infa.lt

Atstatant sąnarius, kaulus, sausgysles, atjauninant odą ir plaukus – kolagenas ar/ir želatina?

Atstatant sąnarius, kaulus, sausgysles, atjauninant odą ir plaukus – kolagenas ar/ir želatina?

birželio 06
00:01 2018
Paslaptinga šypsena

nuotr: © Arvydas Daunys / infa.lt

Jautrus klausimas – kaip išsaugoti veido odos šviežumą, plaukų blizgesį ir sąnarių lankstumą? Kokiomis priemonėmis naudotis? Kaip nepasimesti tarp daugybės siūlomų priemonių ir būdų?

Straipsnio tema yra natūralios ir laisvai prieinamos medžiagos bei priemonės, kurių mūsų organizmui po 40 metų amžiaus ar, pavyzdžiui, sportuojant ima trūkti.

Apie kolageną ko gero yra girdėję visi, kas rūpinasi savo sąnarių, odos, plaukų, kaulų būkle. Su amžiumi kolageno gamyba organizme mažėja. Po 40 organizmo galimybė gamintis nuosavą kolageną sumažėja 25%, o link 60 metų amžiaus – 50%.

Ir tas labiausiai akivaizdu stebint odos būklę – prarandamas elastingumas ir tamprumas, atsiranda veido raukšlės, oda nukąra, ryškiau matomas celiulitas. Taip pat blogėja plaukų, nagų būklė, atsiranda raumenų, sąnarių, sausgyslių skausmai.

Kolagenas tiesiog būtinas visiems, kas nori turėti lygią, elastingą odą, sveikus blizgančius plaukus, lanksčius sąnarius ir tamprias sausgysles.

Jo efektyvumą straipsnio autorius atrado prieš keletą metų, kai prasidėjo sausgyslių problemos dėl ilgametės vegetarystės. Pagerėjus sausgyslių būklei labai pastebimas tapo tapo ir poveikis veido odai, sąnarių lankstumui, pranyko sausgyslių skausmai.

Karingiems vegetarams „aš jau du mėnesius vegetaras ir viskas gerai“, autorius prašo palaukti rezultatų keletą metų. Kai ir po to jiems viskas bus gerai – reiškia jiems tiesiog pasakiškai pasisekė ir vegetarystė išėjo į naudą.

Daugeliui vegetarų toks maitinimosi būdas padarė blogą paslaugą (per keletą metų), kaip ir straipsnio autoriaus atveju. Kai jis ėmė domėtis tuo klausimu, pasirodė, jog Toronte yra bumas geriant kolageną ir ruošiant kaulų buljonus. Išstatytos fotografijos „iki ir po“ daro įspūdį.

Trumpiau tariant, sprendimas paprastas – šaltiena. Produktuose, iš kurių gaminama šaltiena, kolageno yra daugiausia. Tam paskatino pažįstamo skambutis ir jo pasakojimas apie sulaužytą dilbį, kuris sugijo neįtikėtinai greitai, nežiūrint į vyresnį amžių.

Reklama


Papasakojo, jog pasinaudojo traumatologo patarimu ir ėmė valgyti šaltieną, pirko parduotuvėse pakuotėmis ir valgė kiekvieną dieną. Ir dar vištų kojytes, po lėkštę į dieną. Gydytojas pasakė, jog yra nustebintas atsistatymo greičio, kai tokio amžiaus žmonėms lūžiai gyja labai sunkiai.

Kaip atskirti – koks kolagenas kur ir kam?

Kolagenas (enhanced collagen powder) – natūralus baltymas, atrandamas kremzlėse, kauluose ir karvių odose (bovine collagen). Kolagenas iš šių vietų laikomas kolagenu N1 ir N3, kuris palaiko normalią odos, raumenų, kaulų, plaukų ir nagų būklę.

Kolagenas N2 išgaunamas iš skysčio, užpildančio kremzles ir rekomenduojamas esant sąnarių ir sausgyslių problemoms. Kremzlių, sąnarių ir netgi kaulų audiniai nuolat atsinaujina ir reikalauja pastovaus būtinų medžiagų tiekimo. Trūkstant kolageno atsiranda traškesys sąnariuose, prasideda sąnarių irimas, osteochondrozė, oda praranda tamprumą ir nukąra, raukšlės tampa ryškesnės.

90 % kolageno mūsų kūne – tai kolagenas N1 ir N3. Kolageno N2 kiekio organizme mažėjimas ne taip pastebimas išoriškai kaip N1 ir 3. Iš to sekant, paskutiniai vėjai grožio sferoje rekomenduoja vartoti kolageną N1 ir N3 siekiant mažinti raukšles, gerinti odos, raumenų, kaulų ir plaukų būklę.

