infa.lt

Rolandas Paksas: „Aš nebijau kalbėtis su Kremliumi“

Rolandas Paksas: „Aš nebijau kalbėtis su Kremliumi“

gruodžio 01
01:18 2017

Rolandas PaksasIšskirtiniame interviu Sputnik Lietuva trečiasis Lietuvos Respublikos prezidentas po nepriklausomybės paskelbimo teigia, kad yra pasirengęs grįžti į valdžią šalyje

Rolandas Paksas gimė 1956 metais Telšiuose. 1974-1979 metais studijavo Vilniaus inžineriniame statybos institute. 1984-aisiais baigė Leningrado civilinės aviacijos akademiją. Jis buvo aukštojo pilotažo rinktinėje, ne tik savo šalies, bet ir Sovietų Sąjungos. Kiek vėliau tapo žinomas už tai, kad buvo pirmasis Europos valstybės vadovas, kurį pašalino iš posto, paskelbus apkaltą. Prisipažįstu, po nesenai įvykusio skandalingo Sputnik Lietuva interviu su garsiuoju Lietuvos mados dizaineriu Juozu Statkevičiumi (kuriame jis pareiškė, kad „to, kas vyksta Lietuvoje, jau neįmanoma kęsti“), turėjau abejonių, ar sutiks Rolandas Paksas pasikalbėti su „Kremliaus propagandos portalu“, kaip mus dažnai vadina.

Primename, kad lietuvių kilmės socialinių tinklų vartotojai ir vietos žiniasklaida užpuolė Juozą Statkevičių tik už tai, kad jis išdrįso pabendrauti su Sputnik Lietuva. Be to, skandalingas televizijos laidų vedėjas Andrius Tapinas savo Facebook puslapyje pavadino dizainerį „skuduru“, o vėliau net išvadino „nenaudingu Lietuvai idiotu“. Kliuvo ir populiariai rašytojai Rūtai Vanagaitei. Nepaisant to, ji nepabijojo pabendrauti su mumis ir davė išskirtinį interviu Sputnik Lietuva, kuriame pasakė: „Tegul sau vadina, kaip nori. Nors aš pati laikau save ne tik rašytoja, bet ir Lietuvos piliete ir patriote!“

Kaip paaiškėjo, buvęs prezidentas Rolandas Paksas, kurį Lietuvos žiniasklaida ne kartą vadino „Kremliaus agentu“ ir „esančiu po Maskvos įtaka“, taip pat save laiko Lietuvos patriotu.

— Aš galiu išreikšti savo nuomonę, kuri kam nors patinka ar ne. Bet aš sakau tai, ką galiu, ir taip, kaip aš moku! Aš manau, kad turiu teisę kritikuoti, jei šalyje kažkas vyksta ne taip. Tačiau aš visada lieku Lietuvos patriotu!

– Rolandai, jūs nebijote bendrauti su Sputnik Lietuva. Juk vėliau ir jus gali pavadinti „nenaudingu Lietuvai idiotu“. Kaip Juozą Statkevičių ar Rūtą Vanagaitę.

— Žinote, Dmitrijau, su visa pagarba jums, aš vargu ar patikėsiu, kad aš dabar tiesiogiai kalbu su pačiu Kremliumi. Ir net jei tai būtų tiesa, jei jūs iš tiesų atstovautumėte Maskvos Kremliui, aš vis tiek bendraučiau su jumis! Mano mėgstamiausiais politikas — Vinstonas Čerčilis, buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas. Aš labiausiai gerbiu būtent jį. Taigi: jis niekada nevengė pokalbio, kad ir kas tai būtų. Ir visada manė, kad dialogas — geriau nei tyla arba kokia nors panieka. Aš stengiuosi elgtis taip, kaip darė Vinstonas Čerčilis. Kalbėti ir įtikinėti — visada geriau, nei nekalbėti ir neįtikinėti. Tai pirma.

O antra, neverta užmiršti, kad žmonės, kuriuos jūs paminėjote, nėra politikai. Bet aš nesuprantu, kodėl jie neturi teisės pareikšti savo nuomonės? Taip, vėliau, deja, pradedama manipuliuoti visuomenine nuomone. Visada galima ištraukti žodžius iš konteksto ir viską apversti. Kaip bebūtų, Lietuvos jėga jos geografinėje padėtyje. Todėl mes turime dirbti su Maskva, ir su Vašingtonu, ir su Berlynu, ir su Minsku. Visos mūsų tautos turėtų draugauti tarpusavyje.

Draugauti ir dalintis — ir kultūra, ir įvairiais laimėjimais, ir daugeliu, ir daugeliu kito. Tik šiuo atveju regionas, kuriam aš atstovauju, bus toks, už kurį gyvenantiems šiandien nebus gėda prieš anūkus! — pabrėžė mūsų pašnekovas.

