infa.lt

Kaip neužkibti ant reklaminių šūkių meškerės

Kaip neužkibti ant reklaminių šūkių meškerės

rugsėjo 11
01:01 2017

© 2017-09-01 GreenMedInfo LLC. Šis straipsnis išverstas ir skelbiamas maloniai sutikus GreenMedInfo LLC. Jeigu norite sužinoti daugiau apie šį sveiką gyvenimo būdą propaguojantį tinklaraštį, galite užsisakyti jo naujienas čia: http://www.greenmedinfo.com/greenmed/newsletter.
Originalų straipsnį rasite čia.
Autorė: Irina Webb

paveikslėlis

Visi norime nusipirkti netoksiškų buitinių prekių, kurios nekenktų mūsų ir mūsų artimųjų sveikatai. Pasiūla seka paklausą, tad šiandien daug gamintojų siūlo įsigyti netoksiškų, žalių, saugių produktų. Saugesnių nekenksmingų gaminių rinkai augant atsiranda gamintojų, mėginančių įšokti į traukinį prisidengus „žaliomis“ ir „saugiomis“ etiketėmis.

Norėčiau pasidalyti su Jumis 5 paprastais metodais, kuriais galima patikrinti, ar reklaminis šūkis atitinka tikrovę ir ar tikrai perkate vertingą produktą.

1. Nevenkite paskambinti

Gamintojų interneto svetainėse galima rasti daug informacijos, kurios dalį galite interpretuoti neteisingai. 

Tarkim, teiginį „be toksiškų ugnies stabdiklių“ galima suprasti, kad gaminyje ugnies stabdiklių visai nėra, nors gamintojas greičiausiai tuo nori pasakyti, kad nenaudojo ugnies stabdiklių, kuriuos jis laiko toksiškais.

Jaučiate skirtumą?

Kitas pavyzdys – gaminys su užrašu „masyvi medžio konstrukcija“ nereiškia, kad gaminys pagamintas iš 100 % medžio masyvo ir jame visiškai nenaudojama inžineriniais metodais apdorotos medienos. „Masyvi“ čia gali reikšti „tvirta konstrukcija“. Tad, pravartu pasiskambinti.

2. Klauskite gamintojo, kokias alternatyvas jie naudoja

Kitas būdas, kurį neretai naudoja tam tikri gamintojai pirkėjui klaidinti, pabrėžimas, kad jų gaminyje nėra tam tikrų kenksmingų cheminių medžiagų. Turbūt ne kartą teko matyti šūkius „be parabenų“, „be sulfatų“, „be BPA“, „be formaldehido“ ar „be chloro“.

Sutinku, kad svarbu žinoti, jog tų blogų chemikalų gaminyje nėra. Bet dar svarbiau žinoti, kas gi naudojama vietoj jų.

Kai kurie gamintojai, pavyzdžiui, plastikuose pasitaikantį hormonų poveikį imituojantį bisfenolį A (BPA) keičia kitomis medžiagomis, ir tai didelė problema. BPA pakaitalas gali būti nė kiek ne mažesnis nuodas. Neseniai atlikti tyrimai rodo, kad dažniausiai naudojamas BPA pakaitalas bisfenolis S (BPS) gali būti toks pats žalingas. Tikrai pribloškiantis skaičius – BPS aptinkama 81 % JAV gyventojų šlapime.

Taigi, neverta pasikliauti šūkiais, teigiančiais „nėra“ ir „be“. Geriau pasidomėti, kas vietoj jų yra.

3. Skaitykite tikrąją sudėtį, o ne paryškintus reklaminius šūkius

Be abejonės ne kartą esate girdėję ir skaitę žodžius „netoksiškas“, „natūralus“, „ekologinis“, „nealergizuojantis“, „tinka kūdikiams“, „švelnus”, „grynas“ ir „pediatrų patvirtintas“. Deja, šie terminai nėra apibrėžti įstatymuose ir jų atitikties nekontroliuoja jokia tarnyba.