Siekiant gerinti kremzlių, sąnarių, raiščių, sausgyslių, celiulito, artrito būklę, rekomenduojama vartoti kolageną N2. (jį reikia vartoti atskirai nuo kolageno N1 ir N3, dėl skirtingo įsisavinimo, prieš miegą ir ant tuščio skrandžio). Pažymėtina, jog kolageno vartojimas nepadės atsikratyti artrito, kadangi artritas nurodo į didelį organizmo užterštumą ir būtina atlikti tam tikrus valymus, po kurių būtų tikslingas kolageno vartojimas. Kitu atveju, kai ant kaulų susiformavusios išaugos, kolageno/želatinos vartojimas naudos neduos.

O štai esant pradinei stadijai ar polinkiui į tai, kolagenas/želatina rekomenduojamas.

Kada vartoti kolagena, o kada želatiną?

Želatina – tai kolagenas, kuris buvo suardytas vandeniu (hidrolizacija). Želatina priskiriama prie nepilnų baltymų (incomplete protein), jis gaunamas dalinai suardant gyvulinį kolageną terminio apdorojimo būdu (verdant). Savo biologinėmis savybėmis želatina ir kolagenas praktiškai beveik nesiskiria, kadangi pastarasis suyra iki oligopeptidų virškinimo trakte.

Perkant kolageną/želatiną reikėtų apsispręsti kokiam tikslui jūs norite juos vartoti ir jau remiantis tuo rinksitės aiškiai įvardintą produktą parduotuvių prekystaliuose.

Daugumoje buteliukų iš įprastų vaistinių, interneto parduotuvių, parašyta paprastai „Collagen“, be jokių numerių.

Amazon interneto parduotuvėje ant kolageno N2 pakuotės nurodyta, jog jis išgaunamas iš vištų kojyčių.

Tad, kam rūpės graži oda, raumenys, kaulai, sausgyslės, raiščiai, plaukai ir nagai – tie naudos klasikinę šaltieną.

Vegetarams, beje, reklamuojamas augalinis kolagenas. Tačiau, kadangi kolagenas – tai gyvulinis baltymas, – iš augalų jo išgauti niekaip nepavyks. Agar-agar, kuriuo vegetarai bando pakeisti kolageną/želatiną, neturi kolageno skaidulų ir niekaip negali įtakoti plaukų, odos ir sąnarių audinių būklės.

Ar galima sakyti, jog kolagenas/želatina yra panacėja nuo aukščiau išvardintų problemų?

Ne. daugelis laukia greitų rezultatų, o juk kremzlinių ir sąnarių audinių atstatymas – tai ilgas procesas, jis gali nusitęsti iki 2-3 metų.

Maždaug po tiek laiko autorius pajautė vidinį pagerėjimą, nors išoriškai poveikis pastebimas pakankamai greitai. Problemos gali turėti įvairias priežastis ir gali būti, jog vien želatinos/kolageno vartojimas jų nepašalins. Tačiau, kad būklė žymiai pagerės – tas tikrai. Ir visiškai tikslu tai, jog pagerės jūsų išvaizda. Veido odos pagerinimui, papildomai prie kolageno vartojimo, gerai tinka želatinos kaukės – tiesiog užtepti išbrinkusią želatiną. Tačiau yra ir išvirkščioji kolageno/želatinos vartojimo pusė – maistinės želatinos kaloringumas sudaro 355 KCal 100 g.

Autorius tą išbandė savo pavyzdžiu atstatęs sveikatos būklę, tačiau priauginęs keletą kilogramų, kuriuos po to numetinėjo ilgai ir prisilaikydamas griežtos dietos bei intensyvių fizinių pratimų programos.

Jis atsisakė kolageno milteliais ir vartoja tik natūralius produktus.

Rekomenduojamos kolageno/želatinos dozės – nuo vieno arbatiniu iki vieno valgomojo šaukšto į dieną, praskiestų bet kokiame skystyje. Tai dėl grožio ir bendros geros būklės palaikymo.

Kultūrizme ir intensyvioms treniruotėms kolagenas/želatina rekomenduojami vartoti stiprinant kaulus, raiščius, sausgysles ir sąnarius, dozė 10 g į parą, suvartojant per vieną-du kartus sausai, užsigeriant vandeniu, ištirpinant vandenyje arba darant žele. (1 arbatinis šaukštelis be kaupo = 5 g granuliuotos želatinos, vienas valgomasis šaukštas be kaupo = 15g)

Rekomenduojama vartoti 1-1,5 mėnesio, sunkiais atvejais iki 3 mėnesių, po to daryti pertrauką. Dar viena vartojimo schema – gerti 10 dienų paeiliui, lėtai, mažais gurkšneliais prieš pusryčius. Kartoti tokį kursą kartą į mėnesį , ne mažiau 3-4 mėnesių.

