infa.lt

Kaip užsiėmimai Joga gali sugriauti jūsų kūno harmoniją

Kaip užsiėmimai Joga gali sugriauti jūsų kūno harmoniją

balandžio 23
01:01 2017
jogos pamoka

yelp.com nuotrauka

Šiandien joga yra glaudžiai siejama su sveika gyvensena.

Dažniausiai taip ir sako ta daugybė sveiko gyvenimo būdo propaguotojų – „pradėkite teisingai maitintis, užsiimkite joga, fiziniais pratimais ir t. t.“.

Maskvos fitneso klubuose beveik visur yra jogos klasės. Nekalbant apie įvairiausius būrelius ir sekcijas. Tai itin populiarus sveiko gyvenimo populiarinimo būdas, ypač moterų tarpe. Daugelis mano pažįstamų moterų užsiima joga, arba tai darė anksčiau. Aš ir pats kadaise du mėnesius tuo buvau susižavėjęs, seniai, dar jaunystėje. Viskas baigėsi be jokių pasekmių – neigiamų ar teigiamų. Tačiau ilgainiui manyje susiformavo visiškai neigiama nuomonė apie šią „kūno kultūrą“ (čia ir toliau kalbėsiu konkrečiai apie „gimnastinį“ klasikinės jogos aspektą).

Pirma, aš išsiaiškinau, kad jogai visai nepasižymi sveikata ir ilgaamžiškumu (net atvirkščiai). Antra, oficiali medicina nesinaudoja šia sveikatinimo metodika, matyt dėl to, kad nepavyko įrodyti kažkokio teigiamo poveikio sveikatai.

Žinoma, sutikau žmonių (dažniausiai moterų), kurios pasakoja, kaip stebuklingai pagijo. Bet visa tai skamba maždaug taip:

„nuvažiavom pas bobulę į kaimą, ta pabūrė ir viskas sugijo“. Jų pasakojime jogą galima sėkmingai pakeisti magnetinės apyrankės nešiojimu, įkrauto vandens vartojimu ir panašiomis magiškomis nesąmonėmis.

O štai neseniai man pakliuvo įdomus straipsnis apie jogos žalą, kuris galutinai sudėliojo visus taškus ant „i“.

Tekstas labai ilgas, vietomis perpasakosiu savais žodžiais, kai kurias vietas praleisiu, kur svarbu – išversiu tiksliai.

Taigi:

How Yoga Can Wreck Your Body (Kaip joga gali pakenkti jūsų kūnui)

By: William J. Broad (Viljamas Brodas)

Straipsnio autorius – trisdešimtmetis žurnalistas, pažeidęs savo tarpslankstelinį diską juosmenyje, kurį bandė išgydyti jogos pagalba ir jam nepavyko. Tuomet jis kreipėsi į įžymų Niujorko jogos instruktorių, kuris žymus tuo, kad specializuojasi traumas patiriančių jogų srityje, – žino ne tik apie šių užsiėmimų naudą, bet daug dalykų gali papasakoti ir apie kitą jų pusę. Jis vardu Glenas Blekas, jogos mokėsi Indijoje, vėliau daugelį metų praktikavo, turi platų klientų sąrašą žvaigždžių ir netgi pačių jogos trenerių tarpe, kuriems rengia mokymus.

Štai tokiuose mokymuose žurnalistui pavyko pakalbinti Bleką ir išgirsti iš jo nemažai pribloškiančių dalykų.

Pirma, ką mažiausiai jis tikėjosi išgirsti iš žmogaus, paskyrusio savo gyvenimą jogai, – tai, jog jis pasakė supratęs, kad dauguma praktikuojančių jogą turėtų liautis tai darę. Visiškai. Tai itin pavojinga jų sveikatai.

Blekas sako, kad ne tik naujokai, bet ir žymūs instruktoriai dažniai pridaro sau žalos ir vietoje jogos jiems reikia gydomosios mankštos ar netgi gydymo. Joga tinka tik puikią fizinę formą turintiems žmonėms, o ne visiems norintiems. Tai yra – pradžioj turite įgyti puikią fizinę formą, o tada galite užsiimti joga. O ne atvirkščiai.