– Bet, sprendžiant iš visko, ateityje Lietuvoje iš viso gali nieko nelikti. Ne tik anūkų, bet ir vaikų, o taip pat jų tėvų. Demografinė padėtis ypatingai kelianti nerimą. Ar turite receptą, kaip ją ištaisyti? Pasigirsta raginimai įsivežti daugybę migrantų.

— Nemanau, kad tai išgelbės padėtį. Tie migrantai, kurie atvyko pagal kvotą, ilgam neužtrunka. Jie netrukus pabėga iš Lietuvos, ieškodami geresnių vietų gyvenimui. Ir kur išmokos didesnės, ir kur šilčiau, ir kur yra giminaičiai. Kalbant apie mūsų migraciją, tai ji tikrai didžiulė. Mes nuolatos prarandame savo gyventojus. Remiantis statistiniais duomenimis, nepriklausomybės metais gyventojų skaičius sumažėjo trečdaliu. Aš visada gyvenime vadovaujuosi viena taisykle: jei ką nors daryti, tai teikia  realiai daryti. O pas mus tik kalba apie problemą, bet nieko nedaro. Tačiau nuo kalbų, kad viskas blogai, geriau vis tiek netaps. Ko gi čia stebėtis, kad padėtis tik blogėja.

– Tai ko gi reikia imtis?

— Bent jau pradėti ką nors daryti! Svarbu suprasti, kodėl žmonės išvažiuoja. Esu įsitikinęs, kad su didele tikimybe gyventojų nutekėjimą galima sustabdyti. Kaip sakoma, jei tik būtų noras. Čia net nereikia išradinėti dviračio. Pakanka ištirti pasaulio patirtį. Daugeliui šalių pavyko susigrąžinti savo gyventojus. O kol kas pas mus tėvynainius prisimena tik per šventes: esą, grįžkite, jūs mums reikalingi. Bet jie juk žiūri, kokia situacija yra Lietuvoje. Ir mato, kad niekas nesikeičia. Tai liečia ir ekonomiką, ir kitas sritis. O jei niekas nepasikeis, žmonės niekada negrįš. Štai kodėl aš sakau: norint daryti, reikia daryti!

– Kaip jūs apskritai vertinate padėtį Lietuvoje?

— Daugelis gyvena labai sunkiai. Ir tai visai nenuostabu: paimkime vidutinį uždarbį, vidutinę pensiją ar pragyvenimo minimumą. Taip, mes tapome Europos Sąjungos nare, tačiau daugeliu aspektų Lietuva negali pasigirti. Mes užimame „prizines vietas“, bet tik iš sąrašo apačios. Vadinasi, kažkas pas mus daroma ne taip. Kalbant apie užsienio politiką, Lietuva turi toli gražu ne geriausius santykius su savo kaimynais. Tai susiję ne tik su Rusija ar Baltarusija, bet ir Vakarų valstybėms. Sakykim, santykiai su Lenkija yra aiškiai įtempti. O turėtų būti daug geresni. Kai aš tapau Vilniaus meru, pakviečiau lenkus į koaliciją. Tą patį padariau, kai tapau premjeru.

– Sprendžiant iš visko, Lietuvos priešas numeris vienas dabar — Rusija!

— Turiu daug draugų Rusijoje, aš ten praleidau savo geriausius skrydžio metus. Iki šiol palaikau ryšius su kolegomis. Tarp jų — Rusijos ir Europos čempionai. Tarp paprastų lietuvių ir rusų, esu įsitikinęs, nėra jokių problemų, tai politikai apsunkina padėtį. Jiems tai yra žaidimas, kurio dėka jie nori gauti savo dividendus. Taip visada buvo. Ir prieš šimtą, ir tūkstantį metų… Taigi mano pozicija čia paprasta: žmoną galite pasirinkti, o kaimyną duoda Dievas! Aš manau, kad su kaimynais visada reikia gyventi taikiai. Reikia ieškoti sąlyčio taškų. Kai aš, dar būdamas premjeras, atvykau į Maskvą, mes per vieną susitikimą  pasirašėme 12 sutarčių tarp Lietuvos ir Rusijos. Kaip tada juokavom, galėjome patekti į Gineso rekordų knygą.

