infa.lt

Atstatant sąnarius, kaulus, sausgysles, atjauninant odą ir plaukus – kolagenas ar/ir želatina?

Atstatant sąnarius, kaulus, sausgysles, atjauninant odą ir plaukus – kolagenas ar/ir želatina?

birželio 06
00:01 2018
Paslaptinga šypsena

nuotr: © Arvydas Daunys / infa.lt

Jautrus klausimas – kaip išsaugoti veido odos šviežumą, plaukų blizgesį ir sąnarių lankstumą? Kokiomis priemonėmis naudotis? Kaip nepasimesti tarp daugybės siūlomų priemonių ir būdų?

Straipsnio tema yra natūralios ir laisvai prieinamos medžiagos bei priemonės, kurių mūsų organizmui po 40 metų amžiaus ar, pavyzdžiui, sportuojant ima trūkti.

Apie kolageną ko gero yra girdėję visi, kas rūpinasi savo sąnarių, odos, plaukų, kaulų būkle. Su amžiumi kolageno gamyba organizme mažėja. Po 40 organizmo galimybė gamintis nuosavą kolageną sumažėja 25%, o link 60 metų amžiaus – 50%.

Ir tas labiausiai akivaizdu stebint odos būklę – prarandamas elastingumas ir tamprumas, atsiranda veido raukšlės, oda nukąra, ryškiau matomas celiulitas. Taip pat blogėja plaukų, nagų būklė, atsiranda raumenų, sąnarių, sausgyslių skausmai.

Kolagenas tiesiog būtinas visiems, kas nori turėti lygią, elastingą odą, sveikus blizgančius plaukus, lanksčius sąnarius ir tamprias sausgysles.

Jo efektyvumą straipsnio autorius atrado prieš keletą metų, kai prasidėjo sausgyslių problemos dėl ilgametės vegetarystės. Pagerėjus sausgyslių būklei labai pastebimas tapo tapo ir poveikis veido odai, sąnarių lankstumui, pranyko sausgyslių skausmai.

Karingiems vegetarams „aš jau du mėnesius vegetaras ir viskas gerai“, autorius prašo palaukti rezultatų keletą metų. Kai ir po to jiems viskas bus gerai – reiškia jiems tiesiog pasakiškai pasisekė ir vegetarystė išėjo į naudą.

Daugeliui vegetarų toks maitinimosi būdas padarė blogą paslaugą (per keletą metų), kaip ir straipsnio autoriaus atveju. Kai jis ėmė domėtis tuo klausimu, pasirodė, jog Toronte yra bumas geriant kolageną ir ruošiant kaulų buljonus. Išstatytos fotografijos „iki ir po“ daro įspūdį.

Trumpiau tariant, sprendimas paprastas – šaltiena. Produktuose, iš kurių gaminama šaltiena, kolageno yra daugiausia. Tam paskatino pažįstamo skambutis ir jo pasakojimas apie sulaužytą dilbį, kuris sugijo neįtikėtinai greitai, nežiūrint į vyresnį amžių.

Reklama


Papasakojo, jog pasinaudojo traumatologo patarimu ir ėmė valgyti šaltieną, pirko parduotuvėse pakuotėmis ir valgė kiekvieną dieną. Ir dar vištų kojytes, po lėkštę į dieną. Gydytojas pasakė, jog yra nustebintas atsistatymo greičio, kai tokio amžiaus žmonėms lūžiai gyja labai sunkiai.

Kaip atskirti – koks kolagenas kur ir kam?

Kolagenas (enhanced collagen powder) – natūralus baltymas, atrandamas kremzlėse, kauluose ir karvių odose (bovine collagen). Kolagenas iš šių vietų laikomas kolagenu N1 ir N3, kuris palaiko normalią odos, raumenų, kaulų, plaukų ir nagų būklę.

Kolagenas N2 išgaunamas iš skysčio, užpildančio kremzles ir rekomenduojamas esant sąnarių ir sausgyslių problemoms. Kremzlių, sąnarių ir netgi kaulų audiniai nuolat atsinaujina ir reikalauja pastovaus būtinų medžiagų tiekimo. Trūkstant kolageno atsiranda traškesys sąnariuose, prasideda sąnarių irimas, osteochondrozė, oda praranda tamprumą ir nukąra, raukšlės tampa ryškesnės.

90 % kolageno mūsų kūne – tai kolagenas N1 ir N3. Kolageno N2 kiekio organizme mažėjimas ne taip pastebimas išoriškai kaip N1 ir 3. Iš to sekant, paskutiniai vėjai grožio sferoje rekomenduoja vartoti kolageną N1 ir N3 siekiant mažinti raukšles, gerinti odos, raumenų, kaulų ir plaukų būklę.