Kitaip tariant, gamintojas, gaminantis ir parduodantis produktą, yra vienintelė įstaiga, nusprendžianti, ar jų gaminys netoksiškas.

Ar jaučiate interesų konfliktą ir prieštarą?

Labai rekomenduoju paprašyti gamintojo, kad pateiktų savo termino „netoksiškas“ paaiškinimą. Nenustebkite, jeigu Jūsų „netoksiškumo“ samprata gerokai skiriasi nuo jų apibrėžties.

Netgi pamatę žodį „ekologiškas“ negalite būti tikri, kad juo pažymėtas gaminys tikrai ekologiškas. Ekologiški produktai žymimi ne tik šiuo žodžiu, bet dar vienu ar dviem ženklais su kontroliuojančiosios įstaigos nuoroda. Žymėjimas įvairiose šalyse skiriasi.

Netikėkite vien šūkiais, verčiau perskaitykite gaminio sudedamąsias dalis (ingredientų sąrašą).

4. Atsargiai, ingredientai iš ‚natūralių šaltinių‘

Kai kurie gamintojai pabrėžia, kad jų gaminių sudedamosios dalys „augalinės kilmės“, „pagamintos augalinių medžiagų pagrindu“ arba „pagamintos natūralių medžiagų pagrindu“. Ar pagalvojote, ką tai galėtų reikšti?

Nors ne visada, bet dažniausiai tai reiškia, kad buvo imta augalinė medžiaga, kurią paveikus chemikalais gautas ingredientas, esantis produkte. Tarkim, siūloma nemažai valiklių, pagamintų kokosų aliejaus pagrindu. Bet ir kokamidopropilbetainas išgautas iš kokosų aliejaus, o šį medžiaga 2004 m. tapo metų alergenu.

Paklauskite savęs, kaip kokosų aliejus tapo tuo chemikalu su keistu ir ilgu pavadinimu kokamidopropilbetainas? Gal kokoso riešutą gerokai spustelėjo, kol išsiskyrė sultys ir jos vadinamos kokamidopropilbetainu? Atsakymas, žinoma, ne. Kokamidopropilbetainas gaminamas iš riebiųjų kokosų aliejaus rūgščių, paveiktų 3,3-dimetilaminopropilaminu, o šis yra odos alergenas. Tad čia kokosų aliejus netgi mažiau svarbus. Bent jau man labiau rūpi alergizuojančiosios dimetilaminopropilamino savybės ir faktas, kad kažkoks, tačiau veiksmingas, jo kiekis gali būti užsilikęs ir kokamidopropilbetaine, kurį kelis kartus per parą tepsiu ant savo odos.

Dar vienas pavyzdys, kad „išgauta iš kokosų aliejaus“ ir panašūs šūkiai nieko nereiškia. Ar žinote, kad kokamido DEA (dar vienas kokosų aliejaus pagrindo surfaktantas) susietas su padidėjusia vėžio rizika? 

5. Patikrinkite gaminio sertifikatus

Būna įvairių pažymėjimų, kurie gaminiams suteikiami siekiant patvirtinti jų saugumą. Jeigu gamintojas nurodo, kad gaminys sertifikuotas, patarčiau pasižiūrėti konkrečiai, kas buvo sertifikuota.

Štai nesenas pavyzdys. Ieškojau kietmedžio grindų lako, kuriame mažai arba nėra lakiųjų organinių junginių (LOJ). Gamintojo „X“ paklausiau apie LOJ kiekį ir išlakas jų gaminiuose. Jie su pasididžiavimu pabrėžė, kad visi jų medienos gaminiai atitinka Kalifornijos oro išteklių tarnybos teisės akto CARB II reikalavimus.

Bet palaukit – CARB II reglamentuoja tik formaldehidų išlakas, ne LOJ. Tad, nors paaiškinimas skambėjo įspūdingai, į mano klausimą atsakyta nebuvo.

