infa.lt

Plunksnos broliai, gerbkite kiekvieną oponentą ar priešininką, nes jūsų priešas yra geriausias mokytojas

Plunksnos broliai, gerbkite kiekvieną oponentą ar priešininką, nes jūsų priešas yra geriausias mokytojas

rugpjūčio 07
06:01 2017
Rašykime gėrį

image: dreamstime.com

Atsidarau feisbuką ir atsitrenkiu į komentatotių žodžius. Skaitant komentarus jausmas vienarūšis. Skaudu ir pikta. Kažkas ne taip šioje pykčio karalystėje. Jeigu man vien perskaičius feisbuko komentarus, pažiūrėjus televizijos laidas, paskaičius laikraščius pasidaro sunku gyventi, tai kaip jaučiasi tie, į kuriuos tie komentarai nukreipti. Feisbukas, televizija, spauda pilni pagiežos, patyčių, neapykantos, pktdžiugos. Kodėl? – Paklausčiau. Ir, žinoma, norėčiau išgirsti atsakymą. Atsakymą ne tik eilinių komentatorių, bet ir TV prodiuserių, laidų vedėjų, spaudos atstovų.

Atrodo, lengviau būtų eiti į kartuves, negu matyti, kaip ramiai stebima, kai viešai ir be pabaigos kapojamas žmogus. Ir tas kapojimas skatinamas. Jau ne tik R. Karbauskis ir M. Dargužaitė, bet ir pats Premjeras tapo feisbuko komentatorių ir žiniasklaidos vilkų užkandžiu. Man darosi gėda gyventi, matant su kokia jėga ant žmonių važiuoja žiniasklaidos buldozeris. Nes smurtą matyti yra kur kas sunkiau, nei jį pačiam patirti. Piktas žodis dar nesukūrė nieko, o sugriovė daug.

Reikia nepaprastai daug drąsos rašant jaustis teisiu ir nuolat galvoti, kad klysta kiti. Rašydami bet kokį komentarą jūs save pasmerkiate rimtoms pasekmėms, nes nieko nepavyks ištrinti iš feisbuko knygos. Juk į feisbuko vandenyną įmesta jūsų šiukšlė nenuskęs šimtmečiais. Ji nenuskęs ir po jūsų mirties. Kaip ir nenuskęs jūsų vardas. Taigi, visi komentatoriai, visi pykčio ir keršto skatintojai, visi apžvalgininkai, politologai, korespondentai ir kiti plunksnos broliai, atminkite, kad be aukštojo žurnalistinio išsilavinimo jums dar reikėtų turėti ir ne žemesnį kaip vidurinį žmogiškumą ir bent pradinį padorumą, nes, kai antrą kartą darai tą pačią klaidą, tai būna jau ne klaida, o pasirinkimas.

Saugokime Lietuvą nuo pykčio. Juk vienas neapgalvotas žodis yra sukėlęs ne vieną karą. Dėl neapgalvoto žodžio dulkėmis virsdavo imperijos, griūdavo ir tebegriūva šeimos. Jūsų žodžiai yra jūsų proto vaikai. Atleiskite, bet daugeliui komentatorių savo galvelėse skubiai reiktų gilinti smegenų protektoriaus gylį, kad niekada nepritrūktų pagarbos sau, Lietuvai, atsakomybės už parašytą ar ištartą žodį. Yra kategorija žmonių, žurnalistų tarpe taip pat, kurių gyvenimo sėkmė yra grįsta pykčiu ir neapykanta.

Jie nė nepastebi, kada praranda žmogiškumo jausmą. Santykių dvikova su bet kuo, jiems tampa norma. Bet juk dvikovai pasibaigus gyvas išlieka tik vienas. Pabuvęs keturis metus kalėjime žmogus ne tik galutinai praranda sveikatą, bet dar ir arba visiškai kriminalizuojasi, arba nusižudo, arba įsisavina juodžiausio pasaulio gyvenseną. Tas pats atsitinka ir su žmogumi patekusiu į žiniasklaidos kalėjimą. Kai tu esi daužomas psichologiškai ir dvasiškai, kai kaltinamas kasdien, mėnesiais, metais, kai nesibaigia patyčios ir visuomenės panieka.