Bleko teigimu, eiliniam žmogui riziką gali padidinti įvairūs faktoriai. Pirmiausia tai, kad metodiką sukūrė indų praktikai, kuriems, pavyzdžiui, sėdėti sukryžiavus kojas – kasdienybė. Ir jogos asanos yra tik išvystytos įprastos indų pozos. Šiuolaikiniai biuro darbuotojai, visą dieną prasėdėję kėdėje, porą kartų per savaitę apsilanko salėje ir bando susirangyti į pozas, nors tam neturi nei lankstumo, nei sveikatos.

Situaciją blogina milžiniškas jogos populiarumo didėjimas (JAV užsiiminėjančių joga nuo 4 milijonų 2001 metais išaugo iki 20 milijonų 2011 metais), dėl to atsirado mažai patyrusių instruktorių, kurie veda užsiėmimus tiesiog nesuprasdami, kaip gali pakenkti savo mokiniams.

Daugelis jų daro fizinį ir moralinį spaudimą mokiniams, kad pastarieji per prievartą susirangytų į atitinkamą pozą.

jogos pozos

Karna Pidasana | stylecraze.com

Kuomet tokie vargo instruktoriai ateina pas Bleką su savo pačių rimtomis traumomis, jis jiems tiesiog sako – „Meskite jogą!“. Šie žiūri į jį kaip į beprotį, tačiau Blekas įsitikinęs, kad tai yra vienintelis būdas pasveikti.

Autorius paklausė, su kokiomis rimčiausiomis jogų mokytojų traumomis jam teko susidurti, ir Blekas papasakojo, kad pažįsta keletą „žvaigždžių“, kurios pažeidė achilo sausgysles, persistengusios su tokia bazine asana kaip „šuns poza snukiu žemyn“.

Dar jis matė visiškai „mirusių“ klubų sąnarių. Viena žymiausių Amerikos jogos dėstytojų paprasčiausiai neteko judrumo klubų sąnariuose, teko daryti operaciją ir implantuoti protezus. Ir ji vis dar tebedėstė jogą!

Daugelis instruktorių turi tokių didelių problemų su nugara, kad priversti vesti pamokas atsigulę!

***

Jogos mėgėjų tarpe – nuo guru iki jų pagalbininkų – paplitusi nuomonė apie jos stebuklingą gydomąją galią.

Jie sako, kad joga ramina, gydo, didina energiją ir stiprina. Ir tikrai, šie užsiėmimai gali mažinti kraujospūdį, sužadinti natūralių antidepresantų išsiskyrimą ar netgi pagerinti lytinį gyvenimą.

Tačiau jogų bendruomenė ilgai saugojo paslaptį apie tai, kokį siaubingą skausmą ji gali sukelti.

Džaganatchas Ganešas Gunas, vienas tų, kurie atnešė jogą iki šių dienų, apie galimas traumas nė trupučiu neužsiminė savo žurnale „Joga mimansa“ arba knygoje „Asanos“ (1931).

Indra Devi vengė apie tai užsiminti savo bestseleryje „Būti amžinai jaunu, amžinai sveiku“ (1953), kaip ir B. K. S. Ajengaras savo veikale „Jogos šviesa“, publikuotame 1965 metais.

Įsitikinimą, kad joga yra saugi, skleidžia ir tokie autoriai, kaip Svami Šivananda, Patabchi Džoisas ir Bikmara Čoudchuri.

„Tikra joga tokia pat saugi kaip ir motinos pienas“, – teigė Šivananda, didis guru, atlikęs 10 pasaulinių turų ir įkūręs ne vieną ašramą keliuose kontinentuose.

Bet didėjantis medikų liudijimų skaičius palaiko Gleno Bleko nuomonę apie tai, kad daugeliui žmonių įprastai naudojamos pozos neišvengiamai kelia riziką jų sveikatai.

