infa.lt

Rusija ir Kinija meta iššūkį JAV dolerio dominavimui

Rusija ir Kinija meta iššūkį JAV dolerio dominavimui

gruodžio 29
01:05 2017

paveikslėlis

Neseniai Rusijos vyriausybė paskelbė apie savo ketinimą išleisti valstybės paskolos obligacijas už sumą, ekvivalentišką 1 milijardu dolerių, tačiau nominuotą ne JAV doleriais, kaip tai vyksta daugumoje atvejų. Tai bus pirmas Rusijos obligacijų leidimas nominuotas Kinijos juaniais. Suma, lygi 1 milijardui neatrodo įspūdinga, ypač lyginant su bendru JAV vyriausybės paskolų popierių portfeliu, esančiu Kinijos Liaudies banke, sudarančiu daugiau nei 1 trilijoną dolerių. Tačiau šio įvykio reikšmė tikrai neapibrėžiama vien kiekybiniu faktoriumi. Tai tik abiejų vyriausybių perspektyvų mechanizmo, valstybei finansuojant infrastruktūrinius ir kitokius projektus, nepriklausomo nuo rizikų, susijusių su ekonominėmis JAV finansų Ministerijos sankcijomis, „eigos bandymai“.

Rusijos įsiskolinimas ir Kinijos juanis

Po suverenaus defolto, 1998 metų rugpjūtį, Rusijos valstybės finansai yra vos ne per daug atsargūs ir išmintingi. Federalinės vyriausybės įsiskolinimo dydis yra pats mažiausias tarp visų stambių industrinių šalių, viso 10,6 procento nuo BVP šiems metams. Tai suteikė galimybę Rusijai, iš vienos pusės, atsilaikyti prieš JAV finansiniame sankcijų kare, pradėtame 2014 metais, o iš kitos pusės, privertė Maskvą ieškoti atramos savo finansiniam stabilumui kitose vietose. Kaip tokia atrama pastaraisiais metais vis dažniau pozicionuoja Kinijos Liaudies respublika.

Šiandien Rusijos finansų Ministerija, pasak MIP pranešimų, planuoja pirmąjį valstybės paskolos obligacijų pardavimą, nomimuotą Kinijos nacionaline valiuta. Pirmos partijos, skirtos rinkos testavimui, apimčių suma sudaro 6 milijardus juanių arba truputį mažiau, nei milijardas dolerių. Pardavimo organizavimu užsiima Rusijos valstybinis „Gazprombank“, Kinijos Centrinis Bankas ir stambiausias KLR valstybinis bankas – Kinijos Pramoninis-komercinis Bankas.

Šis Rusijos vyriausybės žingsnis greitinamas pranešimais apie tai, jog JAV finansų Ministerija šiuo metu svarsto galimus savo sankcijų išplėtimo efektus, iki šiol sukoncentruotus į Rusijos naftos-dujų projektus. Kalba eina apie šio sankcijų karo objektų sąrašo papildymą Rusijos Federacijos suverenia skola. Naujoji obligacijų emisija buv parduodama už juanius Maskvos biržoje. Ji orientuota į investuotojus iš kontinentinės Kinijos, o taip pat į Rusijos ir užsienio kreditorius, turinčius prieigą prie kapitalo patraukliomis palūkanomis.

Vakarų sankcijos ir grasinimai jas sugriežtinti verčia Rusiją ir Kiniją bendradarbiauti vis glaudžiau ir didesniu mastu, formuojant realios alternatyvos dolerinei sistemai pagrindus. Rusijos paskolų obligacijų juaniais išleidimas bus rimtu stimulu Kinijai paversti juanį pripažinta tarptautine valiuta.

Kinijos naftos juanis

Priemonės, susijusios su Rusijos valstybiniais paskolos popieriais nominuotais juaniais yra sekantis žingsnis, prieš kurį jau buvo žengtas ankstesnis, nukreiptas į platesnį tarptautinį juanio pripažinimą, kaip alternatyvos amerikiečių doleriui, žingsnis. Kalba eina apie tai, jog gruodžio 13 Kinijos monetarinė valdžia užbaigė galutinį testavimą, rengiant fjučersų (rytdienos sandorių) naftos sandorių startą, palaikomą ne JAV doleriu, o juaniu, kurie bus parduodami Šanchajaus fjučersų biržoje. Analitikų tvirtinimu, šio žingsnio pasekmės bus labai toli siekiančios.