Žodis turi didžiausią galią. Laikraščiu įmanoma užmušti ne tik musę, juo galima nužudyti žmogų ir net sugriauti valstybę. Valdyti žodį reikia sugebėjimų, talento ir pašaukimo. Kompiuterio klaviatūros klavišas , plunksna, kamera ar mikrofonas nedoro žurnalisto rankose yra tarsi ginklas, paduotas alkoholikui. Prognozuoti sunku, į ką jis gali būti atsuktas įtūžio priepuolių metu. Ir jeigu jūs, mieli plunksnos broliai, galvojate, kad kieno rankose kamera ir mikrofonas, to rankose ir valdžia, atsibuskite. Didžiai klystate.

Žurnalistu save laikančiam žmogui metas suvokti, kad demokratija , tai žurnalisto teisės ir ne daugiau, plius eilinis žmogus, jo teisės ir ne mažiau. Ką rašai, tas esi. Kas esi, tą rašai. Bet, atrodo, atėjo metas, kai pačių žurnalistų nuodėmių nėra. Nes jie jau seniai tapo teisėjais, prokurorais ir kunigais. Ir nuteisia, ką tik užsimano. Be kaltinimų, be įrodymų ir be teismo. Įdomu, kodėl Baudžiamajame Kodekse nėra straipsnio už nužudymą palaužiant dvasią. Juk tai itin žiaurus nusikaltimas.

Kiekvienam komentatoriui vertėtų įsidėmėti, kad žodžiai ir veiksmai sugrįžta. Pirmas jūsų žodžio smūgis žmogui sukelia kančią, antras ištvermę, o trečias iškviečia į kovą. Aštrus, neapykantos pilnas žodis, tarsi kirvis, nuo nuolatinio vartojimo tampa vis aštresnis. O jūs tuo kirviu pasirašote ant kito žmogaus veido. Plunksnos broliai, gerbkite kiekvieną oponentą, priešininką ar varžovą, nes jūsų priešas yra geriausias mokytojas. Antrojo Pasaulinio karo metu per oro mūšius vokietį numuša, o jis iššoka parašiutu iš lėktuvo ir… atiduoda pagarbą…

Net kare nedingdavo orumas.O pas mus noras įkąsti sukelia apetitą. Ir tu, žmogau, kiek nori dirbk, stenkis, širdį gali padėti ant stalo, būk garbingas ir didis, mažą iš tave padarys žiniasklaida. Skaitant purvinus komentarus mane apima noras paklausti, kodėl tokiems beširdžiams nėra ligoninių. Visi, liečiantys kompiuterio klaviatūrą ar imantys rašiklį, visų pirma, žinokite gero rašinio struktūrą. Pasidžiaugti, pagirti, padėkoti, palinkėti, pašmaikštauti. O žymieji žiniasklaidos asai, kurie esate labai svarbūs patys sau, ir už kuriuos jau seniai dirba jų pavardė, kurie paragavę ketvirtosios valdžios jau niekaip negalite sustoti, prisiminkite mažą smulkmenėlę.

Visada atsiras žmogus, kuris už jus parašys protingiau ir geriau. Nes tas kitas, rašantis žmogus, visada žinos, kad su žodžiu reikia elgtis lygiai taip, kaip su užtaisytu šautuvu. Viename žodyje kartais yra daugiau prasmės negu visoje bibliotekoje. Sėkmingai parinktas žodis ne kartą sustabdė pakrikusią armiją, pralaimėjimą pavertė pergale ir išgelbėjo imperiją. Joks feisbukas, joks TV eteris šiandien neturi virsti kanalizacijos vamzdžiu, jis neturi laužyti gyvenimų ir žlugdyti likimų.