Pirmieji „jogos ligos“ simptomai pasirodė dar prieš keliasdešimt metų ir buvo publikuoti prestižiniuose medicinos žurnaluose, tokiuose kaip „Neurologija“, Britanijos medicinos žurnalas, Amerikos medicinos asociacijos žurnalas.

Aprašomos problemos varijavo nuo lengvo sveikatos pažeidimo iki nuolatinio invalidumo.

Vienas koledžo studentas, daugiau nei metus užsiimantis joga, po sustiprintos vadžrasanos praktikos (klūpėjimas) pajuto, kad kojos blogai klauso, jam buvo sunku vaikščioti, lipti laiptais ir bėgioti.

Gydytojai ištyrė, kad jam pažeistas sėdimasis nervas, einantis per kelius. Klūpint sutrikdavo kraujo patekimas į tą nervą ir sukėlė jo disfunkciją. Kai tik studentas atsisakė šios pozos, greitai ėmė sveikti.

Klinikų darbuotojai pažymėjo, kad tokių atvejų yra tiek daug, jog galima būtų įvesti naują terminą: „kojų neveiksnumas dėl jogos“ (yoga foot drop).

Vėliau pasirodė ir žymiai rimtesnių pranešimų. 1972 metais žinomas neurofiziologas iš Oksfordo Ričas Raselas Britanijos medicinos žurnale publikavo straipsnį, kuriame tvirtina, kad, nors ir gana retai, tačiau kai kurios jogos pozos gali sukelti insultą palyginus jauniems ir sveikiems žmonėms. Raselas ištyrė, kad smegenis pažeisti gali ne tik tiesioginė galvos trauma, bet ir staigūs kaklo judesiai, pernelyg didelis jo lankstymas, reikalingas kai kuriose jogos pozose.

plowposeReikalas tas, kad kaklas, normalioje būsenoje, gali pasilenkti 75 laipsnius atgal, 40 laipsnių į priekį, 45 laipsnius į šonus ir sukiotis į šonus 50 laipsnių. Praktikuojantys jogai įprastai gerokai viršija šias galimybes. Vidutinis mokinys gali pasukti galvą net 90 laipsnių – tai dvigubai viršija leidžiamas ribas. Ir mokytojai džiaugiasi dėl tokio pernelyg didelio mokinio lankstumo! Ajengaras pažymi, kad kobros pozoje galva atgal turi atvirsti kiek įmanoma labiau, o stovint ant pečių galva, prispausta prie krūtinės, turi sudaryti statų kampą su kūnu. Tokią pozą (neva stimuliuojančią skydliaukę) jis vadina „viena vertingiausių dovanų nuo išmintingų protėvių“.

Raselas įspėja, jog tokios ekstremalios galvos ir kaklo padėtys gali traumuoti stuburo arterijas, tai gali sukelti trombų susidarymą ar jų perspaudimą ir pažeisti smegenis. Juk šios arterijos jungiasi į baziliarinę, kuri maitina svarbiausias smegenų sritis, atsakančias už koordinaciją, kvėpavimą, akių judėjimą ir kitas gyvybiškai svarbias funkcijas.

Yra žinoma, kad sumažėjęs kraujo srautas baziliarinėje arterijoje sukelia insultus, kurie retai lydimi kalbos sutrikimų ar sąmonės netekimų, tačiau pažeidžia bazinius mechanizmus ir gali baigtis mirtimi.

Daugeliui pacientų, patyrusių tokio tipo insultą, pagrindinės funkcijos atsistato, bet kartais galvos skausmai, galvos svaigimas ir koordinacijos problemos gali tęstis metų metus.

Raselą taipogi neramina tai, kad kuomet insulto priežastis yra joga, gydytojai taip ir nesužino, kadangi smegenų pažeidimai gali atsirasti vėliau (iki kelių valandų), pavyzdžiui naktį, ir gydytojas gali sutelkti dėmesį visai kitą galimą priežastį.

