infa.lt

Rusija ir Kinija meta iššūkį JAV dolerio dominavimui

Rusija ir Kinija meta iššūkį JAV dolerio dominavimui

gruodžio 29
01:05 2017

paveikslėlis

Neseniai Rusijos vyriausybė paskelbė apie savo ketinimą išleisti valstybės paskolos obligacijas už sumą, ekvivalentišką 1 milijardu dolerių, tačiau nominuotą ne JAV doleriais, kaip tai vyksta daugumoje atvejų. Tai bus pirmas Rusijos obligacijų leidimas nominuotas Kinijos juaniais. Suma, lygi 1 milijardui neatrodo įspūdinga, ypač lyginant su bendru JAV vyriausybės paskolų popierių portfeliu, esančiu Kinijos Liaudies banke, sudarančiu daugiau nei 1 trilijoną dolerių. Tačiau šio įvykio reikšmė tikrai neapibrėžiama vien kiekybiniu faktoriumi. Tai tik abiejų vyriausybių perspektyvų mechanizmo, valstybei finansuojant infrastruktūrinius ir kitokius projektus, nepriklausomo nuo rizikų, susijusių su ekonominėmis JAV finansų Ministerijos sankcijomis, „eigos bandymai“.

Rusijos įsiskolinimas ir Kinijos juanis

Po suverenaus defolto, 1998 metų rugpjūtį, Rusijos valstybės finansai yra vos ne per daug atsargūs ir išmintingi. Federalinės vyriausybės įsiskolinimo dydis yra pats mažiausias tarp visų stambių industrinių šalių, viso 10,6 procento nuo BVP šiems metams. Tai suteikė galimybę Rusijai, iš vienos pusės, atsilaikyti prieš JAV finansiniame sankcijų kare, pradėtame 2014 metais, o iš kitos pusės, privertė Maskvą ieškoti atramos savo finansiniam stabilumui kitose vietose. Kaip tokia atrama pastaraisiais metais vis dažniau pozicionuoja Kinijos Liaudies respublika.

Šiandien Rusijos finansų Ministerija, pasak MIP pranešimų, planuoja pirmąjį valstybės paskolos obligacijų pardavimą, nomimuotą Kinijos nacionaline valiuta. Pirmos partijos, skirtos rinkos testavimui, apimčių suma sudaro 6 milijardus juanių arba truputį mažiau, nei milijardas dolerių. Pardavimo organizavimu užsiima Rusijos valstybinis „Gazprombank“, Kinijos Centrinis Bankas ir stambiausias KLR valstybinis bankas – Kinijos Pramoninis-komercinis Bankas.

Šis Rusijos vyriausybės žingsnis greitinamas pranešimais apie tai, jog JAV finansų Ministerija šiuo metu svarsto galimus savo sankcijų išplėtimo efektus, iki šiol sukoncentruotus į Rusijos naftos-dujų projektus. Kalba eina apie šio sankcijų karo objektų sąrašo papildymą Rusijos Federacijos suverenia skola. Naujoji obligacijų emisija buv parduodama už juanius Maskvos biržoje. Ji orientuota į investuotojus iš kontinentinės Kinijos, o taip pat į Rusijos ir užsienio kreditorius, turinčius prieigą prie kapitalo patraukliomis palūkanomis.

Vakarų sankcijos ir grasinimai jas sugriežtinti verčia Rusiją ir Kiniją bendradarbiauti vis glaudžiau ir didesniu mastu, formuojant realios alternatyvos dolerinei sistemai pagrindus. Rusijos paskolų obligacijų juaniais išleidimas bus rimtu stimulu Kinijai paversti juanį pripažinta tarptautine valiuta.

Kinijos naftos juanis

Priemonės, susijusios su Rusijos valstybiniais paskolos popieriais nominuotais juaniais yra sekantis žingsnis, prieš kurį jau buvo žengtas ankstesnis, nukreiptas į platesnį tarptautinį juanio pripažinimą, kaip alternatyvos amerikiečių doleriui, žingsnis. Kalba eina apie tai, jog gruodžio 13 Kinijos monetarinė valdžia užbaigė galutinį testavimą, rengiant fjučersų (rytdienos sandorių) naftos sandorių startą, palaikomą ne JAV doleriu, o juaniu, kurie bus parduodami Šanchajaus fjučersų biržoje. Analitikų tvirtinimu, šio žingsnio pasekmės bus labai toli siekiančios.