– Kokia yra jūsų nuomonė apie brangių suskystintų dujų pirkimą iš JAV? Lietuvos valdžia sako taip: „Užtat mes energetiškai nepriklausomi nuo Rusijos!“ Šito, beje, nenustoja kartoti kaip tik energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

— Tikra nesąmonė! Aš nesuprantu, kaip galima būti nepriklausomu tam tikrame sektoriuje? Mes gyvename šalia, prekės praeina per mūsų šalių teritoriją, važiuoja žmonės, skraido lėktuvai. Tai perdenkime visus kelius, oro koridorius, geležinkelio kelius ir taip toliau! Ir bus jums „transporto nepriklausomybė“. Aišku, kad tai kvailystė. Valdžia turi dirbti taip, kad būtų nauda žmonėms. Reikia galvoti galva. Ir jei Rusijoje dujos yra pigesnės, tai reikia jas imti. O vietoj to, mes įsikasame į apkasą.

– 2004 metų balandžio mėnesį jūs buvote Seimo pirma laiko nušalintas nuo aukščiausių pareigų valstybėje „už šiurkštų Lietuvos Respublikos Konstitucijos pažeidimą ir priesaikos sulaužymą“. Tačiau 2011 metais Europos žmogaus teisių teismas parėmė jūsų pusę.

— Taip, Strasbūre pareiškė, kad visi apribojimai, susiję su manimi, turėtų būti pašalinti. Praėjo jau tiek metų, tačiau Lietuva, kuri pastebi žmogaus teisių pažeidimus kitose valstybėse, kažkodėl nepastebi to pas save. Ir visiškai ignoruoja Strasbūro teismo pripažinimą. Viena vertus, mane tai  „džiugina“, nes reiškia, kad politikos elitas iki šiol bijo, kad aš galiu tapti prezidentu, jei kelias būtų atviras. Bet kokiu atveju, šiandien aš bandau išlaikyti gerą skrydžio formą. Manau, priekyje dar bus kova!

– Savo apkaltą jūs vadinote ir sąmokslu, ir valstybės perversmu. Kaip jūs manote, kalti bus kada nors patraukti atsakomybėn?

— Niekada nežinai, kaip istorija pasisuks. Buvo laikas, kai žmonės buvo tremiami į Sibirą. Jie manė, kad niekada nesugrįš ir nepamatys savo artimųjų. O vėliau grįžo į Lietuvą, sukūrė šeimas, džiaugėsi gyvenimu. Taip ir dabar. Nereikia nuleisti rankų. Aš 100% įsitikinęs, kad ateis geresni laikai. Ir tada bus įvardytos konkrečių kaltininkų pavardės. Iš netiesos negali išeiti tiesa, iš neteisingumo negims teisingumas. Taip, tai, ką su manimi padarė 2004 metais, aš laikau sąmokslu ir valstybės perversmu. Net jei visa tai būtų pridengta dailiomis frazėmis. Bet anksčiau ar vėliau visuomenė vis tiek sužinos, kas už to stovi!

šaltinis: sputniknews.lt


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Portalą nuo spamo saugo Akismet. Plačiau, kaip apdorojami komentarų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

    Lidžita Kolosauskaitė. Kasdienio materializmo pragaras

Lidžita Kolosauskaitė. Kasdienio materializmo pragaras

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 15 Skaityti visą įrašą
    Ingridos Šimonytės vizija: „Lietuvoje ir visame regione turi būti kuo daugiau Vakarų“

Ingridos Šimonytės vizija: „Lietuvoje ir visame regione turi būti kuo daugiau Vakarų“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Genocidas skurdu

Rolandas Paksas. Genocidas skurdu

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Petras Navikas. Kodėl partijos nežada spręsti svarbiausių problemų?

Petras Navikas. Kodėl partijos nežada spręsti svarbiausių problemų?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Putinas: mes pateksime į rojų, o agresorius nudvės po mūsų branduolinio atsako

Putinas: mes pateksime į rojų, o agresorius nudvės po mūsų branduolinio atsako

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Akvilina Cicėnaitė. Kaip būti gera lietuve

Akvilina Cicėnaitė. Kaip būti gera lietuve

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Juozaitis: Labanoras. Pradžia

Arvydas Juozaitis: Labanoras. Pradžia

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Gabrielius Landsbergis klausia Seimo Pirmininko, – kaip jis apgins VTEK nuo R. Karbauskio šantažo?

Gabrielius Landsbergis klausia Seimo Pirmininko, – kaip jis apgins VTEK nuo R. Karbauskio šantažo?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Priklausomybė nuo alkoholio – sunkiai, bet įveikiama liga

Priklausomybė nuo alkoholio – sunkiai, bet įveikiama liga

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Konservatoriai A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas siekia uždrausti proputiniškiems atlikėjams atvykti į Lietuvą

Konservatoriai A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas siekia uždrausti proputiniškiems atlikėjams atvykti į Lietuvą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Dėl naujienų portalo DELFI tendencingo manipuliavimo viešąja nuomone ir  […] Arvydo Juozaičio teisių pažeidimo

Dėl naujienų portalo DELFI tendencingo manipuliavimo viešąja nuomone ir […] Arvydo Juozaičio teisių pažeidimo