1973 metais, praėjus metams po Raselo darbo publikacijos, Vilibardas Nagleris – žinomas Kornvelio universiteto medicinos koledžo reabilitacijos specialistas – publikavo straipsnį apie keistą atsitikimą.

Sveiką 28 metų moterį ištiko insultas darant asaną „ratas“. Kuomet ji buvo šioje pozoje, ji kurį laiką balansavo ant užverstos atgal galvos ir staiga pajuto stiprų galvos skausmą. Savarankiškai atsistoti ji jau nebegalėjo, taip pat ir vaikščioti.

Moteris buvo pristatyta į ligoninę – jos dešinioji kūno pusė tapo nejautri, kairė ranka ir koja taip pat blogai klausė. Akys žvairavo į kairę pusę.

Gydytojai nustatė, kad jos kairioji stuburo arterija yra suspausta tarp pirmųjų dviejų slankstelių, o arterijos, maitinančios smegenis, gerokai pasislinkusios. Diagnostinė operacija leido nustatyti, kad yra apmirę kairiojo smegenų pusrutulio plotai ir atsiradusio antrinės kraujosruvos. Po 2 metų gydymo moteris vėl galėjo vaikščioti, bet kairioji ranka ir akis vis dar neklausė. Nagleris reziumavo, kad nors tokie atsitikimai ir reti, tačiau jie parodo pernelyg didelių krūvių kaklui žalą, ypatingai vidutinio amžiaus žmonėms.

Ir šis nutikimas su Naglerio paciente nėra unikalus. Praėjus keleriems metams 25 metų jaunuolis į Čikagos ligoninę pakliuvo po to, kai ėmė skųstis, jog jam sunku ryti, pablogėjo rega ir jis sunkiai kontroliuoja kairę kūno pusę.

inverted tortoisePaciento sveikata buvo puiki, joga užsiiminėjo kasdien jau pusantrų metų. Pradžioje, jis dažniausiai pasisukdavo visu kūnu ir galva į kairę ir dešinę kiek gali, po to stodavosi ant pečių, pratimus atlikdamas tiksliai taip, kaip rašo Ajengaras ir likdavo taip 5 minutes. Nuo dažnų pratimų jam ant sprando netgi atsirado nuospaudos.

Jam buvo diagnozuota, kad užspausta stuburo arterija tarp antrojo ir trečiojo slankstelio – beveiki visiškai sutrikdyta kraujotaka. Po dviejų intensyvios terapijos mėnesių pacientas galėjo vaikščioti pasiremdamas lazdele, tačiau tikslūs kairės rankos judesiai taip ir neatsistatė. Gydytojų komanda nutarė, jog šio jaunuolė būklė parodo naujo tipo grėsmę. Sveiki žmonės gali smarkiai pažeisti stuburo arterijas kaklo judesiais, kurie gerokai viršija fiziologiškai leidžiamas ribas. „Joga, – pažymi jie, – turi būti įvardijama kaip galima insulto priežastis“. Dėl to buvo publikuotas straipsnis (Steven H. Hanus), kuriame cituojami ir Naglerio, ir Raselo perspėjimai.

Todėl abejonės dėl to, kad joga yra saugi, ėmė plisti medicinos darbuotojų tarpe.

Anksčiau minėti atsitikimai gali pasirodyti kaip labai reti, tačiau Vartotojų saugumo komisijos tyrimai rodo, kad pastaraisiais metais ėmė daugėti jogos mėgėjų vizitų į traumatologijos punktus.

2001 metais užregistruota 13 atvejų, 2001 – 20 vizitų, o 2002 – jau 46. Reikia suprasti, jog tai – ne statistika, o tik parodomoji tendencija, kadangi ne visi nukentėjusieji kreipiasi į traumatologijos punktus, su mažesniais pažeidimais jie eina pas šeimos gydytojus, manualinės terapijos specialistus ir kitus.