Kinija – stambiausias pasaulyje naftos importuotojas. Finansinių rinkų naftos fjučersų kontrolė iki šiol buvo griežtai saugoma Volstrito bankų, o taip pat Niujorko, Londono ir kitų fjučersų biržų, kurias kontroliuoja minėti bankai, prerogatyva. Šanchajaus, kaip stambaus fjučersų centro, orientuoto į atsiskaitymus juaniais atsiradimas, gali juntamai susilpninti amerikiečių dolerio viešpatavimą naftos prekyboje.
Nuo naftos šoko 70-aisiais momento ir 400-procentų naftos kainų skrydžio, iššaukto OPEC šalių veiksmais, Vašingtonas palaiko griežtą režimą, numatantį, jog visa prekyba vertingiausia žaliavine preke pasaulyje, – nafta, turi vykti išimtinai JAV doleriais. 1974 metų gruodį, JAV finansų Ministerija pasirašė slaptą susitarimą su Saudo Arabijos Valiutų agentūra (įstaiga, vykdančia šioje šalyje Centrinio banko funkcijas). Atitinkamai šiam dokumentui buvo „nustatyti nauji santykiai per Niujorko Federalinį rezervų banką ir JAV finansų Ministeriją“, kad garantuotų Rijadui galimybę įsigyti JAV valstybės paskolos obligacijų už naftos dolerių perteklių.

Saudo Arabija sutiko garantuoti naftos pardavimą OPEC kartelio šalims išimtinai už amerikietiškus dolerius, mainais į amerikietiškos karinės technikos (perkamos, savaime suprantama, irgi už dolerius) pardavimą ir garantiją nuo galimo užpuolimo iš Izraelio pusės. Tai buvo tokio mechanizmo formavimosi pradžia, kurį tuometinis JAV valstybės sekretorius Henris Kisindžeris pavadino naftos dolerio recirkuliacija. Iki šio meto tik dviejų šalių-naftos eksportuotojų lyderiai, – Irako prezidentas Sadamas Huseinas ir Libijos lyderis Muamaras Kadafis bandė pakeisti šią sistemą ir pradėti pardavinėti naftą už eurus ar aukso dinarus. Jų jau nebėra. Dabar Kinija meta iššūkį naftos-dolerio sistemai kitokiu būdu, savo naftos-juanių pagalba.

Skirtumas tarp S. Huseino ar M. Kadafio bandymų ir dabartinių įvykių slypi tame, jog šiandien kur kas labiau įtakingos šalys, tokios kaip Rusija ir Iranas, tyliai palaikant Kinijai, bendradarbiauja, siekdamos išsivaduoti nuo prievolės prekiauti doleriais spaudžiant JAV. Tai kur kas rimtesnis iššūkis amerikiečių pranašumui pasaulio rinkose, nei tas, kurį sugebėjo mesti Irakas ir Libija.

Fjučersų naftos kontraktas Kinijos juaniais suteiks galimybę Kinijos prekybos partneriams mokėti auksu ar konvertuoti juanius į auksą, nesusiduriant su būtinybe laikyti pinigus kinų aktyvuose ar konvertuoti juos į amerikiečių dolerius. Naftos eksportuotojai, tokie kaip Rusija, Iranas ar Venesuaela, kurie nuolat patenka į JAV sankcijų sąrašus, dabar galės pasitraukti iš šių sankcijų įtakos zonos, vengdami prekybos nafta doleriais. Praėjusių metų rugsėjį Venesuela sureagavo į sankcijas iš JAV pusės, nurodžiusi valstybinei naftos kompanijai ir savo prekeiviams sudaryti naftos pardavimo sandėrius už eurus, o taip pat nutraukti mokėjimus ar priimti apmokėjimą JAV doleriais.

Auksas už naftą?

