai ir nedidelėmis dozėmis: žmonėms, linkusiems į trombus ir tromboflebitą, tiems, kas kenčia nuo šlapimtakių-tulžies akmenų, širdies-kraujągyslių ligų, oksalurinės diatezės.

Želatinos vartojimas gali išprovokuoti užkietėjimus ir hemorojinių mazgų uždegimą, todėl žarnyno darbą reikia stebėti itin atidžiai.

straipsnio autorius redakcijai žinomas, tačiau panoro likti inkognito.

infa.lt neprisiima atsakomybės už straipsnyje pateiktos medžiagos taikymo praktiniais tikslais pasekmes. Rekomenduojame prieš pradedant pasitarti su gydytoju ar vaistininku.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Augis    -  2018-06-06, 17:51

    tai kas tas pastoviai minimas straipsnio autorius?

Rašyti Atsiliepimą

Portalą nuo spamo saugo Akismet. Plačiau, kaip apdorojami komentarų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

    Priklausomybė nuo alkoholio – sunkiai, bet įveikiama liga

Priklausomybė nuo alkoholio – sunkiai, bet įveikiama liga

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Konservatoriai A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas siekia uždrausti proputiniškiems atlikėjams atvykti į Lietuvą

Konservatoriai A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas siekia uždrausti proputiniškiems atlikėjams atvykti į Lietuvą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Dėl naujienų portalo DELFI tendencingo manipuliavimo viešąja nuomone ir  […] Arvydo Juozaičio teisių pažeidimo

Dėl naujienų portalo DELFI tendencingo manipuliavimo viešąja nuomone ir […] Arvydo Juozaičio teisių pažeidimo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Seimo narė R. Juknevičienė Ukrainoje paragins tęsti svarbių reformų įgyvendinimą

Seimo narė R. Juknevičienė Ukrainoje paragins tęsti svarbių reformų įgyvendinimą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Seimo nariai M. Puidokas ir A. Maldeikienė Europos Parlamente išsakė nuostatas apie Europos Sąjungos ateitį

Seimo nariai M. Puidokas ir A. Maldeikienė Europos Parlamente išsakė nuostatas apie Europos Sąjungos ateitį

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    LRT: Kuo virto S. Skvernelio pažadas valstybės tarnyboje nesodinti savų

LRT: Kuo virto S. Skvernelio pažadas valstybės tarnyboje nesodinti savų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Priešingybė trapumui [7]

Priešingybė trapumui [7]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Skirkime pinigus vaikams ir mokykloms, o ne karinei amunicijai

Rolandas Paksas. Skirkime pinigus vaikams ir mokykloms, o ne karinei amunicijai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Dabar LRT svarbiausias klausimas

Algimantas Rusteika. Dabar LRT svarbiausias klausimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Naglis Puteikis: Lietuvos oligarchai surado būdą, kaip strateginiais ieškiniais užčiaupti visuomenininkų ir politikų kritiką

Naglis Puteikis: Lietuvos oligarchai surado būdą, kaip strateginiais ieškiniais užčiaupti visuomenininkų ir politikų kritiką

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ar Austėjos Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus už jų tėvų pažiūras?

Ar Austėjos Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus už jų tėvų pažiūras?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Liberalai muša pavojaus būgnus: „Valstiečių“ šmėkla už LRT langų įgauna kūną“

Liberalai muša pavojaus būgnus: „Valstiečių“ šmėkla už LRT langų įgauna kūną“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Seimas svarsto valstiečio Ramūno Karbauskio siūlymą skelbti Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuvos prezidentu

Seimas svarsto valstiečio Ramūno Karbauskio siūlymą skelbti Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuvos prezidentu

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Dabar svarbiausia yra menas girdėti

Algimantas Rusteika. Dabar svarbiausia yra menas girdėti

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Priešingybė trapumui [6]

Priešingybė trapumui [6]

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?

Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Konservatorei kilo įtarimų dėl buvusio ministro ir NMA vadovo sąmokslo

Konservatorei kilo įtarimų dėl buvusio ministro ir NMA vadovo sąmokslo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Išdulkintų smegenų nacija

Lidžita Kolosauskaitė. Išdulkintų smegenų nacija

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Priešingybė trapumui [5]

Priešingybė trapumui [5]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. „Klakerių“ demokratija turi pasibaigti

Rolandas Paksas. „Klakerių“ demokratija turi pasibaigti

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Andrejus Gaidamavičius: „Ar ne per didelė tylos kaina? Spalio 13 – į Labanorą, – giria prašo pagalbos

Andrejus Gaidamavičius: „Ar ne per didelė tylos kaina? Spalio 13 – į Labanorą, – giria prašo pagalbos

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Liberalas E. Gentvilas: Kas galėjo pagalvoti, kad po 25 metų gyvenimo laisvėje vėl reikės ginti laisvą žodį?

Liberalas E. Gentvilas: Kas galėjo pagalvoti, kad po 25 metų gyvenimo laisvėje vėl reikės ginti laisvą žodį?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Gabrielius Landsbergis ragina Seimo pirmininką neberemti politinės korupcijos Seime ir stoti Konstitucijos pusėje

Gabrielius Landsbergis ragina Seimo pirmininką neberemti politinės korupcijos Seime ir stoti Konstitucijos pusėje

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ar TS-LKD išrinks Prezidentą Lietuvai?

Ar TS-LKD išrinks Prezidentą Lietuvai?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Donaldas Trampas užstojo amerikiečius vyrus

Donaldas Trampas užstojo amerikiečius vyrus

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Liberalė A. Armonaitė referendumą dėl pilietybės siūlo organizuoti be pertraukos, tačiau dvi dienas

Liberalė A. Armonaitė referendumą dėl pilietybės siūlo organizuoti be pertraukos, tačiau dvi dienas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Priešingybė trapumui [4]

Priešingybė trapumui [4]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Įdomu kada į Lietuvą ateis ši mada? :)...

Viens kitą juk turi papildyt :D...

Jankiu subinlaiziai!...

tie 20 km.neapsaugotu musu teises i gryna ora ir sveikata.butina isvis stabdyti tas pasenusias technologijas...

jau ryt,spalio 18d.balsavimas seime del siuksliu deginimo gamyklu,o Mindaugas Puidokas,kuris labiau domisi siuo klausimu, iskomandiruotas...

Tai vadinasi Fasizmas....

Senas modelis melui skleisti :)...

Puiki iniciatyva! Linkiu, kad šie žmonės pasiektų tai, dėl ko kovoja!...

Gražus filmas, graži muzika, Šaunuoliai!...

Ar nepazeidziamos zmoniu teises,statant siuksliu deginimo gamykla,ju neatsiklausus ?...

Karbauskio pasiūlymas nuvertino visas jo geras idėjas iki nulio....

bent jau taisyklingai įvardinkite - ne "serotinas" , o serotoninas...

>Hm tai čia kaip tik ir yra teisinė valstybė, jeigu jos nebūtų tokie bajeriai...

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas: sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog...

    Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 14 Skaityti visą įrašą
    Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Atstatant sąnarius, kaulus, sausgysles, atjauninant odą ir plaukus – kolagenas ar/ir želatina?* - nuoroda: http://infa.lt/23094/atstatant-sanarius-kaulus-sausgysles-atjauninant-oda-ir-plaukus-kolagenas-ar-ir-zelatina/