Negalima leisti, kad informacinis terorizmas bet kurį šalies žmogų ar net valstybės vadovą su pasimėgavimu guldytų ant menčių. Feisbukas ir televizija šiandien gali tapti arba didžiausia palaima, arba didžiausiu šiuolaikinio gyvenimo prakeiksmu. Nes visuomenė tapo TV ir interneto belaisve. Kai kurios TV laidos, laikraščių straipsniai, fb paskyros jau seniai pažymėtos kūrybinės negalios ženklu. Ir, jeigu iš gilių alkoholizmo stadijų įmanomas prablaivėjimas ir grįžimas atgal, tai iš žurnalistinės negalios kelio atgal nebūna.

Yra šalių, kuriose veikia gražios, švarios kalbos gynimo klubai, išleisti griežti įstatymai, reglamentuojantys švarios kalbos vartojimą viešoje erdvėje. Žodžiu galima sujungti žmones ir tautas, žodžiu galima juos išskirti. Tegul gėris, pozityvumas, tolerancija ir pagarba bus kiekvieno rašančiojo šūkis. Supraskite, pagaliau, kad tikro žurnalisto darbas pagal atsakomybę, pavojų ir svarbą prilygsta karių tarptautinėms misijoms karštuose taškuose.

Tegul jūsų noras padėti žmogui ir Lietuvai bus nesumeluotas Tegul nuo šiol jums bus nepažįstamas susidorojimo, keršto ir neapykantos jausmas. O aš bažnyčioje už tai … pasimelsiu. Bet maža vilties, kad tai padės.

Pagarbiai, Antanina Strumilienė


Žymos

Atsiliepimų 2

  1. otai    -  2017-08-07, 11:54

    tiesiog „poniat i prostit“ parašyt nesigavo?

  2. Algirdas Minkauskas    -  2017-08-07, 13:50

    O kodėl skaitot komentarus? Kam jums FB, spauda, TV, radijas? Kurių galų? Be jų, rasi, ir pykčio nebus ir gyvent geriau ir rusai nepuls ir teroristai negrasins, savų daržovių užsiauginus „VP Market“ nebešersit. Juk visi dar neišvyko, Lietuvoj dar bent pora milijonų likę, apsidairykit aplink, o ne FB, mažu rasit tokių su kuriais ir pabendraut ir nuveikt ką bus malonu. Kam kreiptis į rašančiuosius beraščius, nekreipkit dėmesio-patys nutils. Nutils tada kai jūs su kaimynais savim rūpinsitės užuot skaitę piktus komentarus. Nepriimkit asmeniškai, tas pats ir man pačiam taikoma.

Rašyti Atsiliepimą

Portalą nuo spamo saugo Akismet. Plačiau, kaip apdorojami komentarų duomenys.

Jei norėtumėte paremti…

Mieli skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, teikiama „infa.lt“ buvo jums nors truputį naudinga, – jūs galite prisidėti ir paremti jos rengimą SMS ar kitu Jums patogiu būdu

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

    Duokim dvigubą ar penkiagubą pilietybę visiems! Ir, kilus kritinei situacijai, Rusija suteiks pilietybę savo […]

Duokim dvigubą ar penkiagubą pilietybę visiems! Ir, kilus kritinei situacijai, Rusija suteiks pilietybę savo […]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Harvis Veinšteinas: „Aš siūliau vaidmenis už seksą, bet taip daro visi iki pat dabar“

Harvis Veinšteinas: „Aš siūliau vaidmenis už seksą, bet taip daro visi iki pat dabar“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Viskas ką reikia žinoti apie tai, kaip išeiti iš sistemos

Viskas ką reikia žinoti apie tai, kaip išeiti iš sistemos

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Tiesioginė Prezidentės Dalios Grybauskaitės atsakomybė

