infa

Seimas sutrumpino prekybos alkoholiu laiką, uždraudė jo reklamą ir pardavimą jaunuoliams iki 20 metų amžiaus

Seimas sutrumpino prekybos alkoholiu laiką, uždraudė jo reklamą ir pardavimą jaunuoliams iki 20 metų amžiaus

birželio 01
20:592017

Gabrielius Landsbergis

Seimas ketvirtadienį priėmė istorinį sprendimą, galutinai apsisprendęs dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, apribodamas alkoholio pardavimo trukmę, jaunimo iki 20 metų amžiaus teisę pirkti ir vartoti alkoholinius gėrimus, ir uždraudė alkoholio reklamą.

Valstiečių frakcija nesulaukė palaikymo siūlymui, sekant kuriuo, renginių metu, kuriuose būtų leidžiama vartoti alkoholį, jį vartojantieji turėtų būti atskiroje patalpoje, „kaip garde“ […], vieno Seimo nario išsireiškimu, taip pat atsiėmė siūlymą drausti alkoholio butelius neštis permatomame pakete.

Dėl amžiaus cenzo Seime buvo ginčijamasi iki pat galo, o pabaigai įstatymų leidėjas K. Glaveckas pareiškė, jog jo vis tiek nebus laikomasi, – tuo viešai pademonstruodamas Seimo priimamų įstatymų vertę ir tai, ką apie juos mano patys Seimo nariai.

Matant kas vyko ir girdint tai, kas buvo kalbama galima sakyti, jog visa opozicija ir net kai kurie socialdemokratai (LVŽS koalicijos partneriai) siekė, kad Lietuvos jaunimas galėtų pradėti gerti kuo anksčiau. Arba bent jau, gink Dieve ne vėliau, nei iki tol, aiškindami, kad kitaip pažeidžiamos jaunimo apsisprendimo teisė.

Netrūko ir incidentų, – Sauliui Skverneliui suteikus žodį, jam trukdė kalbėti iš kito mikrofono kalbantis Seimo narys (R. Žemaitaitis), po ko premjeras netekęs kantrybės sušuko – „užčiaupkite tą burną„, į ką neužilgo sureagavo Aušrinė Armonaitė, pareiškusi, jog negalima taip elgtis su sau lygiais. https://www.youtube.com/watch?v=0s95yj7-xqE

Naglis Puteikis savo ruožtu priminė, jog alkoholio reklama galėjo būti uždrausta jau 2012 metais, nes TS-LKD (konservatorių) partijos taryba priėmė sprendimą, kurio, deja, nesilaikė 6 partijos nariai, beje, apsiėję be jokių sankcijų. Tuojau pat sekė Gabrieliaus Landsbergio atsakymas, kurį galite pamatyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=169DgS0SRLw

Nors svarstymo metu prieš alkoholio vartojimo, amžiaus bei reklamos apribojimus pasisakė pakankamai daug opozicijos atstovų, tačiau balsuojant dėl galutinio varianto už jį balsavo 101 parlamentaras, prieš buvo 10, ir 10 susilaikė.

Vėliau 10 Seimo narių pasirašė kreipimąsi į prezidentę, prašydami vetuoti priimtas pataisas, ribojančias alkoholio įsigijimą nuo 20 metų, kaip neatitinkančias realijų ir perteklinės, rodančios nepasitikėjimą jaunimu.

Greičiausiai tai ir buvo tie 10, kurie balsavo prieš.

Beje, ir pozicija ir opozicija pažadėjo, jog tai dar ne pabaiga, o opozicija dar ir užtikrino, jog surinks pakankamai jaunimo (negavusio laiku gerti) balsų ir gavusi daugumą atkeis viską atgal.

Pabaigai pasisakė Dainius Kepenis, buvęs „Sveikuolių Sąjungos“ prezidentas, kurio kalbos vaizdo įrašą galite pamatyti žemiau.