Kinija – stambiausias pasaulyje naftos importuotojas. Finansinių rinkų naftos fjučersų kontrolė iki šiol buvo griežtai saugoma Volstrito bankų, o taip pat Niujorko, Londono ir kitų fjučersų biržų, kurias kontroliuoja minėti bankai, prerogatyva. Šanchajaus, kaip stambaus fjučersų centro, orientuoto į atsiskaitymus juaniais atsiradimas, gali juntamai susilpninti amerikiečių dolerio viešpatavimą naftos prekyboje.
Nuo naftos šoko 70-aisiais momento ir 400-procentų naftos kainų skrydžio, iššaukto OPEC šalių veiksmais, Vašingtonas palaiko griežtą režimą, numatantį, jog visa prekyba vertingiausia žaliavine preke pasaulyje, – nafta, turi vykti išimtinai JAV doleriais. 1974 metų gruodį, JAV finansų Ministerija pasirašė slaptą susitarimą su Saudo Arabijos Valiutų agentūra (įstaiga, vykdančia šioje šalyje Centrinio banko funkcijas). Atitinkamai šiam dokumentui buvo „nustatyti nauji santykiai per Niujorko Federalinį rezervų banką ir JAV finansų Ministeriją“, kad garantuotų Rijadui galimybę įsigyti JAV valstybės paskolos obligacijų už naftos dolerių perteklių.

Saudo Arabija sutiko garantuoti naftos pardavimą OPEC kartelio šalims išimtinai už amerikietiškus dolerius, mainais į amerikietiškos karinės technikos (perkamos, savaime suprantama, irgi už dolerius) pardavimą ir garantiją nuo galimo užpuolimo iš Izraelio pusės. Tai buvo tokio mechanizmo formavimosi pradžia, kurį tuometinis JAV valstybės sekretorius Henris Kisindžeris pavadino naftos dolerio recirkuliacija. Iki šio meto tik dviejų šalių-naftos eksportuotojų lyderiai, – Irako prezidentas Sadamas Huseinas ir Libijos lyderis Muamaras Kadafis bandė pakeisti šią sistemą ir pradėti pardavinėti naftą už eurus ar aukso dinarus. Jų jau nebėra. Dabar Kinija meta iššūkį naftos-dolerio sistemai kitokiu būdu, savo naftos-juanių pagalba.

Skirtumas tarp S. Huseino ar M. Kadafio bandymų ir dabartinių įvykių slypi tame, jog šiandien kur kas labiau įtakingos šalys, tokios kaip Rusija ir Iranas, tyliai palaikant Kinijai, bendradarbiauja, siekdamos išsivaduoti nuo prievolės prekiauti doleriais spaudžiant JAV. Tai kur kas rimtesnis iššūkis amerikiečių pranašumui pasaulio rinkose, nei tas, kurį sugebėjo mesti Irakas ir Libija.

Fjučersų naftos kontraktas Kinijos juaniais suteiks galimybę Kinijos prekybos partneriams mokėti auksu ar konvertuoti juanius į auksą, nesusiduriant su būtinybe laikyti pinigus kinų aktyvuose ar konvertuoti juos į amerikiečių dolerius. Naftos eksportuotojai, tokie kaip Rusija, Iranas ar Venesuaela, kurie nuolat patenka į JAV sankcijų sąrašus, dabar galės pasitraukti iš šių sankcijų įtakos zonos, vengdami prekybos nafta doleriais. Praėjusių metų rugsėjį Venesuela sureagavo į sankcijas iš JAV pusės, nurodžiusi valstybinei naftos kompanijai ir savo prekeiviams sudaryti naftos pardavimo sandėrius už eurus, o taip pat nutraukti mokėjimus ar priimti apmokėjimą JAV doleriais.

Auksas už naftą?