Siekiant gerinti kremzlių, sąnarių, raiščių, sausgyslių, celiulito, artrito būklę, rekomenduojama vartoti kolageną N2. (jį reikia vartoti atskirai nuo kolageno N1 ir N3, dėl skirtingo įsisavinimo, prieš miegą ir ant tuščio skrandžio). Pažymėtina, jog kolageno vartojimas nepadės atsikratyti artrito, kadangi artritas nurodo į didelį organizmo užterštumą ir būtina atlikti tam tikrus valymus, po kurių būtų tikslingas kolageno vartojimas. Kitu atveju, kai ant kaulų susiformavusios išaugos, kolageno/želatinos vartojimas naudos neduos.

O štai esant pradinei stadijai ar polinkiui į tai, kolagenas/želatina rekomenduojamas.

Kada vartoti kolagena, o kada želatiną?

Želatina – tai kolagenas, kuris buvo suardytas vandeniu (hidrolizacija). Želatina priskiriama prie nepilnų baltymų (incomplete protein), jis gaunamas dalinai suardant gyvulinį kolageną terminio apdorojimo būdu (verdant). Savo biologinėmis savybėmis želatina ir kolagenas praktiškai beveik nesiskiria, kadangi pastarasis suyra iki oligopeptidų virškinimo trakte.

Perkant kolageną/želatiną reikėtų apsispręsti kokiam tikslui jūs norite juos vartoti ir jau remiantis tuo rinksitės aiškiai įvardintą produktą parduotuvių prekystaliuose.

Daugumoje buteliukų iš įprastų vaistinių, interneto parduotuvių, parašyta paprastai „Collagen“, be jokių numerių.

Amazon interneto parduotuvėje ant kolageno N2 pakuotės nurodyta, jog jis išgaunamas iš vištų kojyčių.

Tad, kam rūpės graži oda, raumenys, kaulai, sausgyslės, raiščiai, plaukai ir nagai – tie naudos klasikinę šaltieną.

Vegetarams, beje, reklamuojamas augalinis kolagenas. Tačiau, kadangi kolagenas – tai gyvulinis baltymas, – iš augalų jo išgauti niekaip nepavyks. Agar-agar, kuriuo vegetarai bando pakeisti kolageną/želatiną, neturi kolageno skaidulų ir niekaip negali įtakoti plaukų, odos ir sąnarių audinių būklės.

Ar galima sakyti, jog kolagenas/želatina yra panacėja nuo aukščiau išvardintų problemų?

Ne. daugelis laukia greitų rezultatų, o juk kremzlinių ir sąnarių audinių atstatymas – tai ilgas procesas, jis gali nusitęsti iki 2-3 metų.

Maždaug po tiek laiko autorius pajautė vidinį pagerėjimą, nors išoriškai poveikis pastebimas pakankamai greitai. Problemos gali turėti įvairias priežastis ir gali būti, jog vien želatinos/kolageno vartojimas jų nepašalins. Tačiau, kad būklė žymiai pagerės – tas tikrai. Ir visiškai tikslu tai, jog pagerės jūsų išvaizda. Veido odos pagerinimui, papildomai prie kolageno vartojimo, gerai tinka želatinos kaukės – tiesiog užtepti išbrinkusią želatiną. Tačiau yra ir išvirkščioji kolageno/želatinos vartojimo pusė – maistinės želatinos kaloringumas sudaro 355 KCal 100 g.

Autorius tą išbandė savo pavyzdžiu atstatęs sveikatos būklę, tačiau priauginęs keletą kilogramų, kuriuos po to numetinėjo ilgai ir prisilaikydamas griežtos dietos bei intensyvių fizinių pratimų programos.

Jis atsisakė kolageno milteliais ir vartoja tik natūralius produktus.

Rekomenduojamos kolageno/želatinos dozės – nuo vieno arbatiniu iki vieno valgomojo šaukšto į dieną, praskiestų bet kokiame skystyje. Tai dėl grožio ir bendros geros būklės palaikymo.

Kultūrizme ir intensyvioms treniruotėms kolagenas/želatina rekomenduojami vartoti stiprinant kaulus, raiščius, sausgysles ir sąnarius, dozė 10 g į parą, suvartojant per vieną-du kartus sausai, užsigeriant vandeniu, ištirpinant vandenyje arba darant žele. (1 arbatinis šaukštelis be kaupo = 5 g granuliuotos želatinos, vienas valgomasis šaukštas be kaupo = 15g)

Rekomenduojama vartoti 1-1,5 mėnesio, sunkiais atvejais iki 3 mėnesių, po to daryti pertrauką. Dar viena vartojimo schema – gerti 10 dienų paeiliui, lėtai, mažais gurkšneliais prieš pusryčius. Kartoti tokį kursą kartą į mėnesį , ne mažiau 3-4 mėnesių.