Atsiliepimų 9

 1. Algirdas Minkauskas  ip: 109.78.21.138 -  2017-06-02, 00:34

  Lai uždraudžia žemės drebėjimą… juk tikrai geras dalykas. Uždraudei ir nebedrebės. Būdamas 15 metų nutariau paragaut alkoholio ir labai lengvai gavau. Iki to laiko kol oficialiai galėjau įsigyti alkoholio aš ir taip jo gaudavau kada panorėjęs, be jokių bėdų. Alkoholį gert nustojau sulaukęs 36 metų. Kodėl pradėjau vartoti svaigalus? Kodėl neatsisakiau jų anksčiau? NEBUVO SUMAUTO PAVYZDŽIO. Niekas nesugebėjo įtikinamai paaiškinti, tačiau VISI !!! TIK DRAUDĖ. Aš smalsus. Net labai. Jeigu draudžia reiškia verta bandyti. Kaip bandyti? Pasislėpus. Nes jeigu suseks-klius. Taip ir nesužinojau kodėl, po velnių, draudė. NES NEPAAIŠKINO, pypt, pypt, pyyyyppppttt. O dabar pirmokėlio klausimas visiems atsisakantiems galvoti tėveliams: kodėl nepaaiškinot? Tėveliai iškalbingai tyli. Aš atsakysiu. Nepaaiškino todėl, kad jų seifuose saugiai užrakinti guli ar stovi stikliniai buteliai su prarūgusio vandens skysčiu ir jie tikrai bus atidaryti ir vartojami. Saikingai. Ir aš nuo penkiolikos metelių vartojau nelegaliai, o nuo 18 iki 36 jau legaliai. Saikingai. Kas man paaiškino apie alkoholio žalą, kas mane paskatino atsisakyti alkoholio, kas man bent pasakė: „nustok avigalvi“? Niekas. Dauguma kvietė „sudalyvauti“. Saikingai. Aš pats susirankiojau dar nepragerto sveiko proto trupinius ir pradėjau gilintis kodėl, kam ir panašiai. Lai atsiliepia tie kuriems bet kokie alkoholio vartojimo ribojimai padėjo nustoti svaigintis, ne sumažinti išgeriamo alkoholio kiekį, bet visiškai jo atsisakyti. Lai atsiliepia. Tik ar daug tokių bus? Ar iš viso bus bent vienas? Taigi drauskit žemės drebėjimus, griaustinį uždrauskit, lietų, viesulus… . O kai kurie dalykai privalomi. Mokymasis mokyklose, pavyzdžiui. Žavu. Štai ir priviso galvūzų, draudimų korifėjų. PSD privalomas. Ir visi sveiki. Tarnyba kariuomenėje. O rusai kaip puolė taip ir tebepuola. Į sveikatą! Saikingai.

 2. Pro  ip: 137.74.154.148 -  2017-06-02, 15:40

  Galima pasidžiaugt tokiu Seimo sprendimu, tačiau matant visuomenės reakciją darosi pakankamai aišku, kad didžioji jos dalis nesidžiaugia, mat tai kerta per jos interesus, o gal net pažeidžia jų interesą laisvai gerti. Tokia visuomenė mažai galvoja apie savo vaikų ar bendrai jaunimo teisę gyventi blaiviai, jai daugiau rūpi kaip patenkinti savo pačios troškulį jį pateikiant kaip legalų ir visiškai padorų kitų visuomenės narių akyse. Ir kai Seimas dabar nuplėšė tą padorumo skraistę – visi labai pasipiktino, nes pasirodė jog karalius (visuomenė) nuogas. Todėl ir džiaugiasi mažai kas tuo draudimu, sprendžiant pagal pasidalijimų skaičių.

 3. Algirdas Minkauskas  ip: 78.152.240.36 -  2017-06-03, 02:13

  Niekas nieko ir niekada negali uždrausti. Nes niekas neturi tokios teisės. Kitas dalykas, kad jokie draudimai dar niekada ir niekur neveikė. Ir neveiks.

 4. egis  ip: 91.134.116.232 -  2017-06-03, 08:42

  Tai kad jau uždraudė. Ir ačiū valstiečiams, kad uždraudė. Pilnai palaikau. Ir draudimai puikiai veikia. Bent jau dalis tikrai. Ir teisė uždrausti įstatymų leidėjams yra suteikta rinkėjų. Keista, kai save suaugusiais laikantys žmonės neigia akivaizdžius dalykus.

 5. Algirdas Minkauskas  ip: 51.37.73.140 -  2017-06-03, 12:48

  Po keleto metų pažiūrėkit ką tie draudimai duos. Šiaip jau, labai tikėtina, kad kiti balvonai tuos draudimus panaikins, kam beje, jie taip pat neturės jokios teisės.
  „Ir teisė uždrausti įstatymų leidėjams yra suteikta rinkėjų.“ Jūs rinkėjas? Greičiausiai tikrai toks esate. Ar jūs pats turite teisę kam nors ką nors uždrausti? Nemanau. Tai jeigu jūs pats tokios teisės neturite, kaip galite tokią teisę suteikti kažkam kurios neturite pats? Ponuli mielas, kam čia reikia suaugti?

