infa.lt

Rolandas Paksas: „Aš nebijau kalbėtis su Kremliumi“

Rolandas Paksas: „Aš nebijau kalbėtis su Kremliumi“

gruodžio 01
01:18 2017

Rolandas PaksasIšskirtiniame interviu Sputnik Lietuva trečiasis Lietuvos Respublikos prezidentas po nepriklausomybės paskelbimo teigia, kad yra pasirengęs grįžti į valdžią šalyje

Rolandas Paksas gimė 1956 metais Telšiuose. 1974-1979 metais studijavo Vilniaus inžineriniame statybos institute. 1984-aisiais baigė Leningrado civilinės aviacijos akademiją. Jis buvo aukštojo pilotažo rinktinėje, ne tik savo šalies, bet ir Sovietų Sąjungos. Kiek vėliau tapo žinomas už tai, kad buvo pirmasis Europos valstybės vadovas, kurį pašalino iš posto, paskelbus apkaltą. Prisipažįstu, po nesenai įvykusio skandalingo Sputnik Lietuva interviu su garsiuoju Lietuvos mados dizaineriu Juozu Statkevičiumi (kuriame jis pareiškė, kad „to, kas vyksta Lietuvoje, jau neįmanoma kęsti“), turėjau abejonių, ar sutiks Rolandas Paksas pasikalbėti su „Kremliaus propagandos portalu“, kaip mus dažnai vadina.

Primename, kad lietuvių kilmės socialinių tinklų vartotojai ir vietos žiniasklaida užpuolė Juozą Statkevičių tik už tai, kad jis išdrįso pabendrauti su Sputnik Lietuva. Be to, skandalingas televizijos laidų vedėjas Andrius Tapinas savo Facebook puslapyje pavadino dizainerį „skuduru“, o vėliau net išvadino „nenaudingu Lietuvai idiotu“. Kliuvo ir populiariai rašytojai Rūtai Vanagaitei. Nepaisant to, ji nepabijojo pabendrauti su mumis ir davė išskirtinį interviu Sputnik Lietuva, kuriame pasakė: „Tegul sau vadina, kaip nori. Nors aš pati laikau save ne tik rašytoja, bet ir Lietuvos piliete ir patriote!“

Kaip paaiškėjo, buvęs prezidentas Rolandas Paksas, kurį Lietuvos žiniasklaida ne kartą vadino „Kremliaus agentu“ ir „esančiu po Maskvos įtaka“, taip pat save laiko Lietuvos patriotu.

— Aš galiu išreikšti savo nuomonę, kuri kam nors patinka ar ne. Bet aš sakau tai, ką galiu, ir taip, kaip aš moku! Aš manau, kad turiu teisę kritikuoti, jei šalyje kažkas vyksta ne taip. Tačiau aš visada lieku Lietuvos patriotu!

– Rolandai, jūs nebijote bendrauti su Sputnik Lietuva. Juk vėliau ir jus gali pavadinti „nenaudingu Lietuvai idiotu“. Kaip Juozą Statkevičių ar Rūtą Vanagaitę.

— Žinote, Dmitrijau, su visa pagarba jums, aš vargu ar patikėsiu, kad aš dabar tiesiogiai kalbu su pačiu Kremliumi. Ir net jei tai būtų tiesa, jei jūs iš tiesų atstovautumėte Maskvos Kremliui, aš vis tiek bendraučiau su jumis! Mano mėgstamiausiais politikas — Vinstonas Čerčilis, buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas. Aš labiausiai gerbiu būtent jį. Taigi: jis niekada nevengė pokalbio, kad ir kas tai būtų. Ir visada manė, kad dialogas — geriau nei tyla arba kokia nors panieka. Aš stengiuosi elgtis taip, kaip darė Vinstonas Čerčilis. Kalbėti ir įtikinėti — visada geriau, nei nekalbėti ir neįtikinėti. Tai pirma.