Fjučersų naftos kontraktas tarptautinėje Šanchajaus biržoje supaprastins ir sutvirtins Kinijai naftos pardavimo procesą už juanius, kurį Rusija pradėjo po sankcijų 2014 metais įvedimo. Taip pat jis suteiks galimybę kitiems naftos gavėjams visame pasaulyje parduoti savo naftą už juanius vietoje dolerio. Naftos fjučersai bus pirmieji žaliavų kontraktai Kinijoje, prieinami užsienio investicijų fondams, prekybų rūmams ir naftos kompanijoms. Prievolės prekiauti doleriais pašalinimas gali sudaryti galimybę šalims naftos eksportuotojoms, tokioms kaip Rusija ir Iranas, apeiti amerikiečių sankcijas.

Kad savo pasiūlymą padarytų patrauklesniu, Kinija susiejo naftos fjučersų kontraktus su galimybe faktiškai konvertuoti juanius į fizinį auksą per aukso biržas Šanchajuje ir Honkonge. Pasak Kinijos globalizacijos ir modernizacijos centro, užsienio ekonomikos ir prekybos Instituto direktoriaus Van Czimino, galimybė konvertuoti naftos fjučersus juaniais į auksą, suteiks Kinijos fjučersams konkurencinį pranašumą, lyginant su naftos markėmis Brent ir West Texas.

Dabar Rusija ir Iranas, o taip pat kitos naftą išgaunančios šalys galės parduoti Kinijai naftą už juanius ar rublius, visiškai išvengdamos atsiskaitymų doleriais. Šis pasikeitimas turėtų įvykti artimiausiomis savaitėmis, kai bus oficialiai įvestas fjučersų naftos kontraktas juaniais. Dar daugiau, dar spalio mėnesį Kinija ir Rusija paleido tarpusavio mokėjimų sistemą (PVP) Kinijos juaniais ir Rusijos rubliais. , kas sumažins tiekimo riziką naftos pardavimo ir kitiems sandėriams.

Anksčiau jau buvo pranešta, kad rusiškos naftos ir dujų pardavimas Kinijai vyksta rubliais ir juaniais, o po JAV bandymų izoliuoti Katarą Persijos įlankoje, šis vienas stambiausių SGD Kinijai tiekėjų taip pat perėjo į kainų darybą juaniais. Spaudimas toliau auga ir, analitikų nuomone, kažkuriuo momentu Saudo Arabija pažeis savo 1974 metų paktą su Vašingtonu, ir taip pat pradės pardavinėti savo naftą Kinijai už juanius.

Iranas rengiasi tapti Eurazijos ekonominės sąjungos nariu

Besiplečiantis Eurazijos bendradarbiavimas, susikoncentravimas pagrindinai apie Kiniją ir Rusiją, artimiausiu metu gali pasipildyti dar vienu svarbiu elementu. Kalba eina apie Iraną. Pasak Irano Organizacijos prekybai pareiškimo, išplatinto Irano valstybinio TV kanalo Press-TV, jau 2018 metų vasarį Iranas nusiteikęs tapti Eurazijos ekonominės sąjungos (EAS) nariu. Šiuo metu EAS apima Rusiją, Kazachstaną, Baltarusiją, Armėniją, Kirgiziją ir Uzbekistaną.

Sąjungos tikslu yra didelio masto laisvo prekių ir paslaugų, kapitalo ir darbo rezervų tranzito zonos tarp valstybių sąjungos narių sukūrimas. Šiuo metu EAS sudaro 183 milijonų gyventojų rinką. Įstojus į šią sąjungą Iranui su jo daugiau nei 80 mln gyventojų, tai suteiks galingą impulsą EAS šalių ekonomikai ir sustiprins jos ekonominę svarbą, kadangi tai reikš naujos bendros rinkos 263 milijonams žmonių formavimą, su kvalifikuota darbo jėga, mokslininkais ir pramonės pajėgumais.

Iranas jau skelbė anksčiau, atsakydamas į grasinimų eskalaciją iš Vašingtono, jog jis siekia atrasti būdą parduoti savo naftą už kitas valiutas, išskyrus JAV dolerį. Integracija į EAS gali sudaryti galimybę išspręsti šią problemą, kadangi Iranas, Rusija ir Kinija neišvengiamai suartėja, nuolatinio ir negailestingo spaudimo iš Jungtinių Valstijų pusės visoms trims šalims, sąlygomis.