 6. egis  ip: 91.134.116.232 -  2017-06-03, 16:54

  Užsiimate sofistika, bandydamas pateikti reiškinius taip, kaip norite, kad jus suprastų, o ne taip, kokie jie yra iš tiesų. Žinoma aš turiu teisę uždrausti – uždrausti savo vaikams, sau pačiam – gal esate girdėjęs apie saviauklą ir vaikų auklėjimą? – Jei ne, tada pasidomėkite jos principais. Ten kartais naudojamasi draudimais. Ir štai, šią teisę aš perduodu kaip rinkėjas savo išrinktiesiems. Kai tokių kaip aš susirenka daug, išauga ir valdančiųjų teisė kažką leisti ar drausti. Demokratinių (daugumos) principų neaiškinsiu, tikiuosi susigaudysite pats. Geros dienos.

 7. Algirdas Minkauskas  ip: 51.37.73.140 -  2017-06-04, 02:33

  Sofistika neužsiimu, aš logiką mėgstu. Turite teisę kažką drausti sau ar vaikams? Neginčiju. Tačiau neturite teisės kažką drausti visiems kitiems, taigi ir tokios teisės niekam perduoti negalite nes jos neturite ir nesvarbu kiek tokių kaip jūs susirinks, jie taip pat neturi tokios teisės kažką drausti. Daugumos principas yra prievarta ir jokia laisve čia net nekvepia. Visos santvarkos išskyrus anarchiją yra prievartinės bei paremtos baime. O anarchija, jeigu giliau pasigilinti, net nėra santvarka.

 8. egis  ip: 137.74.154.148 -  2017-06-04, 08:32

  O kas čia apie laisvę kalba? Kalba eina apie demokratiją (siūlyčiau pasitikslint sąvokas), kur daugumos valia mažumai principas plačiai taikomas pasaulyje. Sakot neturiu teisės draust? Niekas, nieko ir niekada? Pasidomėkite valdžios realizavimo principu, nes man tokiu lygmeniu ginčytis jau net nepatogu.Kažkaip tikiu, jog žmonės, pradedantys diskutuoti apie teises, žino bent jau pagrindus to, iš ko jos kyla bei kuo remiasi. Šis principas irgi plačiai (ir sėkmingai) taikomas jau ne vieną tūkstantį metų. Nežiūrint į tai, kad kai kurie subjektai bando neigti jo egzistavimą. Geros dienos.

 9. Algirdas Minkauskas  ip: 109.78.32.57 -  2017-06-04, 14:00

  Kalba eina apie logiką. Jeigu pats neturite obuolio ar galite kam nors duoti obuolį? O teisės yra tik dvi-teisė į save ir teisė į savigyną. Jokių kitų teisių tiesiog nėra. Taip vadinama demokratija yra nelogiška savaime ir prieštaraujanti sveikam protui nes paremta baime ir prievarta. Savarankiškai mąstantis žmogus niekada nesutiks būti kieno nors valdomas tiesiog todėl, kad toks žmogus valdo pats save ir jokiu būdu nevaldo ir neketina valdyti kitų.

Rašyti Atsiliepimą

  Vokietijos politikas: Jei Putinas sugalvotų mus pulti – mes neturėtume jokių šansų. Bet jis to nedarys.

Vokietijos politikas: Jei Putinas sugalvotų mus pulti – mes neturėtume jokių šansų. Bet jis to nedarys.

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Štai ateis jums Trampas!

Štai ateis jums Trampas!

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas. Tikslas – pavyti ir pralenkti Žirinovskį?

Rolandas Paksas. Tikslas – pavyti ir pralenkti Žirinovskį?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Saulius Arlauskas. Kaip, pasak R. Reilly „tualeto metafizkos“, transeksualų teisių gynimas gali griauti žmonijos puoselėtą teisę ir moralę

Saulius Arlauskas. Kaip, pasak R. Reilly „tualeto metafizkos“, transeksualų teisių gynimas gali griauti žmonijos puoselėtą teisę ir moralę

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė: Apie (ne)baisią sovietinę praeitį, post-sovietinį cenzūravimą ir lenkus

Lidžita Kolosauskaitė: Apie (ne)baisią sovietinę praeitį, post-sovietinį cenzūravimą ir lenkus

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  R.R. Reilly. Tualeto metafizika

R.R. Reilly. Tualeto metafizika

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Konservatorius A. Anušauskas teigia, jog paviešinę KGB agentų pavardes padarytume paslaugą Rusijai

Konservatorius A. Anušauskas teigia, jog paviešinę KGB agentų pavardes padarytume paslaugą Rusijai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Sandra Bernotaitė. Kaip reikia grįžti į Lietuvą