O antra, neverta užmiršti, kad žmonės, kuriuos jūs paminėjote, nėra politikai. Bet aš nesuprantu, kodėl jie neturi teisės pareikšti savo nuomonės? Taip, vėliau, deja, pradedama manipuliuoti visuomenine nuomone. Visada galima ištraukti žodžius iš konteksto ir viską apversti. Kaip bebūtų, Lietuvos jėga jos geografinėje padėtyje. Todėl mes turime dirbti su Maskva, ir su Vašingtonu, ir su Berlynu, ir su Minsku. Visos mūsų tautos turėtų draugauti tarpusavyje.

Draugauti ir dalintis — ir kultūra, ir įvairiais laimėjimais, ir daugeliu, ir daugeliu kito. Tik šiuo atveju regionas, kuriam aš atstovauju, bus toks, už kurį gyvenantiems šiandien nebus gėda prieš anūkus! — pabrėžė mūsų pašnekovas.

– Bet, sprendžiant iš visko, ateityje Lietuvoje iš viso gali nieko nelikti. Ne tik anūkų, bet ir vaikų, o taip pat jų tėvų. Demografinė padėtis ypatingai kelianti nerimą. Ar turite receptą, kaip ją ištaisyti? Pasigirsta raginimai įsivežti daugybę migrantų.

— Nemanau, kad tai išgelbės padėtį. Tie migrantai, kurie atvyko pagal kvotą, ilgam neužtrunka. Jie netrukus pabėga iš Lietuvos, ieškodami geresnių vietų gyvenimui. Ir kur išmokos didesnės, ir kur šilčiau, ir kur yra giminaičiai. Kalbant apie mūsų migraciją, tai ji tikrai didžiulė. Mes nuolatos prarandame savo gyventojus. Remiantis statistiniais duomenimis, nepriklausomybės metais gyventojų skaičius sumažėjo trečdaliu. Aš visada gyvenime vadovaujuosi viena taisykle: jei ką nors daryti, tai teikia  realiai daryti. O pas mus tik kalba apie problemą, bet nieko nedaro. Tačiau nuo kalbų, kad viskas blogai, geriau vis tiek netaps. Ko gi čia stebėtis, kad padėtis tik blogėja.

– Tai ko gi reikia imtis?

— Bent jau pradėti ką nors daryti! Svarbu suprasti, kodėl žmonės išvažiuoja. Esu įsitikinęs, kad su didele tikimybe gyventojų nutekėjimą galima sustabdyti. Kaip sakoma, jei tik būtų noras. Čia net nereikia išradinėti dviračio. Pakanka ištirti pasaulio patirtį. Daugeliui šalių pavyko susigrąžinti savo gyventojus. O kol kas pas mus tėvynainius prisimena tik per šventes: esą, grįžkite, jūs mums reikalingi. Bet jie juk žiūri, kokia situacija yra Lietuvoje. Ir mato, kad niekas nesikeičia. Tai liečia ir ekonomiką, ir kitas sritis. O jei niekas nepasikeis, žmonės niekada negrįš. Štai kodėl aš sakau: norint daryti, reikia daryti!

– Kaip jūs apskritai vertinate padėtį Lietuvoje?

— Daugelis gyvena labai sunkiai. Ir tai visai nenuostabu: paimkime vidutinį uždarbį, vidutinę pensiją ar pragyvenimo minimumą. Taip, mes tapome Europos Sąjungos nare, tačiau daugeliu aspektų Lietuva negali pasigirti. Mes užimame „prizines vietas“, bet tik iš sąrašo apačios. Vadinasi, kažkas pas mus daroma ne taip. Kalbant apie užsienio politiką, Lietuva turi toli gražu ne geriausius santykius su savo kaimynais. Tai susiję ne tik su Rusija ar Baltarusija, bet ir Vakarų valstybėms. Sakykim, santykiai su Lenkija yra aiškiai įtempti. O turėtų būti daug geresni. Kai aš tapau Vilniaus meru, pakviečiau lenkus į koaliciją. Tą patį padariau, kai tapau premjeru.