Proporcingai spaudimo didėjimui iš Vakarų pusės, Eurazijos šalys plėtoja naujus savo ekonomikų vystymosi mechanizmus, nepriklausančius nuo JAV finansų Ministerijos finansinių sankcijų poveikio. Ekspertų nuomone, pilnai tikėtina, jog retrospektyvoje JAV sankcijos bus vertinamos kaip vienas iš kvailiausių Vašingtono bandymų dominuoti Eurazijos šalyse.

šaltinis: globalresearch.ca


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Jei norėtumėte paremti…

Mieli skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, teikiama „infa.lt“ buvo jums nors truputį naudinga, – jūs galite prisidėti ir paremti jos rengimą SMS ar kitu Jums patogiu būdu

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

    Prie sukilėlių kapo

Prie sukilėlių kapo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Joninės INDEPENDENCE laivo denyje

Rolandas Paksas. Joninės INDEPENDENCE laivo denyje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Kokio dydžio bus tavo pensija?

Lidžita Kolosauskaitė. Kokio dydžio bus tavo pensija?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Prezidentas Rolandas Paksas: „Visuomenės judėjimo „Šaukiu aš Tautą“ vizija be praktinių veiksmų yra nulis“

Prezidentas Rolandas Paksas: „Visuomenės judėjimo „Šaukiu aš Tautą“ vizija be praktinių veiksmų yra nulis“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kuriamas žemės ūkio rizikos fondas faktiškai rems tik stambiuosius ūkininkus

Kuriamas žemės ūkio rizikos fondas faktiškai rems tik stambiuosius ūkininkus

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Naglis Puteikis tvirtina, jog „premjero stumiama reforma įžūliai išduoda rinkėjus“, ir grasina trauktis iš frakcijos, jei ji bus priimta

Naglis Puteikis tvirtina, jog „premjero stumiama reforma įžūliai išduoda rinkėjus“, ir grasina trauktis iš frakcijos, jei ji bus priimta

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    A. Juozaitis. Delfi skelbiama sąmokslo teorija dėl mano galimo dalyvavimo LR Prezidento rinkimuose viešo svarstymo, esą sumanyto valstiečių

A. Juozaitis. Delfi skelbiama sąmokslo teorija dėl mano galimo dalyvavimo LR Prezidento rinkimuose viešo svarstymo, esą sumanyto valstiečių

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kumečių šalis

Algimantas Rusteika. Kumečių šalis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Gabrielius Landsbergis: „Susidaro įspūdis, kad premjeras siekdamas asmeninio intereso, nori paversti Kauną Vilniaus šiukšlynu“

Gabrielius Landsbergis: „Susidaro įspūdis, kad premjeras siekdamas asmeninio intereso, nori paversti Kauną Vilniaus šiukšlynu“

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (5)

Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (5)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Vėl okupuoti

Rolandas Paksas. Vėl okupuoti

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis LVŽS frakcijos ir partijos vardu apgailestauja dėl Seimo Pirmininko pasisakymo

Ramūnas Karbauskis LVŽS frakcijos ir partijos vardu apgailestauja dėl Seimo Pirmininko pasisakymo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Andrius Kubilius. Tomo Dapkaus melas – kas po juo slypi?

Andrius Kubilius. Tomo Dapkaus melas – kas po juo slypi?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Juozaitis: „Lietuva yra čia“

Arvydas Juozaitis: „Lietuva yra čia“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ministras Linas Kukuraitis teigia, jog Lietuva remia siūlymą, kad tėvai dalintųsi pusiau laiką, skirtą vaiko priežiūrai

Ministras Linas Kukuraitis teigia, jog Lietuva remia siūlymą, kad tėvai dalintųsi pusiau laiką, skirtą vaiko priežiūrai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Naglis Puteikis prašo atstatydinti  Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininką Edmundą Vaitekūną

Naglis Puteikis prašo atstatydinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininką Edmundą Vaitekūną

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (4)

Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (4)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kas sunkiausia Kelyje į tikslą ir kaip su tuo tvarkytis

Kas sunkiausia Kelyje į tikslą ir kaip su tuo tvarkytis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Europarlamentarai paragino Porošenko stoti gėjų parado Kijeve priešakyje

Europarlamentarai paragino Porošenko stoti gėjų parado Kijeve priešakyje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (3)

Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (3)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Šaltasis karas už taiką visame pasaulyje

Šaltasis karas už taiką visame pasaulyje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Ko tikrai neišdrįs pasakyti Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime?