Dar vienas pavyzdys. Plaukų dažų gamintojas „Y“ rašo, kad jo gaminys – sertifikuotas ekologinis produktas. Nurodytos sertifikatą išdavusios įstaigos 360BIOCERT nežinojau, todėl nusprendžiau pasidomėti. Šiek tiek patyrinėjus atradau, kad bendrovė „Y“ įkūrė nuosavą sertifikavimo tarnybą, registravo jos prekyženklį, sudarė ekologinio sertifikavimo standartus ir… patys nevaliojo pagal juos dirbti. Tiesa, savo gaminius jie toliau tebevadina „sertifikuotais ekologiniais produktais“.

Tad jeigu nelabai gaudotės sertifikatų gausoje, nepatingėkite pasidomėti, kad išsiaiškintumėte, ką iš tikrųjų reiškia produkto sertifikatas.

Tai paskutinis 5-asis punktas mūsų trumpame sąraše, pateikiančiame paprastus metodus, galinčius padėti sužinoti, ar dominantis produktas tikrai saugus. Tikiuosi, man pavyko parodyti, kad savarankiškai atlikę šiokį tokį nepriklausomą tyrimą galite toli nueiti.

***

Apie autorę. Irinos Webb pagrindinė veikla pastaruosius 5 metus – produktų tyrimai. Ji padeda žmonėms sužinoti, pagerinti sveikatą ir sutaupyti. Irina mano, kad nusipirkti gaminių be toksinų įmanoma, kad galima įgyti tokių žinių ir susikurti netoksiškus namus, net jeigu pinigai kišenių neplėšo. Išsamiau jos svetainėje ireadlabelsforyou.com.

Svarbi pastaba. Šis straipsnis neskirtas teikti medicininių patarimų, nustatyti diagnozę arba skirti gydymą. Čia išreikštas požiūris nebūtina atitinka „GreenMedInfo“, „infa.lt“ arba jų darbuotojų nuomonę.

Vertė ir papildomą informaciją pateikė Loreta Alechnavičiūtė Hoffmann

Papildoma informacija:

Ugnies stabdikliai (angl. fire/flame retardands) – įsiliepsnojimą ir ugnies plitimą stabdančios cheminės medžiagos, kurių dedama į įvairius buityje naudojamus daiktus – baldus, čiužinius, kilimus, užuolaidas ir kitą namų tekstilę, elektros prietaisus, įskaitant kabelius, izoliacijos medžiagas, įvairias dalis automobiliuose, traukiniuose ir lėktuvuose. Be gerų priešgaisrinių savybių jos, deja, turi ir šalutinį poveikį žmonėms ir gyvūnams, ypač vaikams. Jie gali pažeisti endokrinines funkcijas ir imunitetą, turi toksinį poveikį dauginimuisi, gali sukelti vėžį ir trikdyti vaisiaus bei vaiko vystymąsi ir neurologinę funkciją. JAV nacionalinio sveikos aplinkos mokslų instituto straipsnį šia tema galite rasti čia.

Apie bisfenolį A, kurio naudojimas ES iš dalies draudžiamas.

Kaip atpažinti ekologiškus miltinius gaminius Lietuvoje.

LT ŽŪM nuostatos dėl ekologinių maisto produktų žymėjimo Lietuvoje, 5 punktas.

Metų alergeno nominaciją JAV kontaktinio dermatito bendrija skiria neaiškaus poveikio medžiagoms, į kurias norima atkreipti visuomenės ir institucijų dėmesį. Įrodytas tokių medžiagų poveikis dažnai susijęs „tik“ su neurodermitiniais odos pakitimais, todėl įstaigų laikomas nereikšmingu. 2017 m. tokia medžiaga buvo ekologiniuose produktuose naudojamas paviršinio poveikio medžiagos (surfaktantai) alkilgliukozidai.

Straipsnis apie kancerogenines medžiagas, įsk. kokamido DEA, šampūnuose (anglų k.)