Ilgainiui istorijos apie nukentėjusius nuo jogos ėmė atsirasti ir masinėse informavimo priemonėse. Laikraštis „Times“ rašė apie tai, kad Bikram jogos „šiluminiai“ pratimai didina riziką pertempti bei pažeisti raumenis ir raiščius. Vienas specialistų pastebėjo, jog pernelyg stiprus raiščių tempimas neleidžia jiems atsistatyti, grįžti į pradinę formą – taip didėja jų trūkimo, pertempimo ir pasislinkimo rizika.

2009 metais mokslininkų komanda iš Kolumbijos universiteto medicinos koledžo publikavo globalios jogos mokytojų ir gydytojų apklausos rezultatus. Klausimas buvo toks: „Su kokiomis rimtomis problemomis, sukeltomis jogos, jums teko susidurti?“

Daugiausiai atsakymų (231) buvo apie apatinę nugaros dalį. Kitos dažnai pažeidžiamos vietos – pečiai (219), keliai (174), kaklas (110). Tada seka insultai. Respondentai nurodė 4 atvejus, kai ekstremalūs jogos pratimai sukėlė vienokio ar kitokio laipsnio insultą. Skaičiai nėra tokie bauginantys, tačiau jie įrodo potencialų jogos pavojų.

Pastaraisiais metais jogų bendruomenėje atsirado reformatorių, kurie pradėjo kreipti į dėmesį į galimą jos žalą. 2003 metais jogos instruktorė ir gydytoja Kerol Krukof, dirbanti Šiaurės Kalifornijos Diuko universiteto medicinos centre, „Yoga Journal“ žurnale pasidalino savo asmeninėmis problemomis.

Televizijos laidoje ji pademonstravo sudėtingą pozą, norėjo padaryti efektingesnį kojų tempimo pratimą ir pasitempė kelio sausgyslę. Kitą dieną ji sunkiai vaikščiojo. Pilnam atsistatymui jai prireikė metų – tik tada ji galėjo pilnai ištiesti koją. „Jogos“ redaktorė Keitlin Kvistgard papasakojo, kaip jogos klasėje pasitempė raištį. „Aš supratau, kaip joga gali gydyti“, rašė ji, „tačiau taipogi supratau, kad ji gali ir žaloti – tai daugybę kartų girdėjau iš kolegų“.

Vienas žymiausių girdimų reformatorių – Rodžeris Koulas, psichologo (Stenfordas) diplomą turintis Ajengar jogos mokytojas.

Koulas daug rašė „Yoga Journal“ žurnale ir pasakojo apie saugumo klausimus Amerikos sportinės medicinos koledže. Viename straipsnyje jis aptarė, kaip sumažinti kaklo išlinkimą stovint ant pečių – po pečiais pasidėti sulankstytą rankšluostį. Tai padės sumažinti kampą tarp galvos ir kūno nuo 90 laipsnių iki 110. Koulas perspėja, kad nemodifikuota stovėsena pavojinga raumenims, raiščiams ir stuburo slankstelių diskams.

Skorpiono poza

Tačiau klasikinių asanų modifikavimas ne visuomet padeda. Timotis Makolas, „Yoga Journal“ medicinos redaktorius, gydytojas, stovėjimą žemyn galvą apskritai vadina pavojingu įprastoms jogos klasėms. Jis remiasi savo paties patirtimi – paaiškėjo, kad stovėjimas ant galvos pavojingai užspaudžia nervus, sukelia „laiptinių raumenų sindromą“, dėl kurio atsiranda dešinės rankos tirpimas. Kai jis liovėsi daręs šį pratimą, visi simptomai išnyko. Vėliau jis pastebėjo, kad stovėsena atvirkščiomis gali sukelti ir kitų pažeidimų, įskaitant degeneratyvinį stuburo artritą, akies tinklainės pažeidimus (dėl padidėjusio akispūdžio).

„Nelaimei, – baigia Makolas, – stovėjimo ant galvos neigiamas efektas gali būti nenuspėjamas“.

