infa.lt

Times: britų valdžia nuslėpė savo branduolinių bandymų žlugimą

22 sausio
20:43 2017
povandeninis laivas

REUTERS/David Moir/

Vienu iš pirmųjų klausimų, kuriais užsiėmė britų premjerė Teresa Mei užėmusi pareigas, tapo branduolinės sistemos Trident atnaujinimas. Pasak Mei, šalies lyderio pagrindine užduotimi ir yra pasirūpinti gyventojų saugumu. Be to, ji vadovavosi įsitikinimu, jog šios sistemos patikimos ir jas reikia tik pagerinti. Beje, kaip išsiaiškino savaitgalio leidinio The Times žurnalistai, Mei tada nutylėjo apie tai, jog iš tiesų raketų Trident bandymai nepavyko.

Raketos buvo išbandomos povandeniniame laive maždaug tuo metu, kai Britanijoje vyko referendumas dėl pasitraukimo iš ES (Brexit). Deividas Kameronas dėl grąžino savo įgaliojimus, ir todėl aukšti britų kariškiai nutarė niekam nepasakoti apie nepavykusius bandymus. Prie viso to, išsaugoti slaptumą reikėjo dar ir dėl to, kad tokia negatyvi naujiena nesugriautų pasitikėjimo Britanijos branduolinio atgrasymo sistema. Nežinojo apie šį žlugimą ir britų deputatai, kurie didžiąja dauguma priėmė Teresos Mei patikinimus ir priėmė sprendimą skirti lėšas sistemų modernizavimui.

Britanijos povandeniniai laivai, ginkluoti branduolinėmis raketomis, slepiasi jūrų gelmėse, pasiruošę Britanijos užpuolimo atveju užtikrinti atsakomąjį smūgį. Todėl labai svarbu, kad potencialus priešas suprastų, kad Didžioji Britanija gali smogti galingai ir tiksliai į bet kurį Žemės rutulio tašką, aiškina The Times.

Ši užduotis dabar užgula keturis povandeninius Vanguard klasės laivus, kurie gali būti ginkluoti aštuoniomis Trident II D5 raketomis. Kiekviena raketa gali nešti iki 5 branduolinių galvučių, turint omenyje, kad viena tokia branduolinė galvutė turi griaunamąją jėgą 7-8 kartus viršijančią tas bombas, kurios buvo panaudotos prieš Hirosimą ir Nagasakį.

Iki tol jų bandymai vyko 2012 metais. Ir kariškiai buvo jais tiek tikri, kad pasikvietė daug pašalinių stebėtojų, net iš Rusijos. Tačiau 2016-ųjų birželį, atvirkščiai, išbandymai vyko tylos atmosferoje ir po jų nepasigirdo pranešimų apie sėkmę.

Kaip praneša leidinys, kažkas įvyko ne taip, kai raketa išėjo iš submarinos, tačiau įvykio detalių žurnalistai nesužinojo. Beje, jei raketa pataikė ne ten, kur buvo suplanuota, tai problema tampa dar aštresne, turint omenyje jos galią ir griaunamąją jėgą. Jeigu bandomosios raketos apginkluotos nedideliu sprogmenų kiekiu ir gali būti sunaikintos, jei kažkas įvyks ne taip, tai branduolinio ginklo atveju to padaryti nepavyks, pastebi The Times žurnalistai.

Gerbiami skaitytojai, jei manote, kad informacija, pateikta infa.lt svetainėje buvo jums kažkuo naudinga, jūs galite prisidėti paremdami ją Jums patogiu būdu

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 105

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Regis programa i prezidentus nereikia ir kurti, samdyti specialistus o tiesiog paskaityti aktuolijas ir gali...

Ona

Labai gerai, kad kreipėsi, gal sumažins...

Tikrai taip. Mes visi tapome įkaitais ir skaitmeniniais vergais. Baisu pagalvoti kas bus kai panaikins...

Rrr

Seksualiai neaktyvūs (bent vyrai) nuolat operuojasi prostatos vėžį, kartu su prostata, žinoma. Jų skaičius nuolat...

Seimo niekšai kalti, kad žmogus negali atlyginimo gauti popieriniais pinigais....

praktika rodo,kad hiperseksualus buna psichiniai ligoniai. O stai reciausias bet rafinuociausias seksas - auksto intelekto...

apie ta "tvarka"! Jos ir nebuvo. Stipresnis visada dare ka nori ir niekada nebuvo smerkiamas,jei...