Įspėjimas: kolageną/želatiną reikia vartoti atsargiai ir nedidelėmis dozėmis: žmonėms, linkusiems į trombus ir tromboflebitą, tiems, kas kenčia nuo šlapimtakių-tulžies akmenų, širdies-kraujągyslių ligų, oksalurinės diatezės.

Želatinos vartojimas gali išprovokuoti užkietėjimus ir hemorojinių mazgų uždegimą, todėl žarnyno darbą reikia stebėti itin atidžiai.

straipsnio autorius redakcijai žinomas, tačiau panoro likti inkognito.

infa.lt neprisiima atsakomybės už straipsnyje pateiktos medžiagos taikymo praktiniais tikslais pasekmes. Rekomenduojame prieš pradedant pasitarti su gydytoju ar vaistininku.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Augis    -  2018-06-06, 17:51

    tai kas tas pastoviai minimas straipsnio autorius?

Rašyti Atsiliepimą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Jei norėtumėte paremti…

Mieli skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, teikiama „infa.lt“ buvo jums nors truputį naudinga, – jūs galite prisidėti ir paremti jos rengimą SMS ar kitu Jums patogiu būdu

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

    Lidžita Kolosauskaitė. Kokio dydžio bus tavo pensija?

Lidžita Kolosauskaitė. Kokio dydžio bus tavo pensija?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Prezidentas Rolandas Paksas: „Visuomenės judėjimo „Šaukiu aš Tautą“ vizija be praktinių veiksmų yra nulis“

Prezidentas Rolandas Paksas: „Visuomenės judėjimo „Šaukiu aš Tautą“ vizija be praktinių veiksmų yra nulis“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kuriamas žemės ūkio rizikos fondas faktiškai rems tik stambiuosius ūkininkus

Kuriamas žemės ūkio rizikos fondas faktiškai rems tik stambiuosius ūkininkus

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Naglis Puteikis tvirtina, jog „premjero stumiama reforma įžūliai išduoda rinkėjus“, ir grasina trauktis iš frakcijos, jei ji bus priimta

Naglis Puteikis tvirtina, jog „premjero stumiama reforma įžūliai išduoda rinkėjus“, ir grasina trauktis iš frakcijos, jei ji bus priimta

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    A. Juozaitis. Delfi skelbiama sąmokslo teorija dėl mano galimo dalyvavimo LR Prezidento rinkimuose viešo svarstymo, esą sumanyto valstiečių

A. Juozaitis. Delfi skelbiama sąmokslo teorija dėl mano galimo dalyvavimo LR Prezidento rinkimuose viešo svarstymo, esą sumanyto valstiečių

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kumečių šalis

Algimantas Rusteika. Kumečių šalis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Gabrielius Landsbergis: „Susidaro įspūdis, kad premjeras siekdamas asmeninio intereso, nori paversti Kauną Vilniaus šiukšlynu“

Gabrielius Landsbergis: „Susidaro įspūdis, kad premjeras siekdamas asmeninio intereso, nori paversti Kauną Vilniaus šiukšlynu“

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (5)

Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (5)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Vėl okupuoti

Rolandas Paksas. Vėl okupuoti

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis LVŽS frakcijos ir partijos vardu apgailestauja dėl Seimo Pirmininko pasisakymo

Ramūnas Karbauskis LVŽS frakcijos ir partijos vardu apgailestauja dėl Seimo Pirmininko pasisakymo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Andrius Kubilius. Tomo Dapkaus melas – kas po juo slypi?

Andrius Kubilius. Tomo Dapkaus melas – kas po juo slypi?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Juozaitis: „Lietuva yra čia“

Arvydas Juozaitis: „Lietuva yra čia“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ministras Linas Kukuraitis teigia, jog Lietuva remia siūlymą, kad tėvai dalintųsi pusiau laiką, skirtą vaiko priežiūrai

Ministras Linas Kukuraitis teigia, jog Lietuva remia siūlymą, kad tėvai dalintųsi pusiau laiką, skirtą vaiko priežiūrai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Naglis Puteikis prašo atstatydinti  Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininką Edmundą Vaitekūną

Naglis Puteikis prašo atstatydinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininką Edmundą Vaitekūną

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (4)

Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (4)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kas sunkiausia Kelyje į tikslą ir kaip su tuo tvarkytis

Kas sunkiausia Kelyje į tikslą ir kaip su tuo tvarkytis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Europarlamentarai paragino Porošenko stoti gėjų parado Kijeve priešakyje

Europarlamentarai paragino Porošenko stoti gėjų parado Kijeve priešakyje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (3)

Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (3)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Šaltasis karas už taiką visame pasaulyje

Šaltasis karas už taiką visame pasaulyje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Ko tikrai neišdrįs pasakyti Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime?

