infa.lt

Pilietinė savivalda – Lietuvos klestėjimo garantas

24 kovo
06:49 2018

„Pilietinės savivaldos sąjunga“

laiškas Lietuvai

Jonas Kaminskas

Jonas Kaminskas – „Pilietinės savivaldos sąjungos” pirmininkas

Lietuvai įžengus į savo valstybingumo antrąjį šimtmetį ir mes – visi piliečiai – nuo prezidento iki eilinio, jį pradėkime kitaip – pasijuskime vieninteliais, pilnateisiais savo šalies šeimininkais, supraskime, kad tik visiems solidariai dalyvaujant Lietuvos ateities kūrime, Lietuva gali tapti visiems vienodai teisinga, vieninga ir klestinti. Susitelkime ir imkimės veiksmų.

Klydome leisdami mūsų išrinktiesiems jų susikurtais įstatymais atsiriboti nuo Tautos – nuo pilietinės visuomenės – nuo rinkėjų, leidome diktatoriškai valdyti šalį, priiminėti sprendimus Tautos – visų mūsų – vardu, dažnai neatitinkančius Tautos valią ir interesus. Klydo mūsų išrinktieji, pervertino savo jėgas, galimai manydami, kad Tautos teisių pasisavinimas bus naudingas Lietuvai.

Klydome visi, todėl nekaltindami vieni kitų bendromis jėgomis ištaisykime klaidas. Atmeskime mintį, kad išrinkus tinkamus deputatus, jie be mūsų, už mus, mums visiems sukurs gerovės Lietuvą. Tai jau 28 – eri metai, nepateisinantys mūsų vilčių . 28 -erius metus rinkome geriausius, bet situacija negerėja. Negerėja, nes veikianti nedemokratiška rinkimų ir atstovavimo (neatstovavimo) sistema prilygsta spąstams, kuriuose jau trečias dešimtmetis merdi Lietuva.

Ši ydinga, pilietines galias blokuojanti, sistema mūsų išrinktųjų sprendimais atsirado nepriklausomybės pradžioje – 1992 m. Aukščiausiajai Tarybai įteisinus sąrašinius rinkimus, o 1995m. pirmajam atkurtos Lietuvos Seimui panaikinus pirminį, esminį, pilietinės savivaldos lygmenį – seniūnijų savivaldą. Po šių sprendimų Lietuvoje, vietoje galėjusio veikti demokratinio valdymo, visuose valdžios lygmenyse – seniūnijose, savivaldybėse ir Seime įsigalėjo išrinktųjų diktatūra, kurios pasekmė – Tauta (nors Konstitucija ir laiduoja Tautai aukščiausias galias valstybėje, žr. 4 str. Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus.) , neteko ir iki šiol neturi nei konstitucinių galių, nei atstovų, per kuriuos jas galėtų vykdyti.

Tautos konstitucinių galių atstatymui reikia :

1) Visiems rinkimams įteisinti tik vienmandatinius – teritorinius rinkimus. (Balsavimas, ne už sąrašus, bet už asmenį).

2) Įteisinti rinkėjams teisę savo išrinktus, blogai atstovaujančius atstovus, atšaukti. (Kad atstovą galėtų atšaukti tik jį išsirinkę rinkėjai).

3) Įteisinti pilną seniūnijų savivaldą su juose demokratiškai renkamomis seniūnijų ir seniūnaitijų Tarybomis. (taip išplėsta savivalda – Tautos organizacinė sistema, sudarys sąlygas visiems piliečiams, veiksmingai dalyvauti savo gyvenamųjų teritorijų ir visos valstybės valdymo procese)

Įteisinus šiuos tris sistemos tobulinimo punktus, suverenitetas vėl priklausys ne tik išrinktiesiems, bet visai Tautai, ir užtikrins Lietuvos sėkmingą vystymąsi – gyvenimą pagal visų pasirinktas ir visiems priimtiniausias taisykles.

Mes, „Pilietinės savivaldos sąjungos“ nariai , kviečiame piliečius ir pilietines organizacijas prisidėti prie mūsų– tapti „Pilietinės savivaldos sąjungos“ nariais ir sutelktomis jėgomis siekti pilietinės savivaldos įteisinimo Lietuvoje.