Rolandas Paksas. Tiesioginė Prezidentės Dalios Grybauskaitės atsakomybė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Nespaudinėkite Kremliaus portalų nuorodų, sako Rasa Juknevičienė pateikdama eilinę Sputnik nuorodą

Nespaudinėkite Kremliaus portalų nuorodų, sako Rasa Juknevičienė pateikdama eilinę Sputnik nuorodą

atsiliepimų 7 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika: Įstatymų leidėjas ragina valstybės institucijas nesilaikyti įstatymų

Algimantas Rusteika: Įstatymų leidėjas ragina valstybės institucijas nesilaikyti įstatymų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Dėl A. Verygos įsakymo punktų pasisakė teismas: vieno iš jų galiojimas – stabdomas

Dėl A. Verygos įsakymo punktų pasisakė teismas: vieno iš jų galiojimas – stabdomas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Vaiko teisė būti atskirtam nuo šeimos – ar teisingai suprantamos vaiko teisės?

Vaiko teisė būti atskirtam nuo šeimos – ar teisingai suprantamos vaiko teisės?

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Planuojama komisija, tirsianti A.Kubiliaus ir A.Butkevičiaus vyriausybių laikotarpį. G.Landsbergis: konservatoriai tame nedalyvaus

Planuojama komisija, tirsianti A.Kubiliaus ir A.Butkevičiaus vyriausybių laikotarpį. G.Landsbergis: konservatoriai tame nedalyvaus

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Darius Razmislevičius. Lietuvoje vietos liks tik ,,valstiečiams”?

Darius Razmislevičius. Lietuvoje vietos liks tik ,,valstiečiams”?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Dabartinė partijų finansavimo iš biudžeto tvarka prieštarauja Konstitucijai

Dabartinė partijų finansavimo iš biudžeto tvarka prieštarauja Konstitucijai

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Sklandantys padebesiais, iš tikro yra nepavykę, nesugebantys skristi paukščiai [4]

Sklandantys padebesiais, iš tikro yra nepavykę, nesugebantys skristi paukščiai [4]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Tendencija moteriško natūralumo link – tai tik mada, progresas ar tyčinis epatažas?

Tendencija moteriško natūralumo link – tai tik mada, progresas ar tyčinis epatažas?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Automobilių mokesčio lobistu tapo V. Andriukaitis

Automobilių mokesčio lobistu tapo V. Andriukaitis

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Seimo narys M. Puidokas: „Lietuvos pasirinkimas: Faro konvencija ar betikslė kultūros paveldo apsaugos reforma?“

Seimo narys M. Puidokas: „Lietuvos pasirinkimas: Faro konvencija ar betikslė kultūros paveldo apsaugos reforma?“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Visur pirmose eilėse tie, kurie savo programose ir širdyse seniai įrašę savanorišką valstybingumo atsisakymą

Visur pirmose eilėse tie, kurie savo programose ir širdyse seniai įrašę savanorišką valstybingumo atsisakymą

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Patriotizmo kulminacija – meilė tradicijoms ir tautinėms vertybėms

Patriotizmo kulminacija – meilė tradicijoms ir tautinėms vertybėms

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Donaldas Trampas išpranašavo dviejų didžiausių JAV laikraščių krachą

Donaldas Trampas išpranašavo dviejų didžiausių JAV laikraščių krachą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    „Sklandantys padebesiais“iš tikro yra nepavykę, nesugebantys skristi paukščiai [3]

„Sklandantys padebesiais“iš tikro yra nepavykę, nesugebantys skristi paukščiai [3]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Apie gobšias bobutes ir skupius miesčionis

Lidžita Kolosauskaitė. Apie gobšias bobutes ir skupius miesčionis

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Rasa Čepaitienė. Vyčio reikėjo

Rasa Čepaitienė. Vyčio reikėjo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Kokio prezidento tikrai nereikia Lietuvai