– Sprendžiant iš visko, Lietuvos priešas numeris vienas dabar — Rusija!

— Turiu daug draugų Rusijoje, aš ten praleidau savo geriausius skrydžio metus. Iki šiol palaikau ryšius su kolegomis. Tarp jų — Rusijos ir Europos čempionai. Tarp paprastų lietuvių ir rusų, esu įsitikinęs, nėra jokių problemų, tai politikai apsunkina padėtį. Jiems tai yra žaidimas, kurio dėka jie nori gauti savo dividendus. Taip visada buvo. Ir prieš šimtą, ir tūkstantį metų… Taigi mano pozicija čia paprasta: žmoną galite pasirinkti, o kaimyną duoda Dievas! Aš manau, kad su kaimynais visada reikia gyventi taikiai. Reikia ieškoti sąlyčio taškų. Kai aš, dar būdamas premjeras, atvykau į Maskvą, mes per vieną susitikimą  pasirašėme 12 sutarčių tarp Lietuvos ir Rusijos. Kaip tada juokavom, galėjome patekti į Gineso rekordų knygą.

– Kokia yra jūsų nuomonė apie brangių suskystintų dujų pirkimą iš JAV? Lietuvos valdžia sako taip: „Užtat mes energetiškai nepriklausomi nuo Rusijos!“ Šito, beje, nenustoja kartoti kaip tik energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

— Tikra nesąmonė! Aš nesuprantu, kaip galima būti nepriklausomu tam tikrame sektoriuje? Mes gyvename šalia, prekės praeina per mūsų šalių teritoriją, važiuoja žmonės, skraido lėktuvai. Tai perdenkime visus kelius, oro koridorius, geležinkelio kelius ir taip toliau! Ir bus jums „transporto nepriklausomybė“. Aišku, kad tai kvailystė. Valdžia turi dirbti taip, kad būtų nauda žmonėms. Reikia galvoti galva. Ir jei Rusijoje dujos yra pigesnės, tai reikia jas imti. O vietoj to, mes įsikasame į apkasą.

– 2004 metų balandžio mėnesį jūs buvote Seimo pirma laiko nušalintas nuo aukščiausių pareigų valstybėje „už šiurkštų Lietuvos Respublikos Konstitucijos pažeidimą ir priesaikos sulaužymą“. Tačiau 2011 metais Europos žmogaus teisių teismas parėmė jūsų pusę.

— Taip, Strasbūre pareiškė, kad visi apribojimai, susiję su manimi, turėtų būti pašalinti. Praėjo jau tiek metų, tačiau Lietuva, kuri pastebi žmogaus teisių pažeidimus kitose valstybėse, kažkodėl nepastebi to pas save. Ir visiškai ignoruoja Strasbūro teismo pripažinimą. Viena vertus, mane tai  „džiugina“, nes reiškia, kad politikos elitas iki šiol bijo, kad aš galiu tapti prezidentu, jei kelias būtų atviras. Bet kokiu atveju, šiandien aš bandau išlaikyti gerą skrydžio formą. Manau, priekyje dar bus kova!

– Savo apkaltą jūs vadinote ir sąmokslu, ir valstybės perversmu. Kaip jūs manote, kalti bus kada nors patraukti atsakomybėn?

— Niekada nežinai, kaip istorija pasisuks. Buvo laikas, kai žmonės buvo tremiami į Sibirą. Jie manė, kad niekada nesugrįš ir nepamatys savo artimųjų. O vėliau grįžo į Lietuvą, sukūrė šeimas, džiaugėsi gyvenimu. Taip ir dabar. Nereikia nuleisti rankų. Aš 100% įsitikinęs, kad ateis geresni laikai. Ir tada bus įvardytos konkrečių kaltininkų pavardės. Iš netiesos negali išeiti tiesa, iš neteisingumo negims teisingumas. Taip, tai, ką su manimi padarė 2004 metais, aš laikau sąmokslu ir valstybės perversmu. Net jei visa tai būtų pridengta dailiomis frazėmis. Bet anksčiau ar vėliau visuomenė vis tiek sužinos, kas už to stovi!