Sandra Bernotaitė. Kaip reikia grįžti į Lietuvą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas: Valdžia neatsitokės, kol žmonės masiškai neišeis į gatves

Rolandas Paksas: Valdžia neatsitokės, kol žmonės masiškai neišeis į gatves

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Apie tuos, kurie „išgelbės“ Lietuvą

Apie tuos, kurie „išgelbės“ Lietuvą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Kova dėl geografijos (5 dalis)

Kova dėl geografijos (5 dalis)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Konservatorė R. Juknevičienė ir Co įžvelgė įtartiną Gretos Kildišienės įmonės veiklą ir kreipėsi į finansų ministrą

Konservatorė R. Juknevičienė ir Co įžvelgė įtartiną Gretos Kildišienės įmonės veiklą ir kreipėsi į finansų ministrą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rolandas Paksas: Istorinė valstiečių misija – neleisti Tėvynės sąjungai de facto perimti valdžios svertų

Rolandas Paksas: Istorinė valstiečių misija – neleisti Tėvynės sąjungai de facto perimti valdžios svertų

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Maištautojas Trampas be savo komandos

Maištautojas Trampas be savo komandos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Gediminas Navaitis. Kur rasti pinigų nupirkti laimei

Gediminas Navaitis. Kur rasti pinigų nupirkti laimei

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Kova dėl geografijos (3-4 dalys)

Kova dėl geografijos (3-4 dalys)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Geriausia valstybės tarnybos reforma – jos panaikinimas

Geriausia valstybės tarnybos reforma – jos panaikinimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Kam rupina ka sniaka nazikonzervos!...

Aciu,Gaiva.net labai idomus ir reikalingas straipsnis....

Airijoje Aldi parduotuveje sviestas 454g. kainuoja 2.19 euro aldi.ie/kilkeely-irish-creamery-butter/p/007995001369200...

Pažadu lietuvai viešinti visomis kalbomis ir visuose įmanomuose internetiniuose puslapiuose kaip kiek legaliai vagia iš...

Valstybės teikiama "nemokama" :-) antrine teisine pagalba. Skambiai užvardinta, :-) tikrai jau taip ir nemokama?.....

"Juozas Valiušaitis" tu gal narkomanas, ar kanapiu persiragavai, kokia nafig kompozicija čia esmė grybai ir...

Ir Europoj pasidomėkit. Maž ką įdomaus pamatysit. Ė ką jau ten, net brangimo...

Konstitucijos 30 straipsnio parašyta, kad asmuo,kurio konstitucinės teisės ar laisvės pažeidžiamos, turi teisę kreiptis...

Kažkas baisaus! Kada mes išsivaduosime iš to bolševikiškų konservų užvaldymo? Ir- ar išeisime? Jei...

Tai ką DAR Grybauskaitė pažadėjo? Nes jau tiek prižadėta ir neištesėta, kad sunku įsivaizduoti ką...

Kam rupina ka sniaka nazikonzervos!...

Aciu,Gaiva.net labai idomus ir reikalingas straipsnis....

Airijoje Aldi parduotuveje sviestas 454g. kainuoja 2.19 euro aldi.ie/kilkeely-irish-creamery-butter/p/007995001369200...

Pažadu lietuvai viešinti visomis kalbomis ir visuose įmanomuose internetiniuose puslapiuose kaip kiek legaliai vagia iš...

Valstybės teikiama "nemokama" :-) antrine teisine pagalba. Skambiai užvardinta, :-) tikrai jau taip ir nemokama?.....

"Juozas Valiušaitis" tu gal narkomanas, ar kanapiu persiragavai, kokia nafig kompozicija čia esmė grybai ir...

Ir Europoj pasidomėkit. Maž ką įdomaus pamatysit. Ė ką jau ten, net brangimo...

Konstitucijos 30 straipsnio parašyta, kad asmuo,kurio konstitucinės teisės ar laisvės pažeidžiamos, turi teisę kreiptis...

Kažkas baisaus! Kada mes išsivaduosime iš to bolševikiškų konservų užvaldymo? Ir- ar išeisime? Jei...

Tai ką DAR Grybauskaitė pažadėjo? Nes jau tiek prižadėta ir neištesėta, kad sunku įsivaizduoti ką...

Iškiliausi kaimo Cholopai nusiėmė kepures ir paprašė pono neduoti rykščių jų kaimo gyventojui, kad tas...

Pritariu, dabar yra mūsų pareiga išsaugoti Lietuvą lietuvišką ateities kartoms...

Pasidalinkite tuo su savo draugais