infa.lt

Švedijos prokuratūra nutraukė bylą prieš Džulianą Asandžą

19 gegužės
14:09 2017
Džulijanas Asandžas

REUTERS

Švedijos prokuratūra nutraukė baudžiamąją bylą dėl išprievartavimo, iškeltą WikiLeaks įkūrėjo Džuliano Asandžo (Julian Assange), kurią jis pats pavadino politine byla.

„Prokurorė Marianne Ny šiandien priėmė sprendimą nutraukti išankstinį tyrimą Džuliano Asandžo, įtariamo išprievartavimu, byloje.

Tačiau Asandžas kaip ir anksčiau negali išeiti už Ekvadoro pasiuntinybės ribų dėl Britanijos išduoto arešto orderio.

Detales prokurorė žada atskleisti susitikime su žurnalistais, kuris įvyks artimiausiu metu.

Švedijos prokuratūros reikalavimu Džulianas Asandžas buvo areštuotas 2012 metais Britanijos teritorijoje. Vėliau išleistas už užstatą pasislėpė Ekvadoro ambasadoje.

Asandžas į šį pranešimą kol kas nesureagavo niekaip, žaliuzės jo kambaryje iš kurio jis įprastai pasisakydavo nuleistos. Tuo tarpu kitoje kelio nuo diplomatinės atstovybės pusėje stovi automobilis be specialių žymų, kuriame galima įžiūrėti du policijos pareigūnus.

Bylos iškėlimo metu buvęs Britanijoje Asandžas tvirtino, jog ekstradicijos į Švediją atveju jis gali būti perduotas į JAV rankas.

Ryšium su tuo jis nuo pat 2012 metų nekėlė kojos iš Ekvadoro pasiuntinybės esančios Londono centre, kur jis pasiprašė politinio prieglobsčio.

Švedijos prokurorai norėjo apklausti Asandžą, dėl esą 2010 metais įvykusio išprievartavimo ir seksualinio priekabiavimo atvejų, dviejų moterų WikiLeaks-savanorių atžvilgiu, kurios formalių ieškinių nėra pateikusios.

Asandžas šiuos kaltinimus neigia.

Britanijos arešto orderis

Švedijos prokuratūros sprendimas nereiškia, jog Asandžas dabar gali laisvai pasivaikščioti Londono gatvėmis.

Didžiosios Britanijos policija jau pareiškė, kad bus priversta areštuoti Asandžą, jei jis išei suž Ekvadoro diplomatinės atstovybės ribų.

Britanijoje išlieka galiojantis arešto orderis, išduotas ryšium su tuo, jog 2012 metais Asandžas nepakluso britų teismo sprendimui.

„Vestminsterio magistrato teismas išdavė orderį Džuliano Asandžo areštui po to, kai jis 2012 metų birželio 29 dieną atsisakė pasiduoti teismui. Londono policija privalo įvykdyti savo pareigą šio orderio atžvilgiu, jei bylos figūrantas paliks pasiuntinybės ribas“, – sakoma policijos pareiškime.

Nepaklusimas teismui – kur kas lengvesnis straipsnis, nei kaltinimas išprievartavimu.

Tačiau klausimas čia dar ir tame, jog Londono policija atsisako patvirtinti ar paneigti informaciją apie užklausos apie Asandžo ekstradiciją į JAV egzistavimą.

Tai reiškia, jog Švedijos prokuratūros sprendimas praktiškai mažai ką keičia Asandžo situacijoje.

Už Ekvadoro diplomatinės pasiuntinybės ribų jo kaip ir anksčiau lauks Britanijos pareigūnai su arešto orderiu. Ten laisvai vaikščioti gali jo katinas, bet ne jis pats.

Gerbiami skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, pateikta „infa.lt” buvo jums nors truputį naudinga, jūs galite prisidėti paremdami svetainę Jums patogiu būdu

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 99

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Vakarų debilai valdžioje pasapnavo, kad gali nugalėti Rusiją, atsibudę pamąstė savo debiliškomis smegenimis, kad gerai...

Kas sugeba - daro. Kas nesugeba - vadovauja. Kas nesugeba vadovauti - moko....

Kryti i bedugne - sustabdyti neimanoma!...

salys mandagiai ju taip ir nepasiunte?...

ir reikejo daryti,kada valdei!...

LB

dėl tavęs šiek tiek pamažinsim....