Kreipimasis priimtas visuotinio asociacijos „ Pilietinės savivaldos sąjunga“ susirinkimo nutarimu.

Tel. 861651390, el. paštas pilietinessavivaldossajunga@gmail.com

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 287

Žymos:

Atsiliepimų 2

  1. Saulius    -  2018-03-26, 12:00

    Sveiki, Jonai ir kiti skaitantys,
    sutinku, apie mūsų demokratinėje valstybėje įsivyravusias AUTOKRATINIO valdymo apraiškas. Tikrai taip, kad per 28 metus šioje srityje padarėme kur kas mažiau nei galėjome padaryti.
    Bet dar sykį (tai darau nuolat viešose diskusijose) kviečiu racionaliai apgalvoti tuos tris teikiamus siūlymus. 1 siūlymas – tik tiesioginiai rinkimai!!! Kodėl tik? Tiek vieni tiek kiti rinkimai yra demokratinių vakarų sugalvojimas, o kad jie pas mus neveikia tai ne formos, o turinio reikalas. Gerb. Jonai, juk turime 70 seimo narių ir 60 merų rinktų tiesiogiai. Sakykite, ar jie yra „demokratinio valdymo” pavyzdžiai?Anaiptol, tad ne rinkimų sistemoje „šuo pakastas”. Tai mitas, kuris mums primetamas, o tada mes neieškome tikrų priežąsčių.
    2. Atšaukimas – dar vienas mitas. Rinkimai slapti, tik įmetus biuletenį į urną tu jau nebegali įrodyti, kaip balsavai (fotografavimas yra neteisinis veiksmas:)) todėl niekas nebegali įrodyti ką „išsirinkę rinkėjai”. Visados rinkimuose yra balsuojantys už kitą kandidatą ir pralaimintys, tai juk jau kitą dieną po rinkimų jie sakys „ei, atšaukime, ne tą išsirinkome” ir kaip tada bus? Atšaukimo mechanizmas yra, o tai yra kadencijos trukmė – blogai dirbę kitai kadencijai neišrenkami (neteko girdėti, kad demokratiniame pasaulyje būtų sukurtas mistinis atšaukimo mechanizmas, bet, kaip sakau, o gal kas ir sukurs, bet tai jau Nobelio premijos vertas dalykas.
    3. Seniūnijų (seniūnaitijų) savivalda yra demokratiniame pasaulyje trečias savivaldos lygmuo. Taip yra Latvijoje, Estijoje, o mes to nepadarėme 1994m. priimdami vietos savivaldos įstatymą. Tai padaroma, bet daug kainuoja, tad siūlydami tai imkime ir padarykime paskaičiavimus bent vienos savivaldybės atveju ir tada mūsų siūlymas bus kur kas racionalesnis.
    Su gerais linkėjimais Dr. Saulius Nefas

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Liudas    -  2018-03-27, 02:15