Fjučersų naftos kontraktas tarptautinėje Šanchajaus biržoje supaprastins ir sutvirtins Kinijai naftos pardavimo procesą už juanius, kurį Rusija pradėjo po sankcijų 2014 metais įvedimo. Taip pat jis suteiks galimybę kitiems naftos gavėjams visame pasaulyje parduoti savo naftą už juanius vietoje dolerio. Naftos fjučersai bus pirmieji žaliavų kontraktai Kinijoje, prieinami užsienio investicijų fondams, prekybų rūmams ir naftos kompanijoms. Prievolės prekiauti doleriais pašalinimas gali sudaryti galimybę šalims naftos eksportuotojoms, tokioms kaip Rusija ir Iranas, apeiti amerikiečių sankcijas.

Kad savo pasiūlymą padarytų patrauklesniu, Kinija susiejo naftos fjučersų kontraktus su galimybe faktiškai konvertuoti juanius į fizinį auksą per aukso biržas Šanchajuje ir Honkonge. Pasak Kinijos globalizacijos ir modernizacijos centro, užsienio ekonomikos ir prekybos Instituto direktoriaus Van Czimino, galimybė konvertuoti naftos fjučersus juaniais į auksą, suteiks Kinijos fjučersams konkurencinį pranašumą, lyginant su naftos markėmis Brent ir West Texas.

Dabar Rusija ir Iranas, o taip pat kitos naftą išgaunančios šalys galės parduoti Kinijai naftą už juanius ar rublius, visiškai išvengdamos atsiskaitymų doleriais. Šis pasikeitimas turėtų įvykti artimiausiomis savaitėmis, kai bus oficialiai įvestas fjučersų naftos kontraktas juaniais. Dar daugiau, dar spalio mėnesį Kinija ir Rusija paleido tarpusavio mokėjimų sistemą (PVP) Kinijos juaniais ir Rusijos rubliais. , kas sumažins tiekimo riziką naftos pardavimo ir kitiems sandėriams.

Anksčiau jau buvo pranešta, kad rusiškos naftos ir dujų pardavimas Kinijai vyksta rubliais ir juaniais, o po JAV bandymų izoliuoti Katarą Persijos įlankoje, šis vienas stambiausių SGD Kinijai tiekėjų taip pat perėjo į kainų darybą juaniais. Spaudimas toliau auga ir, analitikų nuomone, kažkuriuo momentu Saudo Arabija pažeis savo 1974 metų paktą su Vašingtonu, ir taip pat pradės pardavinėti savo naftą Kinijai už juanius.

Iranas rengiasi tapti Eurazijos ekonominės sąjungos nariu

Besiplečiantis Eurazijos bendradarbiavimas, susikoncentravimas pagrindinai apie Kiniją ir Rusiją, artimiausiu metu gali pasipildyti dar vienu svarbiu elementu. Kalba eina apie Iraną. Pasak Irano Organizacijos prekybai pareiškimo, išplatinto Irano valstybinio TV kanalo Press-TV, jau 2018 metų vasarį Iranas nusiteikęs tapti Eurazijos ekonominės sąjungos (EAS) nariu. Šiuo metu EAS apima Rusiją, Kazachstaną, Baltarusiją, Armėniją, Kirgiziją ir Uzbekistaną.

Sąjungos tikslu yra didelio masto laisvo prekių ir paslaugų, kapitalo ir darbo rezervų tranzito zonos tarp valstybių sąjungos narių sukūrimas. Šiuo metu EAS sudaro 183 milijonų gyventojų rinką. Įstojus į šią sąjungą Iranui su jo daugiau nei 80 mln gyventojų, tai suteiks galingą impulsą EAS šalių ekonomikai ir sustiprins jos ekonominę svarbą, kadangi tai reikš naujos bendros rinkos 263 milijonams žmonių formavimą, su kvalifikuota darbo jėga, mokslininkais ir pramonės pajėgumais.

Iranas jau skelbė anksčiau, atsakydamas į grasinimų eskalaciją iš Vašingtono, jog jis siekia atrasti būdą parduoti savo naftą už kitas valiutas, išskyrus JAV dolerį. Integracija į EAS gali sudaryti galimybę išspręsti šią problemą, kadangi Iranas, Rusija ir Kinija neišvengiamai suartėja, nuolatinio ir negailestingo spaudimo iš Jungtinių Valstijų pusės visoms trims šalims, sąlygomis.