šaltinis: sputniknews.lt


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Portalą nuo spamo saugo Akismet. Plačiau, kaip apdorojami komentarų duomenys.

Apklausa: Kokio prezidento norite?

Už kurį kandidatą balsuotumėte Lietuvos prezidento rinkimuose?

Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

    Kodėl kelyje vairuotojams privalo būti „nulio promilių“ reikalavimas?

Kodėl kelyje vairuotojams privalo būti „nulio promilių“ reikalavimas?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika: Pabaigos pradžia (2)

Algimantas Rusteika: Pabaigos pradžia (2)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Seimo narė A. Širinskienė įtaria G. Landsbergį slepiant įtartino sandorio už beveik milijoną eurų aplinkybes

Seimo narė A. Širinskienė įtaria G. Landsbergį slepiant įtartino sandorio už beveik milijoną eurų aplinkybes

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Gali būti, jog neužilgo gražiausi planetos žmonės nebebus žmonėmis

Gali būti, jog neužilgo gražiausi planetos žmonės nebebus žmonėmis

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Norite gerovės valstybės? O ar žinote kas gali ją mums sukurti?

Arvydas Daunys. Norite gerovės valstybės? O ar žinote kas gali ją mums sukurti?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Konservatoriai A. Bilotaitė ir A. Anušauskas siūlo neskubėt su nuteistųjų amnestija

Konservatoriai A. Bilotaitė ir A. Anušauskas siūlo neskubėt su nuteistųjų amnestija

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Seimo narė Rasa Juknevičienė kreipėsi į VSD dėl, esą šmeižto kampanijos

Seimo narė Rasa Juknevičienė kreipėsi į VSD dėl, esą šmeižto kampanijos

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Dovilė Šakalienė džiaugiasi, kad iš tėvų per mėnesį buvo atimta (išgelbėta) 600 vaikų

Dovilė Šakalienė džiaugiasi, kad iš tėvų per mėnesį buvo atimta (išgelbėta) 600 vaikų

atsiliepimų 27 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Tragikomedija:  „Maištas laive „Independence“

Algimantas Rusteika. Tragikomedija: „Maištas laive „Independence“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Algis Džiugys. Naujosios tvarkos geopolitika

Algis Džiugys. Naujosios tvarkos geopolitika

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Ekonomikos augimo lėtėjimas – gerai tai ar blogai?

Arvydas Daunys. Ekonomikos augimo lėtėjimas – gerai tai ar blogai?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    R. Juknevičienė pasijutusi įžeista po LRT laidos nutarė atkeršyti M. Puidokui, viešai apkaltindama korupcija jo tėvą

R. Juknevičienė pasijutusi įžeista po LRT laidos nutarė atkeršyti M. Puidokui, viešai apkaltindama korupcija jo tėvą

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Kad Lietuvoje daugėtų gyventojų

Kad Lietuvoje daugėtų gyventojų

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Viktoras Orbanas: Briuselio elito dienos suskaičiuotos

Viktoras Orbanas: Briuselio elito dienos suskaičiuotos

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Lietuva tampa ekonominių eksperimentų laboratorija

Rolandas Paksas. Lietuva tampa ekonominių eksperimentų laboratorija

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Apmokestindama nepasiturinčius gyventojus valdžia kovos su klimato kaita

Arvydas Daunys. Apmokestindama nepasiturinčius gyventojus valdžia kovos su klimato kaita

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Prezidentas Rolandas Paksas: „Propagandinės „fake news“ žiniasklaidos credo – kas ne su mumis, tas prieš mus!..“

Prezidentas Rolandas Paksas: „Propagandinės „fake news“ žiniasklaidos credo – kas ne su mumis, tas prieš mus!..“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kodėl moterys neturėtų nešioti kelnių

Kodėl moterys neturėtų nešioti kelnių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kai buvom okupuoti – į pensiją išeidavom, o dabar mus išneš

Algimantas Rusteika. Kai buvom okupuoti – į pensiją išeidavom, o dabar mus išneš

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Tiesa mus išlaisvina, o nežinojimas paverčia vergais

Rolandas Paksas. Tiesa mus išlaisvina, o nežinojimas paverčia vergais

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Tariamos tolerancijos akligatviuose

Tariamos tolerancijos akligatviuose

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ar  „Atgimimo prezidentu“ vadinamas Arvydas Juozaitis pateisins su juo siejamas viltis bei lūkesčius?