    Saulius Nefas rašo: „3. Seniūnijų (seniūnaitijų) savivalda yra demokratiniame pasaulyje trečias savivaldos lygmuo. Taip yra Latvijoje, Estijoje, o mes to nepadarėme 1994m. priimdami vietos savivaldos įstatymą. Taip Sauliau yra ne tik Estijoje ir Latvijoje, o ir kaimyninėje Lenkijoje ir visoje Europoje, nekalbant apie Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę ir visur, kur tik vadovavo lietuviai, tai šimtmečius ir daugiau išbandytas valstybių valdymas, o KGBistinis 1992 m. Seimas valstybės valdymą sunaikino pradžioje pakeičiant Konstituciją, o 1994 m. sunaikinus savivaldą, prokurorų darbą tikrinti teismus, renkamus teismus, tarėjų instituciją ir t.t. Taigi mes to nepadarėme, o sunaikinome jau padarytą ir galiojusią tarpukario Lietuvoje, o atgavus nepriklausomybę visi įstatymai automatiškai pradėjo veikti, tad juos, kad sugriauti Lietuvą 1994 metais buvo skubama sunaikinti! Ir net nesvarbu, kad tam pritrūko Seimo balsų, bet buvo apgaule patvirtintas Lietuvos sunaikinimas. Už šią avantiūrą Seimą (to meto) reikia paduoti į teismą, bet kas paduos, kai nuo pat nepriklausomybės atgavimo jam vadovauja KGBistai ir būtent juos tai tenkina, nes taip ir buvo padaryta, kad Lietuvą būtų galima ne tik išvogti, bet ir iš vis sunaikinti, kas ir įvyko…
    Toliau S. Nefas rašo: „Tai padaroma, bet daug kainuoja, tad siūlydami tai imkime ir padarykime paskaičiavimus bent vienos savivaldybės atveju ir tada mūsų siūlymas bus kur kas racionalesnis.“
    Kiek tai dabar kainuoja, Sauliau, mes matome-merai išvagia milijardais!!!!!, o žmonės badauja, emigruoja, o kurie nesutinka su tokią vagių tvarka – nužudomi policijos pagalba ir t.t.
    Bet jei tamsta nori paskaičiavimų, tai užtektų atsiversti statistinius duomenis, ar šiaip istorinius finansinius ir kt. šaltinius. 2000 m. dirbau Šeduvos seniūnijos seniūnu ir bandžiau seniūnijos valdymą padaryti kaip buvo nepriklausomoje Lietuvoje (to nežinodamas, kaip ne gaila būtų): kiekviename kaime buvo išrinktos kaimų tarybos ir t.t., kurios turėjo didesnį balsą už seniūno, žodžio buvo tikroji savivalda, tik ją visais būdais rajono valdžia bandė naikinti, o ir kokia savivalda, kai nėra tam skirtų, ar surinktų lėšų, taigi tada paklausiau savo seniūnijos darbuotojų, kurios dirbo atgavus nepriklausomybę ir vėl pradėjus veikti valsčiams, seniūnijoms, pačioms renkant mokesčius ir t.t. Jų paaiškinimu tada valsčius gyveno ne kaip dabartinė ubagiška seniūnija, o kaip tikra savivalda be jokių lėšų stygiaus, komandų iš viršaus ir t.t. Primenu, kad tarpukario nepriklausomos Lietuvos savivaldoje valsčiai (dabartinės seniūnijos – tada savivaldybės) turėjo – Šeduvos valsčiaus atveju, aštuonias seniūnijas su keliais etatiniais darbuotojais, tad valdžios šiuo atveju buvo kone aštuonis kartus daugiau pačioje savivaldoje, bet jos buvo nedaug aukštesnėse valdžiose, nes to neleido valsčiai, taip valsčiai, nes jie mokėdavo pinigus aukštesnėms valdžioms ir galėjo jas steigti, ar nesteigti. Aukštesniosios valdžios buvo ne valdžios, ar kontrolė valsčiams, o pagalbininkai, kuo tuo tarpu dabar yra viskas atvirkščiai, na, o jei trumpai, tai geriau nuvykite į Lenkiją ir pamatysite kokia ten savivalda, kuri kaip sakiau buvo ir Lietuvoje ir ne tik ir bus aišku kaip kas gyvena ir kaip kas išgyvena ir nereikės tamstai jokių skaičiavimų, ar įstatymų kūrimų-viskas yra tik tamsta to nepamatysi, tai slapta, o jei atsiversi Lietuvos saviv. Įstatymus – jie nuo 1994 m. kai savivalda buvo sunaikinta. Aš tuos įstatymus turiu, bet pabandykit patys juos susirasti (1990 metų savivaldos) ir pamatysit, kad tai valstybės paslaptis! Štai kur nuėjome
    Liudas V.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Vakarų debilai valdžioje pasapnavo, kad gali nugalėti Rusiją, atsibudę pamąstė savo debiliškomis smegenimis, kad gerai...

Kas sugeba - daro. Kas nesugeba - vadovauja. Kas nesugeba vadovauti - moko....

Kryti i bedugne - sustabdyti neimanoma!...

salys mandagiai ju taip ir nepasiunte?...

ir reikejo daryti,kada valdei!...

LB

dėl tavęs šiek tiek pamažinsim....