***

Praėjus metams po to, kai straipsnio autorius susipažino su Glenu Bleku jo seminare Manhatane, jis gavo iš jo elektroninį laišką, kuriame jogas rašo, kad darėsi stuburo operaciją. „Viskas praėjo sėkmingai, – rašė jis. – Bet atsistatymas ilgas ir skausmingas. Paskambink, jei nori“.

Ligos priežastis, kaip teigia Blekas, buvo keturiasdešimt metų nugaros lankstymo atgal ir pasisukimų per juosmenį. Jam išsivystė stenozė, rimtas stuburo sutrikimas, kuomet chroniškai susiaurėja centrinis stuburo kanalas, jame suspaudžiami nervai ir sukeliamas siaubingas skausmas. Blekas teigia, kad dar prieš 20 metų kažką pajuto, kuomet baigdavo pozas „plūgas“ ir „stovėjimas ant pečių“, tačiau prieš du metus skausmas pasidarė nepakeliamas. Chirurgas sakė, kad be operacijos jis negalės vaikščioti. Operacija tęsėsi 5 valandas, teko sutvirtinti keletą juosmens slankstelių. Blekas ilgainiui pasveiks, tačiau daugiau niekada negalės lankstyti šios stuburo dalies.

Blekas – atsargiausias jogas iš tų, kuriuos teko sutikti autoriui. Per pirmąjį susitikimą jis tvirtino, kad niekuomet nėra padaręs žalos savo ar savo mokinių sveikatai. Autorius paklausė, kad galbūt ta stenozė visiškai nesusijusi su joga, gal tai išsivystė su amžiumi? Ne, atsakė šis, tai tikrai dėl jogos.

Su tokiomis mintimis Blekas kalbėjo konferencijoje Omega institute – žinias pagilindamas pojūčiais nuo praėjusios operacijos. Tačiau atrodo, kad jo perspėjimai nepasiekė klausytojų ausų. „Kalbėjau ryžtingiau, nei įprastai, mano mintis buvo tokia: „Asana – tai ne panacėja ir ne gydymas. Iš tikro, jei viską atlieki per daug entuziastingai, galiausi turėsi problemų“. Daugeliui nepatiko tai, ką išgirdo“.

Štai toks straipsnis.

Aš netikrinau autoriaus išdėstytos informacijos ir visko nepriimu už gryną pinigą, tačiau viso to (ir to, ką anksčiau žinojau) pakanka, kad apie jogą apibendrindami galėtume teigti:

Yra gana kvaila rimtai užsiimti „sveikatinimo“ metodika, kurią iš purvino piršto išlaužė nežinomi papuasai, neturintys jokio supratimo apie kūno fiziologiją ir anatomiją. Reikia pačiam tapti tokiu laukiniu papuasu, kad patikėtum, jog atsistodamas į nenatūralią, idiotišką pozą, tapsi sveikesniu. Geriausiu atveju tik veltui sugaiši laiką, o blogiausiu – galimos pačios siaubingiausios pasekmės, netgi invalidumas. Žinoma, ir įprastas fitnesas ir kūno kultūra yra kažkiek pavojinga sveikatai, tačiau jų nauda kūnui bent jau yra įrodyta ir netgi akivaizdi, čia supranti, kuo rizikuoji. Jogos atveju viskas miglota ir abejotina. Jei jogos nevadintume kokiu nors atsargių tempimų elementu, kurie, suprantama, yra naudingi.

parengė: Darius Dimbelis

Gerbiami skaitytojai, jei manote, kad informacija, pateikta infa.lt svetainėje buvo jums kažkuo naudinga, jūs galite prisidėti paremdami ją Jums patogiu būdu

Atsiliepimų 2

  1. asana    -  2017-04-24, 15:16

    Pats naudingiausias jogos aspektas yra stuburo tempinas ir sukimas, vidinių raumenų stiprinimas. Ko pasekoje atstatomi stuburo slanksteliai ir dėl to, kitos organizmo funkcijos. Vidiniai raumenys neleidžia kūnui „tabaluotis“ ir dėl to neapkraunamas stuburas ir sąnariai. Jeigu nežalojantis sportas yra plaukimas tai jogai galime skirti 2 vietą. Kad tarp „jogų“ daug šarlatanų, tai jau kitas reikalas.