Rolandas Paksas. Kokio prezidento tikrai nereikia Lietuvai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    „Sklandantys padebesiais“ iš tikro yra nepavykę, nesugebantys skristi paukščiai [2]

„Sklandantys padebesiais“ iš tikro yra nepavykę, nesugebantys skristi paukščiai [2]

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algirdas Šukys apie tai, kad tokia Lietuvos dabartis buvo ruošiama jau nuo 1992 metų [video]

Algirdas Šukys apie tai, kad tokia Lietuvos dabartis buvo ruošiama jau nuo 1992 metų [video]

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Prezidentas R. Paksas: „Kuriamas pilietinis judėjimas „Šaukiu aš Tautą“ turėtų būti kaip skliautas virš visų politinių įvykių Lietuvoje“

Prezidentas R. Paksas: „Kuriamas pilietinis judėjimas „Šaukiu aš Tautą“ turėtų būti kaip skliautas virš visų politinių įvykių Lietuvoje“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kurios partijos pastangomis Vilniaus Lukiškių aikštėje bus pastatytas Vytis?  Konservatorių pareiškimas

Kurios partijos pastangomis Vilniaus Lukiškių aikštėje bus pastatytas Vytis? Konservatorių pareiškimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Ana

Ana pilnai jus palaikau, apsurdas kazkoks, geda... suteikite normalias salygas auginti vaikus, tada reikalaukite is...

me too ar pussy riot ar kitokiu feminisciu atsiradimas tai viso labo silpnu vyru...

Ana

Skiepus leidzia,vaikas rekia ne savo balsu tai ne prievarta?Vaikas po to vien pamates balta chalata...

Motuse susirupino biurokratu pertekliu?...

Kas čia toks who cars......

Ačiū Ingai Baranauskienei už gerą straipsnį ir išsamų Durbės mūšio politinių aplinkybių išaiškinimą. Nenustoju žavėtis...

Na Rasa tikrai geriau negu tas apgailetinas lenkas karbowski. mest ji velniop is seimo. nekompetetingas...

Seime reikia ivesti psichiatro etatą ir tegul tikrina ...

Stai kas atsitinka kai zmogus daug metu uzsisedi seime,visiskas nupusimas ,o juk ir dar mokslus...

Susidaro įspūdis, kad ji visiška beprotė!? Kam Tautai tokius išlaikytinius laikyti? Tegul gyvena iš vidutinės...

Raselė primityviai "išmani", kaip veržlė, besisukanti tik į vieną pusę. Į kitą pusę besisukdama gali...

Taigi tulpinė nuo Panevežio šmeiže Karbauskį vadindama kremliniu, bet keista, o jos brolis, kaip ?šventa...

Reikia naikint bet kokį finansavimą partijom nes tik 1% Lietuvos gyventojų dalyvauja partijose. Kodėl už...

Norvegu pareigunai 10 metu tyre barnevernet ir, ne tik Nirvegu, bet matomai, priverus barnevernet savivaldziavima...

    Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Švelni kurianti jėga – moteriškumas

Švelni kurianti jėga – moteriškumas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Santykių traumos terapija – skausmo pašalinimas

Santykių traumos terapija – skausmo pašalinimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Informacija tėveliams ir pedagogams dėl internete pasirodžiusių faktų apie vaikų savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“

Informacija tėveliams ir pedagogams dėl internete pasirodžiusių faktų apie vaikų savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Rusijos valdžia rimtai ėmėsi „mirties grupes“ socialiniuose tinkluose kuruojančių asmenų

Rusijos valdžia rimtai ėmėsi „mirties grupes“ socialiniuose tinkluose kuruojančių asmenų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Plunksnos broliai, gerbkite kiekvieną oponentą ar priešininką, nes jūsų priešas yra geriausias mokytojas* - nuoroda: http://infa.lt/17037/plunksnos-broliai-gerbkite-kiekviena-oponenta-ar-priesininka-nes-jusu-priesas-yra-geriausias-mokytojas/