Proporcingai spaudimo didėjimui iš Vakarų pusės, Eurazijos šalys plėtoja naujus savo ekonomikų vystymosi mechanizmus, nepriklausančius nuo JAV finansų Ministerijos finansinių sankcijų poveikio. Ekspertų nuomone, pilnai tikėtina, jog retrospektyvoje JAV sankcijos bus vertinamos kaip vienas iš kvailiausių Vašingtono bandymų dominuoti Eurazijos šalyse.

šaltinis: globalresearch.ca


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Ar pritartumėte tam, kad homoseksualios poros galėtų tuoktis Lietuvoje?

Ar pritartumėte homoseksualų santuokoms Lietuvoje?

  • Ne (89%, 313 balsavo)
  • Taip (7%, 23 balsavo)
  • Neturiu nuomonės (4%, 14 balsavo)

Viso balsavo: 350
Pradėta - 2018 lapkričio 8 @ 14:41
Pabaiga - 2018 gruodžio 8 @ 14:41

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Naglis Puteikis: „SADM, bandydama išskirti nepilnametes seseris, grubiai pažeidžia civilinį kodeksą“

Naglis Puteikis: „SADM, bandydama išskirti nepilnametes seseris, grubiai pažeidžia civilinį kodeksą“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Vidas Rachlevičius: Europą į kurią stojome galime pamiršti

Vidas Rachlevičius: Europą į kurią stojome galime pamiršti

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Verslas + politika = rinkimų komitetas

Verslas + politika = rinkimų komitetas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Valdiškas grožis – jame, kaip ir mūsų sergančioje visuomenėje, stinga meilės

Valdiškas grožis – jame, kaip ir mūsų sergančioje visuomenėje, stinga meilės

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mindaugas Puidokas reikalauja ministro L. Kukuraičio paaiškinimų dėl įtarimų keliančio įvaikinimo atvejo

Mindaugas Puidokas reikalauja ministro L. Kukuraičio paaiškinimų dėl įtarimų keliančio įvaikinimo atvejo

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Visam Lietuvos mokslui ir gydytojams svarbi Medicinos biblioteka naikinama dėl vyriausybės taupumo

Visam Lietuvos mokslui ir gydytojams svarbi Medicinos biblioteka naikinama dėl vyriausybės taupumo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Super-herojai išgelbės Lietuvos vaikus..?

Super-herojai išgelbės Lietuvos vaikus..?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Putinas, Trampas ir pasaulinė maisto katastrofa. Bloomberg 2019 m. „Pesimisto gidas“

Putinas, Trampas ir pasaulinė maisto katastrofa. Bloomberg 2019 m. „Pesimisto gidas“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Po susitikimo su V.Putinu

Rolandas Paksas. Po susitikimo su V.Putinu

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Parazitai, virusai ir Apokalipsės ratas [4]

Parazitai, virusai ir Apokalipsės ratas [4]

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Esi prieš Barnevernet praktikų taikymą Lietuvoje? – Tai tu už smurtą prieš vaikus

Esi prieš Barnevernet praktikų taikymą Lietuvoje? – Tai tu už smurtą prieš vaikus

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Tolerancija. Žmogaus kitoniškumas nėra tapatus jo vertei ir asmeninėms savybėms, už kurias turėtume jį gerbti

Tolerancija. Žmogaus kitoniškumas nėra tapatus jo vertei ir asmeninėms savybėms, už kurias turėtume jį gerbti

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mokytojams: Mes jus palaikome, bet kur jūs buvote, kai jūsų palaikymo reikėjo kitiems?

Mokytojams: Mes jus palaikome, bet kur jūs buvote, kai jūsų palaikymo reikėjo kitiems?

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat

Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ar vaikai vertina savo tėvus kaip smurtautojus? – Ne! Tai kodėl tą daro valstybė?