  2. Apyrankės    -  2017-09-14, 10:19

    Joga tikrai geras užsiėmimas 🙂

Rašyti Atsiliepimą

Šį saitą nuo spamo saugo Akismet Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Jei norėtumėte paremti…

Mieli skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, teikiama „infa.lt“ buvo jums nors truputį naudinga, – jūs galite prisidėti ir paremti jos rengimą SMS ar kitu Jums patogiu būdu

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

    A. Juozaitis. Delfi skelbiama sąmokslo teorija dėl mano galimo dalyvavimo LR Prezidento rinkimuose viešo svarstymo, esą sumanyto valstiečių

A. Juozaitis. Delfi skelbiama sąmokslo teorija dėl mano galimo dalyvavimo LR Prezidento rinkimuose viešo svarstymo, esą sumanyto valstiečių

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kumečių šalis

Algimantas Rusteika. Kumečių šalis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Gabrielius Landsbergis: „Susidaro įspūdis, kad premjeras siekdamas asmeninio intereso, nori paversti Kauną Vilniaus šiukšlynu“

Gabrielius Landsbergis: „Susidaro įspūdis, kad premjeras siekdamas asmeninio intereso, nori paversti Kauną Vilniaus šiukšlynu“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (5)

Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (5)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Vėl okupuoti

Rolandas Paksas. Vėl okupuoti

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis LVŽS frakcijos ir partijos vardu apgailestauja dėl Seimo Pirmininko pasisakymo

Ramūnas Karbauskis LVŽS frakcijos ir partijos vardu apgailestauja dėl Seimo Pirmininko pasisakymo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Andrius Kubilius. Tomo Dapkaus melas – kas po juo slypi?

Andrius Kubilius. Tomo Dapkaus melas – kas po juo slypi?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Arvydas Juozaitis: „Lietuva yra čia“

Arvydas Juozaitis: „Lietuva yra čia“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Ministras Linas Kukuraitis teigia, jog Lietuva remia siūlymą, kad tėvai dalintųsi pusiau laiką, skirtą vaiko priežiūrai

Ministras Linas Kukuraitis teigia, jog Lietuva remia siūlymą, kad tėvai dalintųsi pusiau laiką, skirtą vaiko priežiūrai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Naglis Puteikis prašo atstatydinti  Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininką Edmundą Vaitekūną

Naglis Puteikis prašo atstatydinti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininką Edmundą Vaitekūną

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (4)

Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (4)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kas sunkiausia Kelyje į tikslą ir kaip su tuo tvarkytis

Kas sunkiausia Kelyje į tikslą ir kaip su tuo tvarkytis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Europarlamentarai paragino Porošenko stoti gėjų parado Kijeve priešakyje

Europarlamentarai paragino Porošenko stoti gėjų parado Kijeve priešakyje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (3)

Laimėjusio chamo visuomenė kurioje viskas vulgarizuojama (3)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Šaltasis karas už taiką visame pasaulyje

Šaltasis karas už taiką visame pasaulyje

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Ko tikrai neišdrįs pasakyti Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime?

Rolandas Paksas. Ko tikrai neišdrįs pasakyti Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    „Apsivalymas“: Seimui patvirtinus NSGK tyrimo išvadas, politinės korupcijos milijardinės aferos jokių teisinių pasekmių neturės?!

„Apsivalymas“: Seimui patvirtinus NSGK tyrimo išvadas, politinės korupcijos milijardinės aferos jokių teisinių pasekmių neturės?!

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Kritikuoji valdžią? Esi prorusiškas.

Algimantas Rusteika. Kritikuoji valdžią? Esi prorusiškas.