Straipsnis apie ekoženklus ant dažų. Pastaba – mes straipsnyje reklamuojamų dažų sudėties netikrinome ir jų nereklamuojame, tačiau rekomenduojame perskaityti straipsnį dėl jame apibūdintų bendrųjų produktų žymėjimo principų.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Jei norėtumėte paremti…

Mieli skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, teikiama „infa.lt“ buvo jums nors truputį naudinga, – jūs galite prisidėti ir paremti jos rengimą SMS ar kitu Jums patogiu būdu

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

    Lidžita Kolosauskaitė. Kokio dydžio bus tavo pensija?

Lidžita Kolosauskaitė. Kokio dydžio bus tavo pensija?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Prezidentas Rolandas Paksas: „Visuomenės judėjimo „Šaukiu aš Tautą“ vizija be praktinių veiksmų yra nulis“

Prezidentas Rolandas Paksas: „Visuomenės judėjimo „Šaukiu aš Tautą“ vizija be praktinių veiksmų yra nulis“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kuriamas žemės ūkio rizikos fondas faktiškai rems tik stambiuosius ūkininkus

Kuriamas žemės ūkio rizikos fondas faktiškai rems tik stambiuosius ūkininkus

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Naglis Puteikis tvirtina, jog „premjero stumiama reforma įžūliai išduoda rinkėjus“, ir grasina trauktis iš frakcijos, jei ji bus priimta

Naglis Puteikis tvirtina, jog „premjero stumiama reforma įžūliai išduoda rinkėjus“, ir grasina trauktis iš frakcijos, jei ji bus priimta

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    A. Juozaitis. Delfi skelbiama sąmokslo teorija dėl mano galimo dalyvavimo LR Prezidento rinkimuose viešo svarstymo, esą sumanyto valstiečių

A. Juozaitis. Delfi skelbiama sąmokslo teorija dėl mano galimo dalyvavimo LR Prezidento rinkimuose viešo svarstymo, esą sumanyto valstiečių

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kumečių šalis

Algimantas Rusteika. Kumečių šalis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Gabrielius Landsbergis: „Susidaro įspūdis, kad premjeras siekdamas asmeninio intereso, nori paversti Kauną Vilniaus šiukšlynu“

Gabrielius Landsbergis: „Susidaro įspūdis, kad premjeras siekdamas asmeninio intereso, nori paversti Kauną Vilniaus šiukšlynu“

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (5)

Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (5)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Vėl okupuoti

Rolandas Paksas. Vėl okupuoti

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis LVŽS frakcijos ir partijos vardu apgailestauja dėl Seimo Pirmininko pasisakymo

Ramūnas Karbauskis LVŽS frakcijos ir partijos vardu apgailestauja dėl Seimo Pirmininko pasisakymo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Andrius Kubilius. Tomo Dapkaus melas – kas po juo slypi?

Andrius Kubilius. Tomo Dapkaus melas – kas po juo slypi?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Juozaitis: „Lietuva yra čia“

Arvydas Juozaitis: „Lietuva yra čia“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ministras Linas Kukuraitis teigia, jog Lietuva remia siūlymą, kad tėvai dalintųsi pusiau laiką, skirtą vaiko priežiūrai

Ministras Linas Kukuraitis teigia, jog Lietuva remia siūlymą, kad tėvai dalintųsi pusiau laiką, skirtą vaiko priežiūrai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Naglis Puteikis prašo atstatydinti  Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininką Edmundą Vaitekūną

Naglis Puteikis prašo atstatydinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininką Edmundą Vaitekūną

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (4)

Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (4)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kas sunkiausia Kelyje į tikslą ir kaip su tuo tvarkytis

Kas sunkiausia Kelyje į tikslą ir kaip su tuo tvarkytis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Europarlamentarai paragino Porošenko stoti gėjų parado Kijeve priešakyje

Europarlamentarai paragino Porošenko stoti gėjų parado Kijeve priešakyje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (3)

Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (3)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Šaltasis karas už taiką visame pasaulyje

Šaltasis karas už taiką visame pasaulyje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Ko tikrai neišdrįs pasakyti Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime?