Rolandas Paksas. Ko tikrai neišdrįs pasakyti Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    „Apsivalymas“: Seimui patvirtinus NSGK tyrimo išvadas, politinės korupcijos milijardinės aferos jokių teisinių pasekmių neturės?!

„Apsivalymas“: Seimui patvirtinus NSGK tyrimo išvadas, politinės korupcijos milijardinės aferos jokių teisinių pasekmių neturės?!

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kritikuoji valdžią? Esi prorusiškas.

Algimantas Rusteika. Kritikuoji valdžią? Esi prorusiškas.

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama (2)

Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama (2)

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Liberalas apie pensijų reformą: ko tikisi žmonės ir ko iš tiesų siekia Vyriausybė

Liberalas apie pensijų reformą: ko tikisi žmonės ir ko iš tiesų siekia Vyriausybė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama. (1)

Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama. (1)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Na tikra tiesa, reikia visa pasaulį, kiekvieną žmogų priimti tokį, koks jis yra, nes pakeisti...

O mane kankina toks keistas pojūtis kojose. Nei kutena, nei skruzdelytės begioja, bet būna atrodo...

Intelektualus, blaiviai mąstantis Prezidentas būtų... Bet jį greitai vagys ir politikai, alkūnėmis besistumdantys suėstų. Ir...

Čia nuotraukoje V.J.Leninas,rodantis kelią į šviesų rytojų? Kodėl jis dar ne Grūto parke?...

Esmė ta, kad lietuviai apsipirkinėjimą laiko kaip laisvalaikio leidimo būdą, tai, kad ir kokias kainas...

Gabrieliau, joks tu ne konservatorius. Pasitrauk pats, nes bus blogiau......

O juk tikrai galėtumėte kandidatuoti. Tada ateitų balsuoti tie, kurie purtosi nuo dabartinių kandidatų ir...

Idijote kas ši straipsnį parašė. Tai sėdėk namuose ir išjungti visi prietaisai,gal kas seka...

Buvo laida per radiją , dalyvavo su sanarių ligomis dirbantis profesorius. Uždaviau klausimą apie išbrinkinto...

Gerb. Arvydai! Būsimas Prezidente, lenkiu galva pries Tave ir Tavo mintis!!...

Sveiki. Kas privercia zmogu elgtis nezmoniskai, elgtis ne pagal prigimti, juk...

Įdomu kaip nemeluojantis Kubilius buvo priimtas į konservatorių partiją? Juk būti amžinai apsimelavusiam - būtina...

Biblijos pranašystėse bei Apreiškimo knygoje nemažai rašoma apie žvėries ženklą. Be abejo,...

kodėl taip meluojama? ar jus tikrai įsitikinusi jog visi, išskyrus partinias sistemas su jų disciplina...

    Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Švelni kurianti jėga – moteriškumas

Švelni kurianti jėga – moteriškumas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Santykių traumos terapija – skausmo pašalinimas

Santykių traumos terapija – skausmo pašalinimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Informacija tėveliams ir pedagogams dėl internete pasirodžiusių faktų apie vaikų savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“

Informacija tėveliams ir pedagogams dėl internete pasirodžiusių faktų apie vaikų savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Rusijos valdžia rimtai ėmėsi „mirties grupes“ socialiniuose tinkluose kuruojančių asmenų

Rusijos valdžia rimtai ėmėsi „mirties grupes“ socialiniuose tinkluose kuruojančių asmenų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rusijoje sulaikytas vienas iš „mirties grupių“ socialiniame tinkle „VKontakte“ administratorių

Rusijoje sulaikytas vienas iš „mirties grupių“ socialiniame tinkle „VKontakte“ administratorių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Rusija ir Kinija meta iššūkį JAV dolerio dominavimui* - nuoroda: http://infa.lt/19468/rusija-ir-kinija-meta-issuki-jav-dolerio-dominavimui/