Jungtinėse Tautose buvo priimta rezoliucija Krymo klausimu
Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė asamblėja priėmė atnaujintą rezoliuciją žmogaus teisių Rusijos okupuotame Kryme situacijos klausimu. Už rezoliuciją balsavo 70 šalių – JTO narių. „Prieš“ pasisakė 26 valstybės, tarp kurių ištikimos Maskvos sąjungininkės: Armėnija, Baltarusija, Bolivija, Burundis, Kambodža, Kinija, Kuba, Šiaurės Korėja, Eritrėja (kuri siunčia ekonominius migrantus į Europą, o ne į Rusiją), Indija, Iranas, Kazachstanas, Kirgizija, Mianmaras (Mjanma), Nikaragva, Filipinai, Serbija, PAR, Sirija, Sudanas, Tadžikistanas, Uganda, Uzbekistanas, Venesuela, Zimbabvė ir žinoma pati Rusija.
Nuolatinė Ukrainos atstovybė Jungtinėse Tautose paskelbė pagrindines Krymo rezoliucijos nuostatas:
1. Rezoliucija patvirtina, jog tarp Ukrainos ir Rusijos egzistuoja tarptautinis ginkluotas konfliktas.
2. Rezoliucija Krymo atžvilgiu smerkia retroaktyvų RF nuosavų įstatymų taikymą okupuotoje teritorijoje, o taip pat priverstinį Ukrainos piliečių pervedimą į Rusijos pilietybę.
3. Rezoliucija reikalauja iš Rusijos įgyvendinti tarpinį Tarptautinio JTO teismo sprendimą atstatant Ukrainos piliečių teises ir laisves pusiasalyje; ragina Rusijos okupacinę valdžią garantuoti išsilavinimo procesą ukrainiečių ir Krymo totorių kalbomis.
4. Rezoliucija smerkia tai, kad Kryme nėra prieigos JTO žmogaus teisių Ukrainoje stebėjimo misijai ir tuo pačiu ten išreiškiamas prašymas parengti antrą teminę ataskaitą Krymo atžvilgiu iki 72-osios JTO Generalinės asamblėjos pabaigos ir informuoti 37-ąją JTO Tarybos sesiją žmogaus teisių klausimais apie žmogaus teisių situaciją Kryme.
5. Rezoliucija pažymi teigiamą Ukrainos sprendimą supaprastinti žurnalistų ir žmogaus teisių gynėjų nevaržomo patekimo į Krymą procedūras, o taip pat Ukrainos paramą nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) ir MIP, kurios buvo priverstos laikinai palikti Ukrainos teritoriją (Krymą).
nv.ua inf.