Rolandas Paksas. Ko tikrai neišdrįs pasakyti Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    „Apsivalymas“: Seimui patvirtinus NSGK tyrimo išvadas, politinės korupcijos milijardinės aferos jokių teisinių pasekmių neturės?!

„Apsivalymas“: Seimui patvirtinus NSGK tyrimo išvadas, politinės korupcijos milijardinės aferos jokių teisinių pasekmių neturės?!

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kritikuoji valdžią? Esi prorusiškas.

Algimantas Rusteika. Kritikuoji valdžią? Esi prorusiškas.

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama (2)

Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama (2)

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Liberalas apie pensijų reformą: ko tikisi žmonės ir ko iš tiesų siekia Vyriausybė

Liberalas apie pensijų reformą: ko tikisi žmonės ir ko iš tiesų siekia Vyriausybė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama. (1)

Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama. (1)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Dabar arba niekada

Algimantas Rusteika. Dabar arba niekada

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Informacijos (ne)laisvėje

Lidžita Kolosauskaitė. Informacijos (ne)laisvėje

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Na tikra tiesa, reikia visa pasaulį, kiekvieną žmogų priimti tokį, koks jis yra, nes pakeisti...

O mane kankina toks keistas pojūtis kojose. Nei kutena, nei skruzdelytės begioja, bet būna atrodo...

Intelektualus, blaiviai mąstantis Prezidentas būtų... Bet jį greitai vagys ir politikai, alkūnėmis besistumdantys suėstų. Ir...

Čia nuotraukoje V.J.Leninas,rodantis kelią į šviesų rytojų? Kodėl jis dar ne Grūto parke?...

Esmė ta, kad lietuviai apsipirkinėjimą laiko kaip laisvalaikio leidimo būdą, tai, kad ir kokias kainas...

Gabrieliau, joks tu ne konservatorius. Pasitrauk pats, nes bus blogiau......

O juk tikrai galėtumėte kandidatuoti. Tada ateitų balsuoti tie, kurie purtosi nuo dabartinių kandidatų ir...

Idijote kas ši straipsnį parašė. Tai sėdėk namuose ir išjungti visi prietaisai,gal kas seka...

Buvo laida per radiją , dalyvavo su sanarių ligomis dirbantis profesorius. Uždaviau klausimą apie išbrinkinto...

Gerb. Arvydai! Būsimas Prezidente, lenkiu galva pries Tave ir Tavo mintis!!...

Sveiki. Kas privercia zmogu elgtis nezmoniskai, elgtis ne pagal prigimti, juk...

Įdomu kaip nemeluojantis Kubilius buvo priimtas į konservatorių partiją? Juk būti amžinai apsimelavusiam - būtina...

Biblijos pranašystėse bei Apreiškimo knygoje nemažai rašoma apie žvėries ženklą. Be abejo,...

kodėl taip meluojama? ar jus tikrai įsitikinusi jog visi, išskyrus partinias sistemas su jų disciplina...

    Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Švelni kurianti jėga – moteriškumas

Švelni kurianti jėga – moteriškumas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Santykių traumos terapija – skausmo pašalinimas

Santykių traumos terapija – skausmo pašalinimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Informacija tėveliams ir pedagogams dėl internete pasirodžiusių faktų apie vaikų savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“

Informacija tėveliams ir pedagogams dėl internete pasirodžiusių faktų apie vaikų savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Rusijos valdžia rimtai ėmėsi „mirties grupes“ socialiniuose tinkluose kuruojančių asmenų

Rusijos valdžia rimtai ėmėsi „mirties grupes“ socialiniuose tinkluose kuruojančių asmenų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rusijoje sulaikytas vienas iš „mirties grupių“ socialiniame tinkle „VKontakte“ administratorių

Rusijoje sulaikytas vienas iš „mirties grupių“ socialiniame tinkle „VKontakte“ administratorių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Atstatant sąnarius, kaulus, sausgysles, atjauninant odą ir plaukus – kolagenas ar/ir želatina?* - nuoroda: http://infa.lt/23094/atstatant-sanarius-kaulus-sausgysles-atjauninant-oda-ir-plaukus-kolagenas-ar-ir-zelatina/