Rolandas Paksas. Ko tikrai neišdrįs pasakyti Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    „Apsivalymas“: Seimui patvirtinus NSGK tyrimo išvadas, politinės korupcijos milijardinės aferos jokių teisinių pasekmių neturės?!

„Apsivalymas“: Seimui patvirtinus NSGK tyrimo išvadas, politinės korupcijos milijardinės aferos jokių teisinių pasekmių neturės?!

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kritikuoji valdžią? Esi prorusiškas.

Algimantas Rusteika. Kritikuoji valdžią? Esi prorusiškas.

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama (2)

Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama (2)

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Liberalas apie pensijų reformą: ko tikisi žmonės ir ko iš tiesų siekia Vyriausybė

Liberalas apie pensijų reformą: ko tikisi žmonės ir ko iš tiesų siekia Vyriausybė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama. (1)

Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama. (1)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Dabar arba niekada

Algimantas Rusteika. Dabar arba niekada

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Informacijos (ne)laisvėje

Lidžita Kolosauskaitė. Informacijos (ne)laisvėje

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Na tikra tiesa, reikia visa pasaulį, kiekvieną žmogų priimti tokį, koks jis yra, nes pakeisti...

O mane kankina toks keistas pojūtis kojose. Nei kutena, nei skruzdelytės begioja, bet būna atrodo...

Intelektualus, blaiviai mąstantis Prezidentas būtų... Bet jį greitai vagys ir politikai, alkūnėmis besistumdantys suėstų. Ir...

Čia nuotraukoje V.J.Leninas,rodantis kelią į šviesų rytojų? Kodėl jis dar ne Grūto parke?...

Esmė ta, kad lietuviai apsipirkinėjimą laiko kaip laisvalaikio leidimo būdą, tai, kad ir kokias kainas...

Gabrieliau, joks tu ne konservatorius. Pasitrauk pats, nes bus blogiau......

O juk tikrai galėtumėte kandidatuoti. Tada ateitų balsuoti tie, kurie purtosi nuo dabartinių kandidatų ir...

Idijote kas ši straipsnį parašė. Tai sėdėk namuose ir išjungti visi prietaisai,gal kas seka...

Buvo laida per radiją , dalyvavo su sanarių ligomis dirbantis profesorius. Uždaviau klausimą apie išbrinkinto...

Gerb. Arvydai! Būsimas Prezidente, lenkiu galva pries Tave ir Tavo mintis!!...

Sveiki. Kas privercia zmogu elgtis nezmoniskai, elgtis ne pagal prigimti, juk...

Įdomu kaip nemeluojantis Kubilius buvo priimtas į konservatorių partiją? Juk būti amžinai apsimelavusiam - būtina...

Biblijos pranašystėse bei Apreiškimo knygoje nemažai rašoma apie žvėries ženklą. Be abejo,...

kodėl taip meluojama? ar jus tikrai įsitikinusi jog visi, išskyrus partinias sistemas su jų disciplina...

    Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Švelni kurianti jėga – moteriškumas

Švelni kurianti jėga – moteriškumas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Santykių traumos terapija – skausmo pašalinimas

Santykių traumos terapija – skausmo pašalinimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Informacija tėveliams ir pedagogams dėl internete pasirodžiusių faktų apie vaikų savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“

Informacija tėveliams ir pedagogams dėl internete pasirodžiusių faktų apie vaikų savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Rusijos valdžia rimtai ėmėsi „mirties grupes“ socialiniuose tinkluose kuruojančių asmenų

Rusijos valdžia rimtai ėmėsi „mirties grupes“ socialiniuose tinkluose kuruojančių asmenų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rusijoje sulaikytas vienas iš „mirties grupių“ socialiniame tinkle „VKontakte“ administratorių

Rusijoje sulaikytas vienas iš „mirties grupių“ socialiniame tinkle „VKontakte“ administratorių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Kaip neužkibti ant reklaminių šūkių meškerės* - nuoroda: http://infa.lt/17584/kaip-neuzkibti-ant-reklaminiu-sukiu-meskeres/