Įspėjimas: kolageną/želatiną reikia vartoti atsargiai ir nedidelėmis dozėmis: žmonėms, linkusiems į trombus ir tromboflebitą, tiems, kas kenčia nuo šlapimtakių-tulžies akmenų, širdies-kraujągyslių ligų, oksalurinės diatezės.

Želatinos vartojimas gali išprovokuoti užkietėjimus ir hemorojinių mazgų uždegimą, todėl žarnyno darbą reikia stebėti itin atidžiai.

straipsnio autorius redakcijai žinomas, tačiau panoro likti inkognito.

infa.lt neprisiima atsakomybės už straipsnyje pateiktos medžiagos taikymo praktiniais tikslais pasekmes. Rekomenduojame prieš pradedant pasitarti su gydytoju ar vaistininku.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Augis    -  2018-06-06, 17:51

    tai kas tas pastoviai minimas straipsnio autorius?

Rašyti Atsiliepimą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Ar pritartumėte tam, kad homoseksualios poros galėtų tuoktis Lietuvoje?

Ar pritartumėte homoseksualų santuokoms Lietuvoje?

  • Ne (89%, 313 balsavo)
  • Taip (7%, 23 balsavo)
  • Neturiu nuomonės (4%, 14 balsavo)

Viso balsavo: 350
Pradėta - 2018 lapkričio 8 @ 14:41
Pabaiga - 2018 gruodžio 8 @ 14:41

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Putinas, Trampas ir pasaulinė maisto katastrofa. Bloomberg 2019 m. „Pesimisto gidas“

Putinas, Trampas ir pasaulinė maisto katastrofa. Bloomberg 2019 m. „Pesimisto gidas“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Po susitikimo su V.Putinu

Rolandas Paksas. Po susitikimo su V.Putinu

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Parazitai, virusai ir Apokalipsės ratas [4]

Parazitai, virusai ir Apokalipsės ratas [4]

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Esi prieš Barnevernet praktikų taikymą Lietuvoje? – Tai tu už smurtą prieš vaikus

Esi prieš Barnevernet praktikų taikymą Lietuvoje? – Tai tu už smurtą prieš vaikus

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Tolerancija. Žmogaus kitoniškumas nėra tapatus jo vertei ir asmeninėms savybėms, už kurias turėtume jį gerbti

Tolerancija. Žmogaus kitoniškumas nėra tapatus jo vertei ir asmeninėms savybėms, už kurias turėtume jį gerbti

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Mokytojams: Mes jus palaikome, bet kur jūs buvote, kai jūsų palaikymo reikėjo kitiems?

Mokytojams: Mes jus palaikome, bet kur jūs buvote, kai jūsų palaikymo reikėjo kitiems?

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat

Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ar vaikai vertina savo tėvus kaip smurtautojus? – Ne! Tai kodėl tą daro valstybė?

Ar vaikai vertina savo tėvus kaip smurtautojus? – Ne! Tai kodėl tą daro valstybė?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Kova su korupcija – korupcionierių reikalas

Kova su korupcija – korupcionierių reikalas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Dėl ko D.Šakalienei norisi verkti

Dėl ko D.Šakalienei norisi verkti

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Mindaugas Puidokas: „Mūsų valstybė sunkiai serga“

Mindaugas Puidokas: „Mūsų valstybė sunkiai serga“

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Gabrielius Landsbergis ragina premjerą ir Seimo narius išgirsti sekmadienio protesto reikalavimus ir ieškoti kompromiso

Gabrielius Landsbergis ragina premjerą ir Seimo narius išgirsti sekmadienio protesto reikalavimus ir ieškoti kompromiso

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Parlamentarai M. Puidokas ir N. Puteikis reikalauja pripažinti neteisėtu Seimo balsavimą dėl JT Migracijos pakto

Parlamentarai M. Puidokas ir N. Puteikis reikalauja pripažinti neteisėtu Seimo balsavimą dėl JT Migracijos pakto

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika: Gyvoji Lietuva ateina

Algimantas Rusteika: Gyvoji Lietuva ateina

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mindaugas Puidokas. Kodėl D. Šakalienės rėmėjai taip prieštarauja esminėms pataisoms vaiko teisių apsaugos srityje?