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Seimo narė R. Juknevičienė Ukrainoje paragins tęsti svarbių reformų įgyvendinimą

Seimo narė R. Juknevičienė Ukrainoje paragins tęsti svarbių reformų įgyvendinimą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Seimo nariai M. Puidokas ir A. Maldeikienė Europos Parlamente išsakė nuostatas apie Europos Sąjungos ateitį

Seimo nariai M. Puidokas ir A. Maldeikienė Europos Parlamente išsakė nuostatas apie Europos Sąjungos ateitį

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    LRT: Kuo virto S. Skvernelio pažadas valstybės tarnyboje nesodinti savų

LRT: Kuo virto S. Skvernelio pažadas valstybės tarnyboje nesodinti savų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Priešingybė trapumui [7]

Priešingybė trapumui [7]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Skirkime pinigus vaikams ir mokykloms, o ne karinei amunicijai

Rolandas Paksas. Skirkime pinigus vaikams ir mokykloms, o ne karinei amunicijai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Dabar LRT svarbiausias klausimas

Algimantas Rusteika. Dabar LRT svarbiausias klausimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Naglis Puteikis: Lietuvos oligarchai surado būdą, kaip strateginiais ieškiniais užčiaupti visuomenininkų ir politikų kritiką

Naglis Puteikis: Lietuvos oligarchai surado būdą, kaip strateginiais ieškiniais užčiaupti visuomenininkų ir politikų kritiką

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ar Austėjos Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus už jų tėvų pažiūras?

Ar Austėjos Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus už jų tėvų pažiūras?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Liberalai muša pavojaus būgnus: „Valstiečių“ šmėkla už LRT langų įgauna kūną“

Liberalai muša pavojaus būgnus: „Valstiečių“ šmėkla už LRT langų įgauna kūną“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Seimas svarsto valstiečio Ramūno Karbauskio siūlymą skelbti Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuvos prezidentu

Seimas svarsto valstiečio Ramūno Karbauskio siūlymą skelbti Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuvos prezidentu

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Dabar svarbiausia yra menas girdėti

Algimantas Rusteika. Dabar svarbiausia yra menas girdėti

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Priešingybė trapumui [6]

Priešingybė trapumui [6]

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?

Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Konservatorei kilo įtarimų dėl buvusio ministro ir NMA vadovo sąmokslo

Konservatorei kilo įtarimų dėl buvusio ministro ir NMA vadovo sąmokslo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Išdulkintų smegenų nacija

Lidžita Kolosauskaitė. Išdulkintų smegenų nacija

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

baisu ka daro Lietuva, naikina savo vaikus, zaloja ju psihika, ar ateme turi bent...

Pries koki penkmeti,birzelio 1 d.prie seimo Daiva Guobiene ir kiti kvietem i juodu balionu...

Kaip jūs galit melagingai rašyti, jei pats nežinote? Šeima pati normaliausia. Tėvas dirba, o mama...

Tai reiktu kelias savaites uz # patupdyt ir dar baudele susimoket,kad praeitu noras melagingai iskvietinet....

Kokia valdžia tokie ir įstatymai...

1.del bedarbystes tai kalti Parazitai,isparceliave ir praskoline Lietuva,kurie jau turetu sedeti belangej, 2.begalybe kartu...

Juvenalines demono ispieros nesugeba atskirti vaiku auklejimo nuo smurto ,o ir nenori,nes euriukais pakvipo....

Kodel zurnalistas nepapasakoja kokia si seima "normali". Kodel abu darbingo amziaus tevai nedirba, kokios ju...

Musu valdzia ir uzaugyna. Narkomanus, alkoholikus, pedofilus, gejus. Cia norm karta mano vaikas norejo baliono...

Norėčiau susisiekti su autoriumi. Kaip tai padaryti?...

Vaikams galima, reikia, ir būtina (uždrožti, pliaukštelėti, duoti diržo) jeigu nenorite šiltnamio sąlygomis užsiauginti monstrų....

MK

Mane stebina kaip tie "vaikų teisių" pareigūnai dar nosim tiesiom ir apskritai gyvi......

Pagaliau darbo miškų kirtimas kažkam.Kažkas turtus krauna,į Lietuvą skurta.Tegul sumoka milijonus keičiasi baudą tokią kad...

Siaubas kažkoks.... Anonimui, Tai, kad įdėtas vaizdo įrašas, peržiūrėkite...

    Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 15 Skaityti visą įrašą
    Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 14 Skaityti visą įrašą
    Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Rolandas Paksas: "Aš nebijau kalbėtis su Kremliumi"* - nuoroda: http://infa.lt/19012/rolandas-paksas-as-nebijau-kalbetis-su-kremliumi/