Ar vaikai vertina savo tėvus kaip smurtautojus? – Ne! Tai kodėl tą daro valstybė?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Kova su korupcija – korupcionierių reikalas

Kova su korupcija – korupcionierių reikalas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Dėl ko D.Šakalienei norisi verkti

Dėl ko D.Šakalienei norisi verkti

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Mindaugas Puidokas: „Mūsų valstybė sunkiai serga“

Mindaugas Puidokas: „Mūsų valstybė sunkiai serga“

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Gabrielius Landsbergis ragina premjerą ir Seimo narius išgirsti sekmadienio protesto reikalavimus ir ieškoti kompromiso

Gabrielius Landsbergis ragina premjerą ir Seimo narius išgirsti sekmadienio protesto reikalavimus ir ieškoti kompromiso

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Parlamentarai M. Puidokas ir N. Puteikis reikalauja pripažinti neteisėtu Seimo balsavimą dėl JT Migracijos pakto

Parlamentarai M. Puidokas ir N. Puteikis reikalauja pripažinti neteisėtu Seimo balsavimą dėl JT Migracijos pakto

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika: Gyvoji Lietuva ateina

Algimantas Rusteika: Gyvoji Lietuva ateina

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mindaugas Puidokas. Kodėl D. Šakalienės rėmėjai taip prieštarauja esminėms pataisoms vaiko teisių apsaugos srityje?

Mindaugas Puidokas. Kodėl D. Šakalienės rėmėjai taip prieštarauja esminėms pataisoms vaiko teisių apsaugos srityje?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Parazitai, virusai ir Apokalipsės ratas [3]

Parazitai, virusai ir Apokalipsės ratas [3]

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    2050-ieji. Lietuvos Respublikos Seimas. Švenčiami tolerancijos ir pakantumo metai

2050-ieji. Lietuvos Respublikos Seimas. Švenčiami tolerancijos ir pakantumo metai

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Saulius Skvernelis konservatoriams: „Gal ir reikėtų toje įstaigoje kai kam pabūti, dėl to, ką jūs padarėte“

Saulius Skvernelis konservatoriams: „Gal ir reikėtų toje įstaigoje kai kam pabūti, dėl to, ką jūs padarėte“

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Saulius Skvernelis apie konservatorių organizuojamą valstybės perversmą

Saulius Skvernelis apie konservatorių organizuojamą valstybės perversmą

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Prezidentas Rolandas Paksas: „Iš mūsų jau pavogta valstybė, ir Tauta nebeįtakoja valdžios priimamų sprendimų“

Prezidentas Rolandas Paksas: „Iš mūsų jau pavogta valstybė, ir Tauta nebeįtakoja valdžios priimamų sprendimų“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

"Jei su tuo sutiks". Sutiks, sutiks......

Jankiai puikiai sužaidė. Atvėrė globaliam chaosui duris, o savo uždarė. Pagarba Vengrijai kuri nepasidavė tai...

dabar kai turim trejų metų statistiką, kiek vaikų įvaikintą užsienyje reikalaukim visos statistikos per trisdešimt...

bet siuo metu tik puteikis ir puidokas rupinasi lietuvos pilieciu konstitucinem teisem.visiems kitiems rupi tik...

Imigrantai čia gali užsibūti labai ilgai pradedant nuo rytojaus, vos tik ES jiems paskirs tokią...

Wow, nuostabus blog'as! Kiek laiko blogini? Visas blog'as yra nuostabus, bei ir turinys!|...

Gerai, kad Lietuva biedna šalis, imigrantai čia ilgai neužsibus. Bet akyvaizdi našta (o gal ir...

Šaunuolis Puteikis....

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas: sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog...

Kodėl nepasakyti tiesiai šviesiai-tai yra kuo tikriausias pasaulį valdančios žydijos suplanuotas RASINIS lietuvių tautos ir...

Pritariu, jog geriausias sportas tas, kuris teikia malonuma, kuris nera kancia, o priesingai suteikia jegu,...

Nu, žiūrėk, Seime, tau toliau gyventi su skundikais. Duodi jiems neribotą laisvę Be JOKIOS ATSAKOMYBĖS,...

moterų sėklinimas, kuri priėmė Karbauskis pirmu reisu Seime irgi yra tam tikras BAKTERIOLOGINIS GINKLAS. Kuri...

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija: „Informacija – klaidinanti“ Socialinės apsaugos ir darbo ministerija po kai...

    Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11 Skaityti visą įrašą
    Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28 Skaityti visą įrašą
    Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20 Skaityti visą įrašą
    Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Rusija ir Kinija meta iššūkį JAV dolerio dominavimui* - nuoroda: https://infa.lt/19468/rusija-ir-kinija-meta-issuki-jav-dolerio-dominavimui/