Mindaugas Puidokas. Kodėl D. Šakalienės rėmėjai taip prieštarauja esminėms pataisoms vaiko teisių apsaugos srityje?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Parazitai, virusai ir Apokalipsės ratas [3]

Parazitai, virusai ir Apokalipsės ratas [3]

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    2050-ieji. Lietuvos Respublikos Seimas. Švenčiami tolerancijos ir pakantumo metai

2050-ieji. Lietuvos Respublikos Seimas. Švenčiami tolerancijos ir pakantumo metai

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Saulius Skvernelis konservatoriams: „Gal ir reikėtų toje įstaigoje kai kam pabūti, dėl to, ką jūs padarėte“

Saulius Skvernelis konservatoriams: „Gal ir reikėtų toje įstaigoje kai kam pabūti, dėl to, ką jūs padarėte“

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Saulius Skvernelis apie konservatorių organizuojamą valstybės perversmą

Saulius Skvernelis apie konservatorių organizuojamą valstybės perversmą

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Prezidentas Rolandas Paksas: „Iš mūsų jau pavogta valstybė, ir Tauta nebeįtakoja valdžios priimamų sprendimų“

Prezidentas Rolandas Paksas: „Iš mūsų jau pavogta valstybė, ir Tauta nebeįtakoja valdžios priimamų sprendimų“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    V. Troščenka. Nuo darbo nebūsi bagotas – tapsi kuprotas

V. Troščenka. Nuo darbo nebūsi bagotas – tapsi kuprotas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Juozaitis. Privalėsime atsisakyti Seime palaimintos migracijos sutarties

Arvydas Juozaitis. Privalėsime atsisakyti Seime palaimintos migracijos sutarties

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisos, parengtos SADM ministerijos

Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisos, parengtos SADM ministerijos

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Statistikos departamentas nerado duomenų apie žudomus vaikus, kuriuos jo vardu skelbia Lietuvos influenceriai

Statistikos departamentas nerado duomenų apie žudomus vaikus, kuriuos jo vardu skelbia Lietuvos influenceriai

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Povilas Gylys: „D. Grybauskaitė prieš S. Jakeliūną“ – „iš kur vaikinui tiek drąsos?“

Povilas Gylys: „D. Grybauskaitė prieš S. Jakeliūną“ – „iš kur vaikinui tiek drąsos?“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Vaikai negali būti įkaitais, kai specialistams trūksta žinių

Vaikai negali būti įkaitais, kai specialistams trūksta žinių

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika: Sistema eina į kontrpuolimą

Algimantas Rusteika: Sistema eina į kontrpuolimą

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Labai juokingas straipsnis. Dėkui, Daivai, pralinksmino. Tik, viena dalyką primiršo,apie bakterilogini gynkla, kūrys auginamas megintuveliuose....

Tai ką dabar su tokia tarnyba daryti? Matyt, čia jau ne streikas, o tik sukilimas...

Ale tu matai, lenkų frakcijoje yra daugiausia lietuvių. Čia tai bent....

Štai kas tie gražuoliai-Lietuvos judai....

Lietuvos televizijų ir radijų (bet kokių) ĮPRASTINĖ PROGRAMA 6:00 -...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

Jeigu naikinate Lietuvą, keiskite ir jos simboliu. Ponai iš Briuselio kopūstų krašto....

Visoje ES tik lenkų ir vengrų valdžios yra normalios, o likusių valstybių - iškrypėlės. Nekreikim...

Vėl pavydžiu lenkams ir vengrams. Juos valdo sava valdžia......

idiotai - žydų užsakymas tai...

An

Eikit dibti po 40val.per savaite,o ne po20val.visi komunistinės senės,arba pričiože tinginiai....

RM

Pagirtina. Jei jau turi gyvūną, tai privalai juo tinkamai rūpintis....

Dar ne viskas prarasta. Dar yra protingu, doru, besirupinanciu salies ir gyventoju islikimu, zmoniu. Pagarba...

daugybė durnių, daunų, debilų, vištgaidžių laukia kitų seimo rinkimų, galės išeiti į plačias gatves balsuoti...

    Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11 Skaityti visą įrašą
    Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28 Skaityti visą įrašą
    Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20 Skaityti visą įrašą
    Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Atstatant sąnarius, kaulus, sausgysles, atjauninant odą ir plaukus – kolagenas ar/ir želatina?* - nuoroda: https://infa.lt/23094/atstatant-sanarius-kaulus-sausgysles-atjauninant-oda-ir-plaukus-kolagenas-ar-ir-zelatina/