Ar „Atgimimo prezidentu“ vadinamas Arvydas Juozaitis pateisins su juo siejamas viltis bei lūkesčius?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Sandra Bernotaitė. Dainuojanti žemė

Sandra Bernotaitė. Dainuojanti žemė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Valstiečiai su socialdarbiečiais sieks apsaugoti Lietuvos rinkimus nuo galimo Rusijos kišimosi

Valstiečiai su socialdarbiečiais sieks apsaugoti Lietuvos rinkimus nuo galimo Rusijos kišimosi

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Duokim dvigubą ar penkiagubą pilietybę visiems! Ir, kilus kritinei situacijai, Rusija suteiks pilietybę savo […]

Duokim dvigubą ar penkiagubą pilietybę visiems! Ir, kilus kritinei situacijai, Rusija suteiks pilietybę savo […]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Harvis Veinšteinas: „Aš siūliau vaidmenis už seksą, bet taip daro visi iki pat dabar“

Harvis Veinšteinas: „Aš siūliau vaidmenis už seksą, bet taip daro visi iki pat dabar“

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Viskas ką reikia žinoti apie tai, kaip išeiti iš sistemos

Viskas ką reikia žinoti apie tai, kaip išeiti iš sistemos

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Kažkokius keistus čia vyrus apklausinėjo... "Dauguma jų prisipažino, jog nejaučia jokio pasitenkinimo iš sekso." -...

Visa tai tik marketinginiai dalykai, skatinantys greičiau išmesti produktą ir pirkti naują......

Hm

Per paskutinius 50 metų darbo našumas padidėjo vidutiniškai 2,5 karto, ar tikrai tiek pagerėjo dirbančiojo...

Kokį tu viršininką gali pasamdyt avigalvi? Ant to jis ir viršininkas, kad pats tave samdo....

Jei ji nusižudė, valdžia vis tiek to niekada nepaskelbs, nes tai būtų visos jų vykdytos...

J vatnikai, koks jum vergas, jai bet kuris vargas panorėjęs gali pasisamdyti savo viršininką, kuriam...

Man atrodo, kad paimti ir grąžinti vaikai - tie, kurie buvo paimti iš tėvų "per...

Įdomu kada Mis Visata konkurse laimės bent viena ne žemės gyventoja :D...

Aš asmeniškai netikiu, kad jie sugebės per mėnesį laiko tą sutvarkyti. Bus įdomu pasekti susirašinėjimą,...

Paskelbė video kreipimąsi ir nusižudė. Kalbama apie savižudybę, o žmogžudystės versija atmetama, kad neduok Dieve...

Kas rytą bėgioju paupiu visame aprašytame ruože ir kiekvieną kartą tenka numesti tempą iki žingsnio...

Hm

Kaip vadinasi taip ir atrodo - šudu......

VL lietuvių neblokuoja - jiems ten dzin. Bent kol kas...

Visiškas tolerantiškos politikos fiasko. Kai atvykėliai pradeda prievartaut vietines politikes ir jiems už tai nieko...

    Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Švelni kurianti jėga – moteriškumas

Švelni kurianti jėga – moteriškumas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Santykių traumos terapija – skausmo pašalinimas

Santykių traumos terapija – skausmo pašalinimas

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Rolandas Paksas: "Aš nebijau kalbėtis su Kremliumi"* - nuoroda: http://infa.lt/19012/rolandas-paksas-as-nebijau-kalbetis-su-kremliumi/