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama (2)

Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama (2)

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Liberalas apie pensijų reformą: ko tikisi žmonės ir ko iš tiesų siekia Vyriausybė

Liberalas apie pensijų reformą: ko tikisi žmonės ir ko iš tiesų siekia Vyriausybė

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama. (1)

Laimėjusio chamo visuomenė, kurioje viskas vulgarizuojama. (1)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Dabar arba niekada

Algimantas Rusteika. Dabar arba niekada

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Informacijos (ne)laisvėje

Lidžita Kolosauskaitė. Informacijos (ne)laisvėje

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Sandra Bernotaitė. Sutapti su Žalgiriu

Sandra Bernotaitė. Sutapti su Žalgiriu

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rolandas Paksas. Kaukių šou tęsiasi

Rolandas Paksas. Kaukių šou tęsiasi

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Gyvybė turi būti pavaldi minčiai (4)

Gyvybė turi būti pavaldi minčiai (4)

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Kas būna kai žurnalistas prisikelia iš numirusiųjų

Kas būna kai žurnalistas prisikelia iš numirusiųjų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

O juk tikrai galėtumėte kandidatuoti. Tada ateitų balsuoti tie, kurie purtosi nuo dabartinių kandidatų ir...

Idijote kas ši straipsnį parašė. Tai sėdėk namuose ir išjungti visi prietaisai,gal kas seka...

Buvo laida per radiją , dalyvavo su sanarių ligomis dirbantis profesorius. Uždaviau klausimą apie išbrinkinto...

Gerb. Arvydai! Būsimas Prezidente, lenkiu galva pries Tave ir Tavo mintis!!...

Sveiki. Kas privercia zmogu elgtis nezmoniskai, elgtis ne pagal prigimti, juk...

Įdomu kaip nemeluojantis Kubilius buvo priimtas į konservatorių partiją? Juk būti amžinai apsimelavusiam - būtina...

Biblijos pranašystėse bei Apreiškimo knygoje nemažai rašoma apie žvėries ženklą. Be abejo,...

kodėl taip meluojama? ar jus tikrai įsitikinusi jog visi, išskyrus partinias sistemas su jų disciplina...

Puiku. Tikiu sėkmė lydes...

Norėčiau, kad gerb.Arvydas Juozaitis kandidatuotų į Lietuvos Respublikos prezidentus. Pažįstu jį nuo Sąjūdžio laikų, ypač...

Parkinsono ir Azhaimerio lygmens ligoniais taps visi - nei ką prisiminti, o tuo labiau mąstyti,...

Vokietijoj jau senai šitaip - vyrai kariauja, ojų bobas dulkina svetimi. Dabar jie jau nebekariauja,bet...

Kuo skiriasi religija nuo tikėjimo? Tikėjimui nesvarbu vieta ir ritualai.Aš tikiu Dievu, tačiau neinu į...

>Rasa Va va, būtent. Džiugu, kad dar yra sveikai mąstančių moterų...

    Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Švelni kurianti jėga – moteriškumas

Švelni kurianti jėga – moteriškumas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Santykių traumos terapija – skausmo pašalinimas

Santykių traumos terapija – skausmo pašalinimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Informacija tėveliams ir pedagogams dėl internete pasirodžiusių faktų apie vaikų savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“

Informacija tėveliams ir pedagogams dėl internete pasirodžiusių faktų apie vaikų savęs žalojimą ir savižudybes skatinančius „žaidimus“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Rusijos valdžia rimtai ėmėsi „mirties grupes“ socialiniuose tinkluose kuruojančių asmenų

Rusijos valdžia rimtai ėmėsi „mirties grupes“ socialiniuose tinkluose kuruojančių asmenų

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rusijoje sulaikytas vienas iš „mirties grupių“ socialiniame tinkle „VKontakte“ administratorių

Rusijoje sulaikytas vienas iš „mirties grupių“ socialiniame tinkle „VKontakte“ administratorių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, tikiuosi, jog patiks: *Kaip užsiėmimai Joga gali sugriauti jūsų kūno harmoniją* - nuoroda: http://infa.lt/14633/kaip-uzsiemimai-joga-gali-sugriauti-jusu-kuno-harmonija/